Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Falling Skies / Surface
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2011-07-25, 10:09   Falling Skies / Surface

Ostatnio natknąłem się na nowy serial ( jak na razie 6 odcinków) Falling Skies opowiada on o losach grupy ludzi która przetrwała najazd kosmitów na Ziemie. Scenarzystą jest Steven Spielberg. I o ile wolałbym jakieś bitwy kosmiczne o tyle serial ten okazał się wciągający.
Wydaje mi się że duża rolę gra w tmy fakt iż scenarzysta nie odkrywa od razu wszystkich kart. Wiemy że są kosmici wiemy że podbili Ziemię ale tak naprawdę nie wiadomo po co przybyli? dlaczego porywają dzieci? W jakim celu zbierają złom?

Uważam iż w serialch sci-fi element tajemnicy i zagadki odgrywa wielką rolę. Widz może czerpać dużo satysfakcji z prób przewidzenia jak dalej potoczy się akcja jakie są motywy najeżdców itp.

Podobnie wciągnął mnie także serial Pod powierzchnią (Surface) opowiadający o ludziach mających spotkania z nowych gatunkiem zwierzęta morskiego. widziałem już 7 odcinków i nadal nie wiem dużo.

Właśnie to chyba tajemnica zagadka jest tym co tak mnie ciągnie do seriali sci-fi. Dobrze jak scenarzysta od razu nie odkrywa wszystkich kart ale robi to stopniowo wtedy czeka się na kolejny odcinek chcąć wiedzieć co było dalej, czy Twoje domysły są słuszne?
Ostatnio zmieniony przez Tanatos 2014-09-24, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2011-07-25, 16:43   

Surface zostal wycofany po pierwszym sezonie, dodam ze zakonczenie nie bylo przewidziane na wycofanie serii ale raczej na ciag dalszy :/ . Decyzje o wycofaniu uznalem za porazke roku. Jesli chodzi o wybor widzow amerykanskich widac ze wola oni nudne schematyczne i przewidywalne seriale albo te z zabili go i uciek i mial moc i rajtuzy czy co tam ...
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group