Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Continuum
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-07-06, 10:32   Continuum

Ostatnio z uwagi na przerwę w moich ulubionych serialach zacząłem szukać czegoś nowego trafiłem na nowy serial Continuum.

Cytat:
Kanadyjski serial o policjantce Kierze Cameron z 2077 roku, która w pogoni za zbiegłymi terrorystami przenosi się w przeszłość do czasów obecnych. Tam dołącza do lokalnych stróżów prawa, a w pracy pomaga jej młodociany geniusz.


Moje wrażenia po pierwszych 3 odcinkach? Dość mieszane. Raz że jak na serial sci-fi to po pilocie jedynymi nowinkami technicznymi jest strój głównej bohaterki z opcją skanowania oraz aktywnego kamuflażu.

Dwa że jest to serial bardziej akcji opowiadający o walce Kiery ( wspomaganej przez policjanta) z grupą terrorystów która planuje zmienić przyszłość.

Są pewne wątki związane z częściowo z Cyberpunkiem. W przyszłości po upadku rządów koorporacje przejmują władze kosztem pewnym swobód obywatelskich czemu "terroryści" się sprzeciwiają ale wątki te nie są zbytnio rozbudowane. Ciekawy jest tu wątek jednego z głównych bohaterów szefa koorporacji.

:
Z jednej strony w swojej młodości jako "młodociany geniusz" pomaga Kiere z drugiej w przyszłości coś mi się wydaje że w jakiejś mierze ma powiązania z 'terrorystami"


Z ciekawszych rzeczy są pewne paradoksy czasowe i decyzje jakie musi podjąć główna bohaterska znając przyszłość niektórych osób.

:
np. czy aresztować współwinną morderstwa i kradzieży danych wiedząc że w przyszłości technologie jej autorstwa ocalą świat przed kryzysem energetycznym?


Próbowano też trochę na siłę "uczłowieczyć" główną bohaterkę dając jej rodzinę ( w tym małego synka) zostawionych w przyszłości za którymi bardzo tęskni. Także wśród tych złych nie ma jedności bo cześć z nich chce po prostu żyć a nie bawić się w rewolucje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group