Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z WiFi
Autor Wiadomość
Alternative 4 
Wierszokleta


Wiek: 34
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 510
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-08, 20:24   Problem z WiFi

Argh, jestem laikiem komputerowym, który ma problem -.-
Na nowym mieszkaniu od samego początku mam problem z połączeniem. Zrywa się średnio 2 razy na minutę - serio. Po kilku sekundach załapuje, jednak skutecznie to przeszkadza w normalnym korzystaniu z internetu. Co dziwne siła sygnału jest 100%,kumpel z pokoju na swoim lapku, ba nawet na telefonie nie ma takich problemów. Z moją kartą też wszystko powinno być ok, bo w domu też korzystałem z wifi, a nawet wczoraj byłem w centrum handlowym i specjalnie łączyłem się z wszystkimi dostępnymi połączeniami - zero problemów. Nie mam pojęcia nawet co posprawdzać, pozmieniać, pokombinować.
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-03-08, 22:47   

Nie sądzę, żeby w konfiguracji routera było coś, co powoduje takie zachowanie... Jedyne co mi przychodzi do głowy to na próbę podmienić ten router w nowym mieszkaniu i zobaczyć, czy na innym będzie to samo. Generalnie nie spotkałem się z takim przypadkiem.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2013-03-09, 07:50   

Ja bym pobawil sie zmiana reczna kodowania TKIP / AES i lub wpa-personal na wpa2-personal w ustawieniach polaczen ... czasami widzialaem przy tym dziwne rzeczy, juz nie wspominajac ze windows zle wykrywal typy kodowan.

ale ogolnie mysle ze raczej lipa :/
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Alternative 4 
Wierszokleta


Wiek: 34
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 510
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-12, 01:10   

Nie mam windy, mam ubuntu.
W sumie na kartce od właściciela, prócz nazwy sieci i hasła podane mam jeszcze:
Kanał: 6
Typ szyfrowania: WPA2-PSK (AES)

Już próbowałem na pałę zmieniać wszystko niemal w ustawieniach połączenia:
od trybu z infrastruktury, na ad-hoc i wtedy wybierałem pasmo i ustawiałem ten kanał 6 ale nie wiedziałem w sumie co wpisać w polu BSSID
W ustawieniach IPv4 i IPv6 już też zaznaczałem i odznaczałem to czy jest wymagane do ukończenia połączenia i i tak lipa :P

kurczę w mieszkaniu są dwa routery, nikt więcej nie ma takiego problemu, siedziałem dzisiaj w kawiarni z netbookiem i żadnych problemów z połączeniem nie było, no kurczę masakra.
 
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2013-03-12, 07:47   

Ktos zrobil tobie numer i zablokowal twoj MAC, to we wsumie jedyna opcja by konkretny router nie rozpoznawal twojego kompa
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Alternative 4 
Wierszokleta


Wiek: 34
Dołączył: 03 Kwi 2010
Posty: 510
Skąd: Oleśnica
Wysłany: 2013-03-12, 10:56   

ok, jeśli by tak było, to co mogę zrobić?
 
 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2013-03-12, 12:58   

zalogować się na router i usunąć swój nr mac z listy ;)
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2013-03-12, 18:59   

Lub dodac do listy .. zalezy czy blokowane czy dostep tylko dla konkretnych (obie opcje sa czesto dostepne w ustawieniach)

Pierwsza rzecz .. sprawdz czy mozesz zmieniac swoj MAC wi fi w laptopie ... jak nie to dupa. Ja w swoim nie moge, moge zmieniac LANu lub katy ktora mam zewnetrza (wi fi na usb) ale wbudowana nie ma takich opcji.

Druga rzecz.. dostep administratora do routera ( jesli jest twoj to masz) i wtedy sprawdzic, czy router widzi twoj komp, czy nie ma gdzies w ustawieniach blokowania tego MACa lub czy przypadkiem nie jest taki sam jak routera (klonowanie) . Ewentualnie czy tylko MAC z listy maja dostep, wtedy dopisac swoj.
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Ania 
Znikopis


Pomogła: 8 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 5061
Wysłany: 2013-03-12, 20:12   

necro napisał/a:
jesli jest twoj to masz


jeśli nie to zprawdz czy login i hasło są dalej: admin i admin :P
_________________
Creation. That is why we are here.
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2013-03-12, 20:20   

lub root / root .. admin / 1234 .. admin/12345

lol ...

powwaznie
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2013-03-13, 09:20   

Miałam kiedyś tak w domu, co chwila mi zrywało i łączyło od nowa. W końcu doszłam o co chodzi. Ktoś przestawił w lapku i moje wifi przestalo być preferowane. W związku z czym lapek łaczył się na zmianę z moją siecią i z niezabezpieczoną siecią sasiada. rotfl Nie wiem dlaczego, ale tak było. Jak tylko ustawilam preforowaną sieć, problem przestał istnieć. ;-)
_________________
 
 
Alucard 
Krótkopis


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Gdańśk
Wysłany: 2013-03-13, 20:05   

lub najprostsza sprawa...zresetować ustawienia routera...czyli przytrzymać reset dłużej niż 10s i wraca do ustawień domyślnych i zacząć ustawiać od początku :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group