Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Megaupload leży
Autor Wiadomość
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-01-29, 22:30   

tymczasem to ja proponuje zerknac na ostatnie orzecznictwo Europejskiego Trybunału Sprawiedliwosci :)
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2012-01-30, 10:15   

Zurmik, jakie orzecznictwo? Jeśli masz na myśli ten artykuł, to jego tytuł jest tylko dziennikarskim bełkotem. Napisałem kilka postów wcześniej dlaczego piernik nic tu nie ma do wiatraka.
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2012-01-30, 10:28   

Ale w tym artykule jest mowa o przypadku z 2004 roku. Tym samym, o którym pisałem kilka postów wcześniej. Chyba nie o to chodziło Zurmikowi skoro napisał o ostatnim orzecznictwie... Chociaż może się mylę ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-01-30, 13:52   

Nie sprawdzam co i jak ale wedle podanego linka:

Cytat:
Europejski Trybunał Sprawiedliwości orzekł, że nie można zmusić dostawców internetu do zainstalowania systemu zapobiegającego nielegalnemu pobieraniu plików. Stanowiłoby to bowiem naruszenie Karty Praw Podstawowych UE


a Polska:

Cytat:
Obywatele polscy nie podlegają ochronie z tytułu Karty Praw Podstawowych. 4 października 2007 rząd Jarosława Kaczyńskiego zdecydował, iż Polska przyjmie tzw. protokół brytyjski (protokół ten przyjęły także Czechy) ograniczający stosowanie Karty Praw Podstawowych. Rząd Donalda Tuska podtrzymał tę decyzję.


jesli to prawda to acta nam moze grozic ;-) ale nie chce mi sie czytac ocb z tym brytyjskim protokołem wiec sie nie bede wypowiadac szerzej :P
_________________
...
 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2012-01-30, 15:00   

batou napisał/a:
Ale w tym artykule jest mowa o przypadku z 2004 roku.

Ale orzeczenie jest (przynajmniej wg artykułu) z tego roku :lol:

Polski nikt się nie może czepić, powołując się na Kartę Praw Podstawowych, ale to też ma niewielkie znaczenie, bo w tej Karcie za bardzo nie ma niczego ważnego, co by i tak w Polsce nie obowiązywało. Jeżeli Trybunał uzna, że coś jest niezgodne z Kartą, to pewnie będzie też niezgodne z np. naszą Konstytucją. Ale ACTA tak sobie skonstruowali, że samej umowy raczej nie obalą, najwyżej powiedzą, jak jej nie można interpretować. Czyli przejdzie, jeśli ją kraje przyjmą.
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2012-01-30, 19:07   

geralt, moja wina, czytałem i pisałem na szybko z telefonu.
Już widzę głupotę :)
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
geralt 
Gryzipiórek


Dołączył: 28 Cze 2010
Posty: 261
Wysłany: 2012-02-02, 12:08   

Następny polityk-geniusz. I to prawnik.

Cytat:
Zbigniew Ziobro tłumaczy w "Super Expressie", dlaczego poparł w Parlamencie Europejskim umowę ACTA, którą teraz krytykuje. Polityk Solidarnej Polski przyznaje, że został wprowadzony w błąd przez komisarza ds. handlu Karela de Guchta.

Ziobro opowiada, że zadał pytanie komisarzowi, czy ACTA nie jest sprzeczna z Kartą Praw Podstawowych. - Z wielkim smutkiem przyjąłem fakt, że komisarz na moje pytanie (...) powiedział nieprawdę. Wysłał mi odpowiedzi w styczniu, czyli długo po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stwierdzającym, że ACTA jest niezgodna z KPP! To skandal! - mówi europoseł w rozmowie z "Super Expressem".

http://wiadomosci.onet.pl...,wiadomosc.html

Nie przeczytał tekstu, odpowiedź na pytanie dostał poprawną, a na dodatek powołuje się na nieistniejący wyrok. Kto takim daje dyplomy? :-|
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2012-02-02, 13:06   

ciekawe co on bierze :mysli:
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-02-02, 21:28   

gadka szmatka ;)
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2012-02-03, 00:10   

Następny, który sie już martwi o następne wybory i wypina doopę na to co sam sumiennie podpisał.
Szmaty, a nie ludzie! I śmią Nas reprezentować?

A tak w ogóle to zaczynam sie zastanawiac, czy ta acta - przyjęta - nie zrobilaby nam wszystkim czasem lepiej? :>

Świat by się - owszem zmienił- ale Ci co nie sa tak do końca legalni- i tak by wymyślili inteligentny sposób by ominąć. A może padło by to całe badziewiarstwo, które zamula net?
_________________
 
 
derbullaw 
Bajarz


Wiek: 111
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1463
Skąd: Pępek Wszechświata
Wysłany: 2012-02-10, 22:17   

Spójrzcie kto się za nami ujął rotfl

http://www.youtube.com/wa...feature=related
_________________
Kiedy w życiu jest źle
Gdy wszystko wk... Cię
Jeśli ochoty wciąż brak
Przebrzydły osrał Cię ptak

Na jedno przyszła pora
Wezwij Inkwizytora!
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-02-10, 22:20   

A w Poznaniu Naszość nie śpi ;) http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Serena 
Dziejopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 02 Wrz 2010
Posty: 2684
Skąd: poznańska pyra
Wysłany: 2012-02-11, 17:09   

derbullaw napisał/a:
Spójrzcie kto się za nami ujął rotfl

http://www.youtube.com/wa...feature=related


O yeżuuuuuuuu ja już qrcze nie rozumiem nic :szok: :szook:

Świat sie kończy.... rotfl
_________________
Oba, kot i pies są bogate w cnoty i talenty, ale pies ma o jeden talent za dużo: pozwala się tresować i o jedną cnotę za mało: nie kryje w sobie żadnych tajemnic
http://u-sereniastej.blogspot.com/
http://koraliki-sereniastej.blogspot.com/
 
 
 
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2013-01-25, 13:00   

Mega reaktywacja megaupload Kim Dotcom, twórca zlikwidowanego pod presją Amerykanów portalu wymiany plików Megaupload, uruchomił nowy portal o podobnym charakterze - mega.co.nz.

Cytat:
Na początek oferuje użytkownikom 50 GB miejsca "w chmurze" na pliki, które zechcą u niego składować. Zapewnia, że nowy portal będzie "większy, lepszy, szybszy, mocniejszy i bezpieczniejszy" niż jego poprzednik. Poinformował na Twitterze, że serwery zamawia w Niemczech, gdzie "nie tańczą, jak im Biały Dom zagra". Problem prywatności i ewentualnej odpowiedzialności twórców portalu za treści umieszczane przez użytkowników, co zawsze rodzi podwaliny do zarzutów o piractwo, rozwiązany został w taki sposób, że administratorzy portalu Mega nie mają jakiegokolwiek dostępu do plików umieszczanych na prywatnych kontach użytkowników. Wyłącznie właściciel konta wie, jakie pliki w nim przechowuje.


Zródło Chip

Na razie portal zbiera cięgi za jakość szyfrowania plików, ogólnie chodzi o to że o ile admini mogą się bronić iż nie wiedzą co jest na serwerach o tyle da się sprawdzić jakie dane przechowuje konkretny użytkownik i pociągnąć go do odpowiedzialności, są też podnoszone problemy ze stabilnością i uploadem.

Szczegóły Krytyka zabezpieczeń MEGA

Poza tym nie da się odzyskać raz zapomnianego hasła ( a co za tym idzie plików) choć nad tym akurat pracują
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2013-01-28, 00:08   

buahahaha...

zmartwychwstanie?
No to chyba klęknąć wypada?
rotfl
a wczesniej sprzedawano konta DOŻYWOTNIE... tyle, ze nigdzie nie bylo napisane, ze to o zycie megauplouda chodzi...
:-|
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group