Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: jacek
2007-10-27, 09:26
Martin George R. R., "Pieśń lodu i ognia": Jon Sno
Autor Wiadomość
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2011-08-20, 22:30   

piaseczniki sa naprawde dobre :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2011-08-20, 23:29   

batou napisał/a:
Po pierwsze primo - salat powinien Was pozabijać..


i w takiej chwili cieszę się, że nie ma mnie na zlotach :P

batou napisał/a:
Po piąte primo - krótkie Piaseczniki biją te wszystkie tysiące stron sagi na łeb..


czy ja wiem, czy biją? Są naprawdę dobre, ale czy lepsze? Muszę chyba jeszcze raz przeczytać.
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2011-08-21, 15:23   

sirion napisał/a:
batou napisał/a:
Po piąte primo - krótkie Piaseczniki biją te wszystkie tysiące stron sagi na łeb..


czy ja wiem, czy biją? Są naprawdę dobre, ale czy lepsze?

Równie dobrze można porównywać pierogi z cukierkami. (Co ja mam z tymi kulinarnymi analogiami? :mysli: ) I to i to się je. Piaseczniki nie dają takiej rozrywki, jak PLiO. Mają za to wyższą wartość intelektualną w przeliczeniu na ilość tekstu.
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-08-21, 18:44   

Cytat:
Po trzecie primo - Aśka gupoty pisze, a Geralt ma więcej racji, ale jest fanbojem.

równie dobrze ja mogę napisać, że ty gupoty piszesz, no i co?

Cały "problem" ( lol ) z PLiO wynika z tego, ze mamy inne doświadczenia czytelnicze i inne wymagania. Finito.

A w ogóle zrzynka, ekhem, inspiracja "Królami Przeklętymi" to jest straszna :szok: Jestem w szoku że Martin sam o tej "inspiracji" wspomniał.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-08-21, 20:15   

Hadrianka napisał/a:
równie dobrze ja mogę napisać, że ty gupoty piszesz, no i co?

A gdzie konkretnie? :-P

Problem jest taki, że to zwykłe czytadło na poziomie w sam raz takim, żeby to masa ludzi czytała i się im podobało. Mnie też się podobało do UdW, w której się już Martinowi chyba nie chciało. Na tym skończyłem przygodę z serią, bo nie wierzę, że on to doprowadzi do końca.

geralt napisał/a:
Piaseczniki nie dają takiej rozrywki, jak PLiO. Mają za to wyższą wartość intelektualną w przeliczeniu na ilość tekstu.

I nadal uważasz że...
geralt napisał/a:
Dla mnie numer 1 nie tylko w fantasy, ale w światowej literaturze w ogóle

? ;-)

Przeginacie w tej dyskusji, każde w inną stronę, a tu serio nie ma za bardzo czego rozbierać na czynniki pierwsze :) Ale jedni lubią cukierki, a inni pierogi ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2011-08-21, 20:47   

Hadrianka napisał/a:
Cały "problem" ( lol ) z PLiO wynika z tego, ze mamy inne doświadczenia czytelnicze

Zwłaszcza doświadczenia w przeczytaniu PLiO :mrgreen:

batou napisał/a:
geralt napisał/a:
Piaseczniki nie dają takiej rozrywki, jak PLiO. Mają za to wyższą wartość intelektualną w przeliczeniu na ilość tekstu.

I nadal uważasz że...
geralt napisał/a:
Dla mnie numer 1 nie tylko w fantasy, ale w światowej literaturze w ogóle

? ;-)

Miałem na myśli brak obiektywnych kryteriów porównawczych dla długiej powieści i opowiadania. Dla mnie obecnie jest numerem jeden (głównie za sprawą Nawałnicy mieczy) - tak mi podpowiadają moje wymagania i doświadczenie czytelnicze :mrgreen:

Zgadzam się, że Uczta dla wron jest słabsza - momentami nudziła nawet takiego "fanboja", jak ja :-) Dobre były momenty z Lannisterami, Aryą i Ashą Greyjoy (uwielbiam ją, chociaż rzadko się pojawia). Najnowsza część podoba mi się bardziej, choć i w niej nie brakuje tego, co nudziło wcześniej. Powieść wciąż się przy tym rozrasta, a postaci jest tyle, że ogarnięcie wszystkiego urasta do rangi małego wyzwania. Ale powraca wreszcie to, co u Martina najlepsze.

Nie doszukałem się opinii na temat serialu. Przy ekranizacjach wymagania są ogromne - takie też były teraz. I najczęściej wszystko kończy się zawodem. Produkcja HBO okazała się wyjątkiem :-) Jest kilka rzeczy, do których można się przyczepić, ale ostatecznie wychodzi lepiej niż bardzo dobrze. Innych przedstawiono co najmniej dziwnie, Catelyn wyobrażałem sobie zupełnie inaczej, lord Tywin z wyglądu przypomina Macierewicza, a na linii Loras - Renly twórców zdecydowanie poniosła fantazja... Ale większość postaci została ukazana prawie że idealnie. Zwłaszcza Daenerys, Tyrion, Arya (chyba najtrudniejsza rola, jeśli weźmie się pod uwagę wiek), Jaime i Cersei. Do tego świetna muzyka. A ostatnia scena to dzieło sztuki w najczystszej postaci. Wyczytałem gdzieś, że HBO zamierza nakręcić wszystko co Martin w ramach PLiO napisał i napisze. Więc szał na ten cykl dopiero się rozpocznie. Czyli wspaniała wiadomość dla ludzi o moich wymaganiach :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group