Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Hadrianka
2009-10-06, 21:11
Card, Orson Scott - Gra Endera
Autor Wiadomość
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2009-10-06, 18:58   Card, Orson Scott - Gra Endera



Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Tytuł oryginału: Ender’s Game
Tłumaczenie: Piotr W. Cholewa
Data wydania: 15 października 2009
ISBN: 978-83-7648-251-4
Oprawa: miękka
Format: 142mm x 202mm
Liczba stron: 336
Cena: 29,90 zł
Rok wydania oryginału: 1985
Tom cyklu: 1

katedra napisał/a:
Pierwszy tom kultowego cyklu Carda.

Wobec śmiertelnego zagrożenia nadciągającego z kosmosu Ziemia przygotowuje swoją broń ostatniej nadziei. Jest nią chłopiec, w którym odkryto zalążki niezwykłego geniuszu wojskowego. Czas nagli, a przyszłość dwóch cywilizacji spoczywa w rękach dziecka...

"Gra Endera" zdobyła najważniejsze nagrody w kategorii science fiction - Hugo i Nebulę.


Jest to kolejne wydanie ... pierwsze wyszło w 97 .. książka bardzo mi się podoba ... i mam wielki sentyment do niej .. po cichu liczę że Prószyński i S-ka pociągną sprawę i dojadą do Ksenocydu przynajmniej .. który to jest ciut trudno dostępny w sklepach i powoduje dziurę w mojej kolekcji :D (a do allegro przekonać się nie umiem :bag: )
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

Ostatnio zmieniony przez necro 2009-10-13, 19:00, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2009-10-06, 21:11   

Świetna książka, zresztą cała seria jest bardzo dobra (Gra Endera, Mówca Umarłych, Ksenocyd, Dzieci Umysłu) - polecam :) .
Nie czytałem natomiast nic z Sagi Cienia, ciekawe czy jest równie dobra?
 
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2010-02-18, 20:12   

Mówca umarłych

Autor:
Orson Scott Card
Tytuł oryginału:
Speaker for the Dead
Wydawnictwo:
Prószyński Media , 25 Marzec 2010
ISBN:
978-83-7648-344-3
Liczba stron:
376
Wymiary:
140 x 200 mm
Tłumaczenie:
Piotr W. Cholewa

Cena rynkowa: 32 zł

Cytat:
W 1830 roku, po utworzeniu Gwiezdnego Kongresu, automatyczny statek zwiadowczy przesłał ansiblem raport: parametry planety, którą badał, mieściły się w przedziale odpowiednim dla życia ludzi. Pierwsi ludzie, którzy zobaczyli nowy świat, byli Portugalczykami z mowy, Brazylijczykami z kultury i katolikami z wyznania. W roku 1886 zeszli z pokładu promu, przeżegnali się i nadali planecie imię Lusitania, co było starożytną nazwą Portugalii. W pięć dni później zorientowali się, że niewielkie, leśne zwierzęta, które nazwali pequeninos - prosiaczki, wcale nie były zwierzętami. Po raz pierwszy od czasu Ksenocydu Robali, popełnionego przez tego potwora Endera, ludzkość napotkała obce, inteligentne istoty...
z Prologu

Kontynuacja "Gry Endera". Niezagrożona ludzkość zaczyna współczuć pokonanym napastnikom i skazuje Endera na banicję. Tymczasem otwartość Ziemian zostanie wystawiona na próbę przez kolejne zjawienie ię obcych. Książka zdobyła prestiżowe nagrody Hugo i Nebuli.



Ksenocyd

Autor:
Orson Scott Card
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka/ Prószyński Media , 20 Kwiecień 2010
ISBN:
978-83-7648-358-0
Liczba stron:
488
Wymiary:
142 x 202 mm
Cena rynkowa: 37 zł :D :D .. aktualnie na allegro można zakupić za ok. 60 zł (do tylu najczęściej dobijała aukcja )

Cytat:
Ender jako chłopiec uratował Ziemię przed najazdem Robali, ale wdzięczność ludzi nie trwała długo. Winą za wymordowanie obcej rasy obarczyli tego, który ich uratował. Szanują i podziwiają Mówcę Umarłych, twórcę odnowy moralnej, który głosi szacunek dla wszelkiej formy życia. Nikt nie wie, że Ender i Mówca to ta sama osoba. Ten ostatni zostaje wezwany na planetę Lusitanię, gdzie odkryto kolejną formę inteligentnego życia. Prosiaczki po śmierci ich pierwszej formy cielesnej przyjmują formę drzewa. W procesie przejścia konieczny jest udział myślącego wirusa, który zagraża życiu ludzi. Kongres międzyplanetarny wydaje rozkaz zniszczenia planety. Kryzys narasta...



obsuwa :/ .. nic nowego :/ .. najlepsze że jak to pisałem to był (niby) już wydany Tom2 ... dostarczamy w 3 dni .. buhahaha ... nie dość że nie wydane w lutym to na koniec marca przesunięte i jeszcze dłużej muszę na Ksenocyd czekać
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group