Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Na co zwrocic uwage podczas zakupu roweru?
Autor Wiadomość
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2013-07-15, 21:33   

batou napisał/a:
Na trekingi jeszcze nie jestem aż tak stary... :-P


i tego sie trzymajmy

batou napisał/a:
przejechałem na węglowym fullu na kołach


podeslij lina
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-15, 21:36   

Dokładnie ten :arrow: http://www.scott.pl/produ...98&id_prod=4472
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2013-07-15, 21:40   

i jak wrazenia z jazdy na 29" w goralu?
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-15, 21:45   

Bajka. Pod górę kamulce i korzenie, które 26" wytrącają z rytmu tutaj praktycznie są nieodczuwalne. Do tego lepsza przyczepność. W dół na pełnym zawieszeniu lecieć można po kłodach. Trochę mniej zwrotny niż mój. No i dużo dłuższa kierownica, co ma swoje zalety, ale trzeba uważać na wąskich odcinkach między drzewami.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2013-07-15, 22:21   

co to znaczy że rower jest "full" ? :) laik jezdem :P

i mam chyba glupie pytanie bo nie znalazlam dobrej informacji.. ale jak zrrobie juz te 15 km to zaczynają mnie rece bolec i sie zastanawiam czy nie za duża ramę mam - mam wrazenie ze sie dosc mocno opieram na kierownicy. nie wydaje sie ona za daleko ale moze jednak powinna byc bliżej :think:
(jak kupowalam rower nikt nie powiedzial nam o prawidlowym doborze do wzrostu, jedynie sie przejechalam próbnie i wydawalo sie ok) Wydaje mi sie tez ze kierownicy za nisko nie mam bo nie czuję zebym sie mocno pochylała..

jak sie mierzy rozmiar ramy? gdzies znalazlam ze dla mnie (162cm) to 44cm - czy w poziomie od rury pod siodełkiem do kierownicy?

jutro wrzuce aktualne foto mojego roweru i moze mi powiecie jak zmierzyc rame, ale jakby nie patrzec to chyba jednak jest dluzsza niz 44cm :)
_________________
...
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-16, 07:35   

Full to rower z pełnym zawieszeniem. Rozmiar ramy to nie jest jej długość tylko długość rury podsiodłowej. Oczywiście to się ze sobą wiąże, ale to co podają w katalogach jako rozmiar to właśnie rura podsiodłowa. Tu więcej na temat geometrii :arrow: http://forumrowerowe.pl/viewtopic.php?t=6404
Wklej fotę to po ustawieniu siodełka Ci powiem, czy masz za dużą ramę. Jeśli tak to można się ratować rogami na kierownicę, które podniosą sylwetkę. Coś takiego :arrow: http://www.forumrowerowe....na-trekkingowa/
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2013-07-16, 16:44   

daje dwie fotki, jedna bez edycji a na drugiej dorysowalam kreski z podanymi wymiarami [cm] - mierzylam pod siodłem samą rurę - czyli bez pedałów, a na wymiar tej "poziomej" składa sie także pionowa część ramy z obu stron (ale ja nieprofesjonalne mam słownictwo :-P jakby zabrzmialo skomplikowanie to powiem ze kreska dokladnie pokazuje odkąd dokąd)



pod siodłem okazuje sie ze mam 50cm ale jak siadam na rower to czubkami butów dotykam ziemi po obu stronach naraz

aha wymiar "A" (wzorując sie po linku) jest taki sam jak ta żółta kreska, sprawdzilam ;) chociaz moglam sie źle ustawic do pomiaru bo z foty wyglada na inną długość.. nie mialam nikogo pod ręką żeby powiedzial czy trzymam poziom ;)

rogi mam ale moze powinnam je ustawić lekko bliżej do siebie..
_________________
...
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2013-07-16, 17:42   

Inaczej się to mierzy, ale nieważne. Wygląda na to, że rama jest za długa. Musiałbym Cię zobaczyć na tym rowerze, ale pewnie jesteś mocno wyciągnięta jadąc. Rogi mogą tu w takim razie jeszcze pogorszyć sprawę. Rozwiązaniem na to jest założenie krótszego mostka, czyli części do której przymocowana jest kierownica. Można też samo siodełko przesunąć trochę do przodu. Jak to nie pomoże to tylko mniejsza (krótsza) rama. W sumie dziwnie to wygląda, bo patrząc tylko na to jak wysoko masz wysunięte siodełko i dodając do tego to:
ene napisał/a:
jak siadam na rower to czubkami butów dotykam ziemi po obu stronach naraz

powiedziałbym, że rozmiar ramy jest ok. Widocznie ten model po prostu ma taką geometrię, że ramy są długie. Spróbuj w jakimś rowerowym poprosić o założenie krótszego mostka. To nie jest droga rzecz.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2013-07-16, 18:07   

batou napisał/a:
pewnie jesteś mocno wyciągnięta jadąc.
nie mam takiego odczucia, ale moge sie mylic bo jednak w dłoniach czuję po pewnym czasie zbytni nacisk na kierownicę - zaniedługo wstawię fotę jak wyglądam na rowerze..

z tym mostkiem to pomyślę o tym :) dzieki za rady :)
_________________
...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group