Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Krwiodawstwo
Autor Wiadomość
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-05-18, 01:02   

Aniołeczku bede niedyskretna i powiem że widzialam twoje zdjecie sprzed paru lat - NIC się nie zmieniłaś* :P a widziałam cię przecież niedawno wiec wiem co mówię :>


* pomijając kolor włosów :mrgreen:
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2012-06-02, 12:11   

salat napisał/a:
Pffff, tycie to banał :P

W ciagu 3 lat przytyłem 21 kilo :P w międzyczasie jeszcze w wyniku choroby czy czegoś schudłem 4 kilo :P Wystarczy się nie ruszać ;]

:szok:
aktualną fotkę poprosze ;)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-06-02, 17:39   

nadal jest szczupły :>

ale nie znałam Sałatka sprzed 3 lat wiec moze różnica jest? ;)
_________________
...
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2012-06-02, 19:13   

polecam zapytać derbiego jak mu ciężko rok temu było mnie zaciągnąć do wody :P
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2012-06-02, 21:02   

bo masz chwytne łapki lol
_________________
...
 
 
derbullaw 
Bajarz


Wiek: 111
Dołączył: 24 Lip 2007
Posty: 1463
Skąd: Pępek Wszechświata
Wysłany: 2012-06-03, 08:35   

salat napisał/a:
polecam zapytać derbiego jak mu ciężko rok temu było mnie zaciągnąć do wody


Nas tam było trzech, żeby było ciężko musiałbyś ważyć ze 160 kilo . To pewnie dopiero za pare lat :-P
_________________
Kiedy w życiu jest źle
Gdy wszystko wk... Cię
Jeśli ochoty wciąż brak
Przebrzydły osrał Cię ptak

Na jedno przyszła pora
Wezwij Inkwizytora!
 
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-09-10, 10:29   

Poszłam dziś oddać krew. Stałam w kolejce dwie godziny by się w ogóle zarejestrować. Kiedy już podeszłam do biurka, to usłyszałam, że limit 50 osób został przekroczony i do widzenia. :-| Tak się zastanawiam od kogo to zależy. Bo to pielęgniarki przyjeżdżają do mojego liceum bodajże dwa razy do roku i wtedy jest organizowane oddawanie krwi dla całego miasta. Czy one mają narzucony limit, że mogą tylko 50 osób przyjąć czy same decydują? Jedna powiedziała, że wzięła tylko 60 takich naklejek do naklejana i dlatego już koniec. No kura, nie można tego od razu powiedzieć żeby ludzie nie czekali? Za mną jeszcze masa osób stała. W zeszłym roku jak poszłam oddawać krew, to też stałam już przy rejestracji, ludzie zaczęli mdleć (gorąco było) zakończono oddawanie krwi. Chyba dopiero w Toruniu uda mi się to zrobić.
 
 
 
kenaz 
Gryzipiórek

Dołączył: 09 Lip 2012
Posty: 260
Wysłany: 2012-09-10, 13:14   

Tifa Lockhart napisał/a:
limit, że mogą tylko 50 osób przyjąć czy same decydują?

Mają ograniczoną ilość stanowisk i personelu.. i czas też ograniczony.
Tifa Lockhart napisał/a:
Jedna powiedziała, że wzięła tylko 60 takich naklejek do naklejana i dlatego już koniec.
Haha, no albo naklejek zabrakło. :D

Ale jeśli 60 nalepek, a osób 50, to 10 gdzie? Zresztą, co za naklejki?
 
 
Meotka 
Bajarz


Pomogła: 3 razy
Wiek: 43
Dołączyła: 07 Sty 2009
Posty: 1657
Wysłany: 2012-09-10, 15:33   

zapewne kody do dezinformacji, tj. ukrywające personalia czy jakoś tak... a z tym, że oni nie biorą krwi od wszystkich tylko od określonej ilości to się już spotkałam -
po pierwsze - krew ma określony termin przydatności
po drugie - jak oddasz krew to potem przez min. 3 miesiące nie możesz oddać, więc jak jest wtedy potrzeba to kicha bo nie ma komu...
po trzecie - z tego co ja usłyszałam - nie opłaca się za bardzo robić dni otwartych, skik wolą jak ludzie do nich przychodzą do punktów bo się wtedy "przyzwyczajają" do regularności a nie wyrabiają sobie tylko reakcji na akcję...
_________________
 
 
Tifa Lockhart 
Dalekopis


Pomogła: 1 raz
Wiek: 30
Dołączyła: 16 Lip 2009
Posty: 666
Skąd: Augustowskie pola
Wysłany: 2012-10-06, 13:11   

Dorwałam dziś przy budynku Coperniconu autobus, w którym można oddawać krew. Odpadłam przy pobieraniu krwi na badanie. Nie mam widocznych żył, nie mogę zostać krwiodawcą. Pielęgniarka powiedziała, że może kiedyś jak będzie je lepiej widać. Trochę mi smutno się zrobiło, bo bardzo chciałam oddawać krew.
 
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-06-02, 10:55   

Niniejszym jestem krwawo rozdziewiczona ;)
Krwiobus dziś był pod pracą, poszłam spróbować - bo w końcu w ciągu ostatniego 1,5 roku troszkę mnie przybyło i waga powinna być ponad limit ;) Wczoraj wypiłam chyba ze 3 litry wody, dzisiaj rano też dużo i mimo niedowierzających spojrzeń pań w autobusie, waga pokazała ilość kilogramów bezpiecznie ponad normę 50 kg. Pani doktor jeszcze się zawahała przy ciśnieniu, bo uznała, że "trochę za niskie jak na pierwsze oddawanie", ale przykazała wypić jeszcze kilka kubków wody i jazda.
FAJNIE BYŁO!! :D Żadnych odlotów, ciemności przed oczami, kręcenia w głowie... pełen luzik :) Co prawda siedziałam tam długo w porównaniu do innych - koleżankę podpięli po mnie, zdążył się jej napełnić woreczek, posiedziała, odpoczęła, wyszła... a mnie pielęgniarka mówi, że mnie jeszcze 100 ml zostało... :P
Ogólnie mega pozytywnie, jak tylko będę mogła, to idę jeszcze raz :) Tylko teraz dylemat - ćwiczyć intensywnie, żeby wrócić do bardziej płaskiego brzucha, czy trzymać wagę na poziomie bezpiecznym ponad limit krwiodawcy... :P
_________________
:dora:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group