Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2013-04-07, 10:41   Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Szukam ostatnio dla odmiany czegoś z kooperacją. Horror w Arham nie przypadł mi do gustu poza tym wśród graczy pojawiły się sugestie że chcą czegoś w bardziej "realnej" scenerii.

Ostatnio usłyszałem o Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island

Cytat:
Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island to nowa wielka gra Portalu. Tym razem porywamy was na bezludną wyspę i rzucamy w wir niezwyklych przygód, które przytrafią się grupie rozbitków! Będziecie budować szalas, palisadę, bronie, będziecie tworzyć przedmioty, będziecie starać się robić co w waszej mocy, by… by przetrwać. Będziecie szukać pożywienia, walczyć z bestiami, chronić się przed złą pogodą…

Wciel się w rolę jednego z czterech członków załogi statku (kucharza, stolarza, odkrywcy lub żołnierza) i staw oko przygodzie. Użyj zdolności, by pomóc kompanom, przedyskutuj plan działania i wciel go w życie!

Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island to wspaniała gra kooperacyjna, która ożywia młodzieńcze marzenia, rozpala wspomnienia z lektury powieści Juliusza Verne’a czy Daniela Defoe. Proste reguły wspaniale komponują się z pasjonującym tematem i porywają was ku wspaniałej przygodzie.




Cena 129,9 zł

Wydaje się ciekawa założenia kooperacyjne też są interesujące gracze wspólnie decydują co każdy z nich zrobi by mogli przetrwać jako całość :) Czyli ćwiczy umiejętności interpersonalne :)

Jakieś przemyślenia wrażenia?
Ostatnio zmieniony przez Tanatos 2013-04-07, 15:09, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-04-07, 14:39   

Też jestem bardzo ciekawa tej gry :) Zdaje się, że ktoś na forum chyba posiada? Właściwie to miałam właśnie założyć temat z pytaniem :D


Ach, jeśli gracze nie wczuli się w klimat Horroru w Arkham to w ogóle nie ma o czym mówić, ta gra opiera się głównie na klimacie, więc jak ktoś nie lubi HPL, to nie ma co marnować czasu :)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Bruja 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 25
Dołączyła: 26 Maj 2008
Posty: 1034
Wysłany: 2013-04-07, 18:23   

Dorka ma tą grę.
Rozegraliśmy dwa scenariusze. Prosty był faktycznie prosty. Trudny nas wybił.
Mnie się mocno średnio podobało. Za dużo losowości jak na mój gust.
_________________
Nas pięknych jest mało...
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-04-07, 19:48   

Ano mamy :)
Bruja napisał/a:
Rozegraliśmy dwa scenariusze. Prosty był faktycznie prosty. Trudny nas wybił.

Jak graliśmy to jeszcze średnio ogarniałam i o bardzo wielu rzeczach zapomniałam. Np płaciliśmy za schronienie/dach/palisadę tyle, ile płaci się przy jednym/dwójce graczy, przy czterech płaci się dwa razy tyle :P Generalnie bardzo nam grę uprościłam i w pierwszym i w drugim scenariuszu.

Losowości tam jest trochę, ale to jednak zdecydowanie jest gra na kombinowanie i optymalizowanie ruchów. W grze jest tyle mozliwości i tyle rzeczy, które muszą być zrobione, a się nie da na raz, bo pionków wiecznie za mało... Trzeba ponosić ryzyko, bo bez tego nie ma szans na wyspie przeżyć - ale da się je minimalizować.

Mnie się ta gra bardzo podoba, bo jest niesamowicie klimatyczna, wszystko co się w niej dzieje da się fabularnie wytłumaczyć i "poczuć", tzn gra nie polega na "ja postawię moje pionki na tym polu, a Ty idź na tą kartę", to jest raczej: "ja wezmę psa i pójdę zapolować na zwierza, żebyśmy mieli co jeść, a Ty zbuduj nóż i linę. Przydałby się też dach, bo może padać, ale nie mamy drewna. To może ktoś pójdzie zbierać drewno?" Cała mechanika jest świetnie przemyślana, nie ma zgrzytów. Jedyny problem to kiepsko napisana instrukcja, w której niczego nie da się znaleźć :-P Ja uczyłam się tej gry z filmików, potem przeczytałam, bez oglądania by się nie dało. Ale w nowym wydaniu ma być instrukcja poprawiona. Zasady dość łatwo wytłumaczyć innym jak samemu się już dobrze ogarnia.

Jak chodzi o kooperację - trzeba to po prostu lubić. Mnie się dobrze gra, ale nie za często, wolę grać przeciwko komuś. Wspólne kombinowanie jest fajne, tylko jakby do gry siadł typ lidera-dyktatora, to mógłby zepsuć zabawę :P Bardzo dobrze gra się też solo, jak mi się bardzo nudzi, to siadam. Radocha jest :)

Generalnie trzeba to sprawdzić, i tyle :)
_________________
:dora:
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-04-07, 19:54   

Mnie się Robinson podoba i polecam, jeśli ktoś lubi przygodówki i nie odstrasza go turlanie kości.
Największy plus gry, to dopracowanie i mechanika oddająca klimat tematyki gry. Wszystko jest spójne, logiczne i powiązane ze sobą tworząc jednocześnie prawdziwe historie/przygody. Partia gry faktycznie pokazuje jak może wyglądać kilka dni na bezludnej wyspie. Musisz się troszczyć o jedzenie, dach nad głową, bronić przed drapieżnikami, walczyć z pogodą. Na każdym z tych etapów jest trochę losowości, ale to pasuje do klimatu gry. Zresztą losowość sami sobie na głowę sprowadzamy, kiedy chcemy w jednej turze zrobić więcej rzeczy. Jeśli by się chodziło po wszystko we dwoje to losowość zostaje w sumie tylko przy ustalaniu pogody.

Generalnie, tak jak pisze Dorcia, największą siłą gry jest klimat i dopieszczenie wszystkich elementów tworzących rozgrywkę.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-05-03, 08:06   

Zanabyłam, czekam aż się wydrukuje ;D Z tego co widziałam, ona nie zajmuje jakoś bardzo dużo miejsca, prawda? (traumę mam po Horrorze :lol: )
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2013-05-05, 15:13   

Trochę zajmuje, tzn plansza jest spora i elementów dużo, ale nie tak znowu bardzo dużo, raczej nie powinien zajmować tyle co Horror :P
_________________
:dora:
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-05, 10:33   

No to wreszcie miałam okazję sobie pograć w Robinsona :D I jest bardzo dobrze :D Zdecydowany numer dwa po Horrorze. I już się ciesze na dodatek, chociaż jeszcze nie było okazji rozegrać wszystkich scenariuszy lol

Wyczytane na boardgamegeeku:
"Co wy mówicie, ja ciągle wygrywam"
"Sory stary, ale to oznacza, że coś robisz źle..."
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2013-08-07, 10:54   

Znalazłem w necie coś takiego

gość fajne elementy do Robinsona dorobił :) z tego co wiem także je sprzedaje Grota Hobolda
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-11-17, 14:12   

Mam Beagle'a :D Wygląda cudownie, jakoś wykonania powala (to pudełko!!!). Chyba sobie dzisiaj rozłożę :3


EDIT: Rozłożyłam i rozegrałam pierwszy scenariusz :) Mniót.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-27, 08:56   

Widzieliście edycję Gra Roku? ;D Można sobie dokupić dodatkową postać, scenariusz i drewienka w odpowiednich kształtach :) Plus jest kolejny nowy scenariusz - "W poszukiwaniu Livingstone'a" - już mam, ale jeszcze nie miałam okazji zagrać (mamy z moją ekipą planszówkową ostrą fazę na Horror w Arkham ;) )
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group