Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Notebook
Autor Wiadomość
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-12-01, 22:40   

No, pisalam tu jak szukalam to i napisze ze zakupilam ;) Asus G750JM z Win 8.1 :)

Teraz sie zastanawiam skad wziac Office 2010 Bo już nie sprzedają tego i chyba skazana jestem na pirata :P
_________________
...
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2014-12-02, 00:40   

Win 8.1 to gówno!
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-12-02, 22:39   

Chodzi o kafelki czy coś innego? :) ja kafelki polubiłam. Ale pasek tez mam - bez niego pewnie nie bylabym zadowolona :P
_________________
...
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2014-12-03, 19:11   

aaaaa ja sie zapomnialam pochwalic ze mam takiego jak chcialam :) mlode mi zrobilo wczesniejszy prezent gwiazdkowy :) i moj jest boski i jest z siodemka win ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-12-03, 20:00   

Tysia to gratuluje :)


Cytat:
Teraz sie zastanawiam skad wziac Office 2010 Bo już nie sprzedają tego i chyba skazana jestem na pirata :P


mala edyta :P sprzedają i to sporo ale głównie na allegro w cenach ~150zł troche sie boję że podróba/używane/costam. Jakiś sprawdzony sposób jak to odróżnić albo sprawdzone źródło? Wolałabym mieć pewność ze przy którejś reinstalce kodu mi nie odrzuci.
_________________
...
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2014-12-04, 21:17   

ene napisał/a:
Chodzi o kafelki czy coś innego? :) ja kafelki polubiłam. Ale pasek tez mam - bez niego pewnie nie bylabym zadowolona :P

Przecież ja ósemkę mam od prawie dwóch lat i robiłem tu bardzo pozytywną reckę dawno temu. 8.1 to niestabilne gówno z dziurawymi aktualizacjami które wywracają system.
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-12-04, 22:20   

zobaczymy jak to u mnie bedzie w dłuższym czasie :) mam nadzieję że bede nalezala do grona osob chwalących system - a jest calkiem spore jak sie tak przyjrzec na forach. Gdyby wszystkim siadal system to byloby o tym glosno chyba :)
_________________
...
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2014-12-07, 01:20   

No musze przyznac ze win 8.1 mnie zaskoczyl pozytywnie - bez żadnego kombinowania odpalilam Wizardry 8 oraz KKND Xtreme (widziałam je na gog.com w promocji wiec sprawdzilam czy potrzebuję :) )
_________________
...
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-12-07, 22:59   

zurmik napisał/a:
Win 8.1 to gówno!
Zależy jak na to spojrzeć. Szybkie jest.
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2014-12-08, 23:49   

Grzechu napisał/a:
zurmik napisał/a:
Win 8.1 to gówno!
Zależy jak na to spojrzeć. Szybkie jest.

Szybkie jest do czasu. Potem zaczynają się pojawiać kolejne kłopoty z aktualizacjami.
Były kłopoty w wersji soft, gdzie wybrane aktualizacje wykrzaczały system BDOS. Powód okazało się, że nie są kompatybilne z niektórymi sterownikami Realteka czy NVIDI. Wystarczyła aktualizacja sterów do karty dźwiękowej i graficzne, żeby wszystko śmigało.
Mi osobiście zwariowały uniwersalne magistrale pamięci masowej. Podłączałem coś do USB i komputer zwalniał niczym mucha w smole. Reinstalka sterowników pomogła.
Kłopoty w wersji hard po prostu kładły definitywnie system. Nie było przebacz. Komputer nie wstawał. A jak Microsoft radzi odinstalować wybrane łaty to coś musi być na rzeczy (ComputerWorld po tych aktualizacjach odnotował ponad 50 tysięcy zapytań w tej sprawie).
http://www.dobreprogramy....News,57205.html

I wreszcie coś co sprawia, że mi osobiście gul skacze i nie potrafię sobie z tym poradzić (Necro może Ty coś wiesz na ten temat?) - 100% zużycia dysku. Od dwóch tygodni (nie instalowałem niczego nowego) najprostsze procesy (zwłaszcza uruchamianie systemu) powodują okrutne zamulenie przez 2-3 minuty z powodu wydajności dysku.
Testowałem rozwiązania internetowe i nie pomaga. Za cholerę nie wiem jak sobie z tym zuzyciem dysku poradzić...

Reasumując - WIN 8 był ciekawą kombinacją windowsa i linuxa. WIN 8.1 to połączenie windowsa i windowsa. MS wycofuje się rakiem dodając menu start itd. GÓWNO! :P
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2014-12-10, 21:51   

zurmik napisał/a:
Potem zaczynają się pojawiać kolejne kłopoty z aktualizacjami.


może nie zauważyłeś ale ja nie spotkałem w całej jej historii windy która po kilku aktualizacjach nie zamieniała się w zajebistego muła ... ot zjawisko :)

Klucz do sprawnego systemu to wyłączone automatyczne wszystko, nawet przywracania systemu (robić ręcznie) inne firewall'e, defendery i antywiry niz oferuje microshit, wszelkie usprawniacze hibernaty i inne aty czy co oni tam tera wciskają off, czyszczenie prefixów tempów i system problemu nie ma przez wiele lat (taki czy inny window .. no moze poza vista wio ... tam nie mozna nic wylaczyc bez pieciokrotnych potwierdzen i zapewnien a i tak nie da ci dostepu do twoich plikow )

A dysk to najprawdopodobniej cos z powyzszych i/lub zaplanowane zadania systemu, i indexowanie (wyszukiwanie wcale nie jest tak spowolnione bez tego a system i owszem z tym bardzo)

Sa tez nietrafione antywiry ktore tez potrafia 100% przy skanowaniu w tle zabrac. jedyny sposob to sprawdzic doswiadczalnie.
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group