Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Campbell Jack (właś. John G Hemry) Wojna Starka
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-02-07, 13:09   Campbell Jack (właś. John G Hemry) Wojna Starka

Fabryka Słów planuje wypuścić Wojnę Starka Jacka Campbella

Cytat:
Stany Zjednoczone władają niepodzielnie całą Ziemią, jako ostatnie z supermocarstw. Pozostałe państwa, pragnąc zbudować społeczeństwo wolne od tej dominacji, kolonizują Księżyc. Eksploatują tamtejsze złoża, uniezależniając się ekonomicznie. Armia USA otrzymuje więc rozkaz odbicia ziemskiego satelity i zwrócenia go prawowitym właścicielom. Sierżant Ethan Stark musi przygotować swoją drużynę do walki z nieustępliwym wrogiem, w miejscu, gdzie nie ma atmosfery a grawitacja jest mniejsza sześć razy od ziemskiej. Przeżycie w tych warunkach będzie wymagało od niego podejmowania trudnych decyzji. Musi wybierać, które rozkazy wykonać, a które zignorować…


I przyznam że mam mieszane uczucia co do tej ksiązki. Z jednej strony seria Zaginiona Flota bardzo mi się spodobała. Z drugiej strony seria Ethan Stark w oryginale była wydana pod prawdziwym nazwiskiem John G. Hemry i wydaje mi się że wydawanie pod pseudonimem Campbellla jest odcinaniem kuponów od popuralności Zaginionej Floty. Hmm pozostaje chyba po prostu mi się przekonać jak jest naprawdę.

Tom drugi Dowództwo Starka lipiec 2012
Ostatnio zmieniony przez Tanatos 2012-03-14, 16:10, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
derbullaw 
Bajarz


Wiek: 111
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1463
Skąd: Pępek Wszechświata
Wysłany: 2012-02-07, 14:18   

Tanatos napisał/a:
wydaje mi się że wydawanie pod pseudonimem Campbellla jest odcinaniem kuponów od popuralności Zaginionej Floty. Hmm pozostaje chyba po prostu mi się przekonać jak jest naprawdę.


Już nie mówiąc, że czytając opis widzę zerżnięcie z Heinleina trochę...
_________________
Kiedy w życiu jest źle
Gdy wszystko wk... Cię
Jeśli ochoty wciąż brak
Przebrzydły osrał Cię ptak

Na jedno przyszła pora
Wezwij Inkwizytora!
 
 
 
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-03-16, 10:47   

Chciałem oficjalnie poinformować iż opis na okładce celowo wprowadza w błąd. Cykl "Stark" nie ma nic wspólnego z cyklem Zaginiowa Flota i nie jest ani jego spinofem albo kontynuacją, a wkurza mnie takie wprowadzanie w błąd czytelników.

Co nie zmienia faktu że książkę czyta się dość dobrze nawet mimo braku w zasadzie bitw w kosmosie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group