Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259
Forum - f451.pl - View topic - Sapkowski Andrzej
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Sapkowski Andrzej
Author Message
necro
Administrator
Mistrz Straszenia

Posted:     [ !!! ]

A ja mógłbym napisać to co Dora dodając że przeczytałem te tomy do końca :)

co do "Ostatnie życzenie" to chyba jest coś na kształt zbioru opowiadań połączonych bohaterami których mamy również w sadze, i skoro te opowiadania spełniają rolę wstępniaka to Coś się kończy.. spełnia rolę zakończenia po zakończeniu

jeśli chcesz chronologicznie to
- Ostanie życzenie (opowiadania)
- Miecz Przeznaczenia
-[b] Sagi 5 tomów od Krew Elfów po Pani Jeziora[/b]
- opowiadanie Coś się kończy z zbioru opowiadań Coś się kończy (tam są inne opowiadania i nie pamiętam czy powiązane czy nie)

Osobiście czytałem tylko to wytłuszczone, zbyt krótkie opowiastki często mnie irytują tym że się rozkręcić nie potrafią. Sagę można czytać bez tych wstępniaków całkiem dobrze.
O husyckiej słyszałem wiele nieprzychylnych opinii.

Hadrianka
Znikopis

Na Sapcia mam potworną alergię, ale z tego co słyszałam najlepsze jego dokonania to te wstępne opowiadania do Wieśmaka. (czytałam tylko Wieśmina, całą 'sagę')

Meotka
Bajarz

[quote="necro"]jeśli chcesz chronologicznie to
- Ostanie życzenie (opowiadania)
- Miecz Przeznaczenia
- Sagi 5 tomów od Krew Elfów po Pani Jeziora
- opowiadanie Coś się kończy z zbioru opowiadań Coś się kończy (tam są inne opowiadania i nie pamiętam czy powiązane czy nie)
[/quote]

przede wszystkim ostatnie życzenie i miecz przeznaczenia - to podstawa ;) dopiero potem saga

coś się kończy coś się zaczyna - na samym końcu - w zbiorze tylko to opowiadanie jest o wiedźminie i ... jeśli się nie czytało wcześniejszych książek to to opowiadanie całkowicie wypacza sens całości...

Nefra
Znikopis

wielkie dzieki- intuicja mnie nie zawiodła- oddam na razie te ksiazke i pozycze te dwie co piszecie ;)

/|360|
Nieśmiałek

Czy ktoś z szanownych czytelników dzieł A.Sapkowskiego mógłby mi przybliżyć czy T[b]rylogia o Reynevanie[/b]
i takie np. [b]Narrenturm[/b] trzyma poziom sagi o Wiedźminie ? Gdyż nie wiem czy mam to sobie _na wakacje z biblioteki wypożyczać?

madziaro
Znikopis
fiefiórka

według mnie jest zupełnie inna, ja nie przebrnęłam, natomiast dwie osoby, dzięki którym w ogóle zaczęłam czytać Sapka, są zachwycone - musisz spróbować przeczytać kawałek Narrenturm - jak podejdzie to będzie ok, jak nie to raczej odpuścić dalsze czytanie

aha dodam, że oczywiście Sagę wiedźmińską uwielbiam :)

Meotka
Bajarz

przeczytałam Narrenturm i połowę Bożych bojowników

jak dla mnie trochę rozwlekle, ale może taki był zamysł, może to był pomysł na przedstawienie historii z trochę innej strony...

moim skromnym zdaniem saga jest o niebo ciekawsza, ale tak jak Madziarka jestem skażona :D

tygryska
Fotomajster
pregowana

ja sage wiedzminska i opowiadania bardzo chetnie przeczytalam i nawet do czegos tam chetnie wrocilam
za to narretum i bozych bojownikow jakos nie moge... probowalam ;)

/|360|
Nieśmiałek

:mysli: to chyba mnie przekonaliście, że co innego sobie wpierw wypożyczę

Tanatos
Dalekopis

Oprócz książek, opowiadań, serialu filmu oraz gier komputerowych niedługo pojawi się również gra planszowa osadzona w uniwersum Wiedźmina". Premiera planowana jest na przedsionek 2014 roku, a w trakcie gry będzie można wcielić się w postacie Jarpena, Jaskra, Triss, oraz oczywiście Geralta. Więcej info http://thewitcher.com/graprzygodowa/

[URL=http://www.youtube.com/watch?v=PsCaQQbEjdM&feature=player_embedded]Trailer[/URL]

[img]http://samzobacz.pl/wp-content/uploads/2014/01/gra-Wied%C5%BAmin-dla-iPada.jpg[/img]

Tanatos
Dalekopis

Dalsze losy bohaterów Sagi o Wiedźminie można poznać w grze komputerowej Wiedźmin 3 Dziki Gon
http://f451.pl/forum/viewtopic.php?p=164740#164740

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Link do Shoutbox