Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
emigracja zarobkowa
Autor Wiadomość
gadzina 
Nieśmiałek

Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 38
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-10-02, 11:59   emigracja zarobkowa

moi drodzy, jakie jest wasze zdanie na temat "czy emigracja zarobkowa jest dobrą propozycją dla młodych polaków"...
od kilku dni siedzę nad tym i mam pewne przemyślenia, głównie patrząc na siebie, jestem ciekaw jakie są wasze zdania w tym temacie (chcę to wykorzystać do pisania pracy z przedsiębiorczości)
 
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2011-10-02, 12:20   

Wszystko zależy co rozumiesz przez hasło "emigracja zarobkowa", na jak długo i kogo to dotyczy (wiek, wykształcenie). Nastolatek wyjeżdżający na 3 miesiące do Anglii żeby pracować i szkolić język, ktoś po studiach wyjeżdżający za granicę na staż lub do pracy w zawodzie czy byle co byle jak byle w euro?
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2011-10-02, 17:38   

Tak, planujemy wyjazd w celach zarobkowych/poszerzania horyzontów na okres 1-2 lat. Moim zdaniem jest to zdrowa reakcja na to co dzieje się w naszym kraju i w naszym przemyśle (oboje jesteśmy inżynierami)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
gadzina 
Nieśmiałek

Wiek: 46
Dołączył: 06 Kwi 2010
Posty: 38
Skąd: Opole
Wysłany: 2011-10-04, 22:26   

Chodzi mi o wasze ogólne odczucie w tym temacie, powiedzmy że mąż wyjeżdża a żona z dziećmi zostają tu. On po pewnym czasie zaczyna myśleć o pozostaniu w nowym kraju i ściągnięciu rodziny...
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2011-10-04, 22:51   

gadzina napisał/a:
On po pewnym czasie zaczyna myśleć o pozostaniu w nowym kraju i ściągnięciu rodziny...

albo o zalozeniu nowej rodziny ;)
a do pracy to zaloz jakas ankiete to ci wypelnimy ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
mirwena 
Wierszokleta


Pomogła: 1 raz
Wiek: 43
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: z połączenia genów
Wysłany: 2011-10-05, 16:08   

Hmmm w sumie ja w podobnej sytuacji byłam... Chociaż młodam ino z duszy, a ciało wykradam Madziarce z tapczanu ;) A moje odczucia są jak najbardziej pozytywne, jeśli tym młodym emigrującym się powiedzie, a państwo ojczyste nie zapewnia nawet minimum na przeżycie.
_________________
...nienawidzę niedokończonych serii....
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2011-10-05, 19:20   

Po znajomych widzę to nieco inaczej. Tzn nie widzę dramatów w stylu państwo nie pozwala mi tu żyć i muszę wiać. Znajomi, którzy wyjeżdżali zrobili to dla kasy, ale nie na zasadzie przetrwania tylko zarobienia na dom, czy odłożenia kasy na własny biznes tu w Polsce. Przez te kilka lat pracy zagranicą mają to bez konieczności zadłużania się na resztę życia. Generalnie traktuję to w kategoriach zaradności, a nie jakiejś ucieczki.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2011-10-05, 19:32   

ja sie spotkalam z sytuacja kiedy kolega tutaj mial dlugi i wpadl w sytuacje praktycznie bez wyjscia - wyjechal zeby zarobic na splate dlugow (firma mu padla), zarobil ale juz nie wrocil i raczej nie wroci - siedzi w norwegii...
drugi wyjechal do dziewczny
trzeci wyjechal (lekarz) bo uznal ze tam bedzie mial lepsze warunki rozwoju (najpierw zrobil jakies specjalizacje i uprawnienia - do konca nie kojarze jakie ale takie ktore umozliwialyby mu tam prace...)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2011-10-05, 20:15   

batou napisał/a:
Po znajomych widzę to nieco inaczej. Tzn nie widzę dramatów w stylu państwo nie pozwala mi tu żyć i muszę wiać. Znajomi, którzy wyjeżdżali zrobili to dla kasy, ale nie na zasadzie przetrwania tylko zarobienia na dom, czy odłożenia kasy na własny biznes tu w Polsce. Przez te kilka lat pracy zagranicą mają to bez konieczności zadłużania się na resztę życia. Generalnie traktuję to w kategoriach zaradności, a nie jakiejś ucieczki.

podpisuję się obiema łapkami.

U Michała w pracy było małżeństwo. Pojechali do pracy w jednej (dość dużej -więc nie pracowali razem) firmie. Pojechali z jednym dzieckiem i z planem powrotu za dwa lata. Postanowili że chcą mieć jeszcze jedno dziecko. Zamiast jednego urodziły im się trojaczki. Z tego co wiem o powrocie przestali myśleć...
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2011-10-05, 20:20   

Ania napisał/a:
Z tego co wiem o powrocie przestali myśleć...

nawet im sie nie dziwie ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2011-10-05, 20:29   

ja też im się nie dziwie. Bo pracując w polskiej nauce/jako inżynierowie przy 4 dzieci to raczej słabo. Szczególnie że dziewczyna pewnie jest na dość długim urlopie bo koszty żłobka/opiekunki na 4 dzieci to masakra przecież i zeżarłoby nie jedną pensję.
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group