Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Brzezińska Anna
Autor Wiadomość
Alternative 4 
Wierszokleta


Wiek: 34
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 510
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2010-06-06, 20:10   Brzezińska Anna

Anna Brzezińska (ur. 1971 w Opolu) - polska pisarka fantasy.

Absolwentka Instytutu Historii KUL oraz absolwentka i doktorantka mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Jest współwłaścicielką Agencji Wydawniczej RUNA. W Internecie używa pseudonimu Sigrid. Wyszła za mąż za Grzegorza Wiśniewskiego.

Publikacje
Saga o zbóju Twardokęsku
* Zbójecki gościniec - wyd. SuperNOWA (1999)
* Plewy na wietrze - wyd. RUNA (poprawiona i rozszerzona wersja Zbójeckiego gościńca, 2006)
* Żmijowa harfa - wyd. SuperNOWA (2000), wyd. RUNA (wersja poprawiona, 2007)
* Letni deszcz. Kielich - wyd. RUNA (2004)
* Letni deszcz. Sztylet - wyd. RUNA (2009)

Wielka Wojna
* Za króla, ojczyznę i garść złota, powieść napisana wspólnie z Grzegorzem Wiśniewskim - wyd. RUNA (2007)
* Na ziemi niczyjej, zbiór mikropowieści, napisana wspólnie z Grzegorzem Wiśniewskim - wyd. RUNA (2008)

Zbiory opowiadań
* Opowieści z Wilżyńskiej Doliny - wyd. RUNA (2002, 2009)
* Wody głębokie jak niebo - wyd. RUNA (2005)

Opowiadania
* A kochał ją, że strach - „Magia i Miecz” nr 10, 1998, zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Zaklęta księżniczka - „Fenix" nr 5, 1999; zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Rzyć niewieścia wieloraka jest - „Magia i Miecz” nr 7/8, 1999; zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Kot wiedźmy - „Nieoficjalny Obiekt Literacki”, 2001, Fahrenheit nr 22, 2002, zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Córki grabarza - zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Ballada - zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Grasanci z Kamiennego Lasu - zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Grzybobranie - zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Szczur i panna - zbiór Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, 2002
* Życzenie - „Nowa Fantastyka” nr 12, 2002; zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Róże dla Sirocco - „Super Fantastyka Powieść” nr 1, 2003; zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Zaćmienie serca - „Portal” 17, 2003; „Science Fiction” 3, 2004; zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Zbójnickie szczęście - „Newsweek” 51/52, 2003
* Marzenie Dracza - „Fantasy” 2, 2004
* Wody głębokie jak niebo - „Nowa Fantastyka” nr 11, 2004; zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Jej cień - zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Filary nieba - zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Śmierć czarnoksiężnika - zbiór Wody głębokie jak niebo, 2005
* Prawdziwy książę - "Wysokie Obcasy", 27 maja 2006
* Ulica - antologia "Księga Strachu" tom II, 2007
* Król na tronie, smok nad światem - „Nowa Fantastyka” nr 11, 2008

Teraz coś od siebie:
Mam za sobą pierwsze dwa tomy opowieści o przygodach zbója Twardokęska. Jak dla mnie jest to coś bardzo dobrego jeśli chodzi o naszą rodzimą fantastykę. Może na początku czyta się ciężko bo zarówno geografia jak i spore nagromadzenie postaci, bóstw może stwarzać problemy, jednak gdy już się wszystko ogarnie to pozostaje sama przyjemność z czytania. Akcji sporo, bohaterowie ciekawi, język przyjemny - nic tylko dorwać trzeci tom :)

W przerwach między zajęciami gdy wpadałem do Empiku przeczytałem również "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" - baśniowe, humorystyczne opowiadania przy których czytaniu nieraz wybuchałem nieopanowanym śmiechem :) Babunia Jagódka czyli główna bohaterka opowiadań to takie połączenie babci Weatherwax i niani Ogg ;)
Z pewnością jest to autorka z którą warto się zapoznać.
 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2010-06-06, 21:11   

Chyba najlepiej pisząca autorka światka fantastycznego. Czytałem wszystko co ukazało się w formie książki oprócz cyklu o Twardokęsku. Czyli rewelacyjne Wody głębokie jak niebo, świetne, przezabawne i urocze Opowieści z Wilżyńskiej Doliny, oraz ostatnio Wielką wojnę, czyli na razie dwie książki Za króla, ojczyznę i garść złota - dobra powieść, jeśli od strony językowej i warsztatowej mało co można zarzucić to fabuła pozostawia niedosyt, ale jako rozrywka na przyzwoitym poziomie sprawdza się świetnie. Teraz czytam Na ziemi niczyjej, z trzech nowelek przeczytałem pierwszą, poważniejsze i bardziej skondensowane, krótsza forma w tym cyklu jak na razie lepiej wyszła dwójce autorów. Za cykl o Twardokęsku zabiorę się pewnie jeszcze w tym roku i mam nadzieję na porządną lekturę.
_________________
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group