Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Dębski Rafał
Autor Wiadomość
Alternative 4 
Wierszokleta


Wiek: 34
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 510
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-05-05, 18:32   Dębski Rafał

Rafał Dębski (ur. 1969) – polski pisarz fantasy, science fiction, powieści historycznych, wojennych, sensacyjnych oraz kryminalnych. Z wykształcenia i zawodu psycholog. Od czerwca 2009 redaktor naczelny miesięcznika "Science Fiction, Fantasy i Horror".

Debiutował w "Nowej Fantastyce" nr 5/1998 opowiadaniem "Siódmy liść". Do dziś opublikował liczne opowiadania i powieści. Jego teksty pojawiały się w "Fenixie", "Magii i Mieczu" i "Science Fiction, Fantasy i Horror". Współpracował też z "Gazetą Rycerską" i pismami kobiecymi.

W 2005 roku została opublikowana jego pierwsza powieść "Łzy Nemezis". W zakresie literatury fantasy otrzymał nagrodę "Nautilus" w 2007 roku za powieść "Czarny Pergamin" i w 2008 za "Gwiazdozbiór kata". Ponadto opublikował cykl kryminałów, których główną postacią jest komisarz Michał Wroński, napisał też powieść dziejącą się podczas konfliktu rosyjsko-czeczeńskiego. Zajmuje się ponadto tłumaczeniami rosyjskich twórców powieści fantasy.

Książki:

* Łzy Nemesis
* Czarny Pergamin
* Przy końcu drogi
* Gwiazdozbiór kata
* Kiedy Bóg zasypia
* Pasterz upiorów, zbiór opowiadań
* Wilki i Orły
* Słońce we krwi
* Serce teściowej, zbiór opowiadań
* Zoroaster. Gwiazdy umierają w milczeniu
* Wilkozacy. Wilcze prawo

Cykl o komisarzu Wrońskim

* Labirynt von Brauna
* Żelazne kamienie
* Krzyże na rozstajach


Wypadałoby założyć w końcu temat o autorze z mojego miasta ;)
Troszku już go poczytałem i w sumie większość mi się bardzo podobała. "Gwiazdozbiór kata" miodny, "Kiedy Bóg zasypia" również. "Słońce we krwi" było dobre. Jedynie "Czarny pergamin" zupełnie mi nie podszedł. Opowiadania w "Sercu teściowej" i gorsze i lepsze, przeczytać można ;)
Czytałem również cały cykl o Wrońskim. Muszę przyznać, że nieźle to wyszło, zwłaszcza jak wszystko połączyło się w całość w ostatnim tomie :)
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2011-05-05, 18:59   

juz widze odrozniasz rafala od eugeniusza ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Alternative 4 
Wierszokleta


Wiek: 34
Dołączył: 02 Kwi 2010
Posty: 510
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2011-05-05, 19:05   

Eugeniusza nie czytam ;) a w sumie odróżniać to ja odróżniałem, ja po prostu nie miałem pojęcia, że Rafał i psycholog z gimnazjum do którego uczęszczałem to jedna i ta sama osoba :mrgreen:
 
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2011-05-06, 06:01   

Czytałam tylko książkę ''Wilki i orły'', która średnio mi się podobała. Ale pamiętam ostatni rozdział nawet. Jak znajdę kiedy coś innego w bibliotece to wypożyczę.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group