Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Taluva
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2013-10-21, 21:08   Taluva

Osobiście jakoś nie wciągnęły mnie gry kafelkowe ale mam ochotę spróbować :)



Cytat:
Muszę napisać, że dawno nie grałem w grę, w której kombinowanie w najczystszej postaci sprawiałoby mi taką przyjemność. Największym atutem Taluvy jest to, że trzeba przy niej myśleć w trzech wymiarach. To nie Carcassonne, w którym interesują nas tylko brzegi planszy a już ułożone i zapunktowane obszary zostają na stole tylko po to, żeby ładnie wyglądać. Tutaj cały czas trzeba zastanawiać się nad wykorzystaniem przestrzeni na całej powierzchni wyspy. I mieć na uwadze to, że przeciwnicy nie pozostaną obojętni na nasze poczynania - nieostrożny ruch może utorować drogę do łatwego zwycięstwa innemu graczowi.
Taluva pewnie nie spodoba się każdemu. Sam mam znajomych, którzy pomimo sporego "stażu" planszówkowego łamali sobie nad nią głowy i do niczego nie doszli stwierdzając: "ja chyba nie umiem myśleć w ten sposób i nie bardzo mam ochotę próbować dalej". Jednak z drugiej strony zauważyłem pozytywny odzew ze strony graczy okazjonalnych, na których atut wizualno-prezencyjny zadziałał ze zdwojoną siłą. Dla mnie jest to jedna z najlepszych gier kafelkowych w jakie grałem - prześliczna, fantastycznie wykonana i fascynująca pod względem mechaniki.


Board Times
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group