Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Szlachetna Paczka
Autor Wiadomość
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2011-01-10, 16:30   

Nigdy do nas nie dotarła ankieta zwrotna mimo zdaje się ponowienia prośby o przesłanie takowej.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2011-01-10, 23:45   

Tifa Lockhart napisał/a:
RobinOfSherwood napisał/a:


My z kolei mozemy narzekać trochę na osobę rozwożącą paczki, bo informacja zwrotna jakiej spodziewalismy się, co się przydało co nie itd itp, była po prostu lakonicznym stwierdzeniem że paczki były ciężkie i pojechali wieczorem.. i że rodzina dziekuje bardzo.. może za wiele się spodziewaliśmy po prostu?

Każdy wolontariusz ma obowiązek wypełnienia ankiety zwrotnej, w której pisze jak zareagowała rodzina itp. Następnie opiekunowie wysyłają to mejlem do darczyńcy. Dostałeś mejla?

Ma obowiązek, mój brat jest koordynatorem w Kielecowie i co dzień słyszę jak wypełniają z młodą ankiety. Gorzej z tym, że ci główniejsi koordynatorzy odrzucają ankiety bo "za mało" w nich emocji... bo się darczyńcy nie zachęcą do dalszej pomocy... hitem sezonu był jeden wpis uzupełniony przez jednego z wolontariuszy "łzy zaszkliły w oczach małego xxx gdy zobaczył yyy"....
Poza tym tak jak już napisała Tifa - niektórzy ludzie wkładają do paczek takie rzeczy że aż wolontariuszom wstyd jak te paczki są otwierane...
_________________
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2011-01-12, 05:27   

Nefra napisał/a:
bo wlasnie teraz juz od co najmniej 3 lat- nastapil w narodzie taki kryzys- ze nie chca darowizny!

Na samym początku wolontariusze chodzą po rodzinach i się pytają, czy dana rodzina chce wziąć udział w tej akcji.

Robin, Mysza- miałam do was pisać, jak rodzina przyjęła paczkę, ale jak już widać, nie ma to sensu. Nie rozumiem dlaczego nikt wam ankiety zwrotnej nie wysłał. Byłam przy uzupełnianiu takich przez koleżanki i nie zajmowało to długo czasu.
 
 
 
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2011-01-12, 08:33   

Tifa Lockhart napisał/a:
Robin, Mysza- miałam do was pisać, jak rodzina przyjęła paczkę, ale jak już widać, nie ma to sensu. Nie rozumiem dlaczego nikt wam ankiety zwrotnej nie wysłał. Byłam przy uzupełnianiu takich przez koleżanki i nie zajmowało to długo czasu
jesli mam być szczery wynikało to prawdodpodobnie z lenistwa(?) i niechciejstwa(?) wolontariusza. Podobno ankieta została wysłana na adres który akurat wtedy padł był (złośliwość rzeczy martwych). Kiedy poprosiłem o przesłanie kopii odniosłem wrażenie że nie była ona wogóle zrobiona i dostalismy tylko ten krótki opisik... :/
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-01-12, 19:24   

Temat wydzielony o TUTAJ
_________________
Silva hevsum
 
 
 
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2011-01-12, 20:20   

thx :)
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-11-30, 10:22   

Hej czytacze :)
Odkopuję stary temat. W tym roku my z Batońcem postanowiliśmy wziąć udział w akcji. Gdyby ktoś z Was chciał się zaangazować i wziąć udział, a nie miał z kim, zapraszamy do dołączenia do pomocy "naszej" rodzinie. Jak wiadomo, każda kwota ma znaczenie, chociażby żeby kupić ten jeden szampon, paczkę makaronu czy kilka kilogramów węgla więcej. Gdyby ktoś chciał, dajcie znać na PW. Do paczki dołączymy kartkę świąteczną z życzeniami, podpiszemy wszystkich, którzy się zaangazowali. Będzie też możliwość jechać do tej rodziny z paczką razem z wolontariuszem, więc pokazalibyśmy Wam ich uśmiechnięte mordki :)

Poniżej wklejam Wam skrótowy opis naszej rodziny:

"Pani Marzena (37 l.) wraz ze swoim synem Mateuszem (17 l.) mieszka w przytulnym, dwupokojowym mieszkaniu przydzielonym rodzinie z zasobów miasta. Pani Marzena nigdy nie narzekała na swoje życie, nawet ze względu na autyzm swojego syna. Jednak jej sytuacja uległa pogorszeniu w 2009 roku, kiedy odszedł od niej mąż. Mężczyzna do tej pory, poza płaceniem alimentów, nie wykazywał się żadną chęcią kontaktu z synem. Największym obciążeniem dla kobiety jest całodobowa opieka nad synem, gdyż to uniemożliwia jej podjęcie pracy zarobkowej. (...) Mateusz, pomimo że psychicznie dziecko, to fizycznie dorosły mężczyzna mierzący 180 cm wzrostu. Potrzebuje on dużo zjeść, a matka nie ma serca odmawiać mu obiadu i czasami sama zjada mniej. Pomimo choroby syna i odejścia męża Pani Marzena to wesoła, sympatyczna i niezwykle ciepła kobieta. Cieszy się każdą chwilą, każdym miłym gestem ze strony Mateusza"

Główne potrzeby rodziny to żywność, ubrania na zimę (kurtki, buty, czapka, rękawiczki) i opał do ogrzania mieszkania. Dodatkowo rodzina nie ma odkurzacza, prosi o środki czystości, nową kołdrę i poduszki.

Gdyby ktoś miał ochotę się dołączyć - dajcie znać na PW :)
_________________
:dora:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group