Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Literatura "babska" ;)
Autor Wiadomość
miki 
Grafoman


Wiek: 37
Dołączyła: 07 Paź 2009
Posty: 98
Skąd: Kraków
Wysłany: 2010-08-24, 13:36   

Mam coś dla fanek Jane Austin. Książkę nieco w jej stylu,a le napisaną niedawno przez Roberta Goolricka. Tytuł książki to "Zona godna zaufania". Jest pomieszaniem romansu i kryminału, oczywiście o ludziach z początku XX wieku targanych przez namiętności.

A czytujecie polskie sagi? Tyle ich ostatnio na polskim rynku? A to literatura niewątpliwie babska. Np. "Cukiernia pod amorem" Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk?
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2015-11-23, 01:05   

dawno nikt tu nie pisał, a myślę, żę tę autorkę wypadałoby uczcić właśnie tutaj

Nie żyje Monika Szwaja

Dziś rano, 22 listopada 2015 r. zmarła pisarka, felietonistka i dziennikarka telewizyjna Monika Szwaja. W grudniu skończyłaby 66 lat. Autorka zmagała się z ciężką chorobą.

Do najbardziej znanych książek jej autorstwa należą Stateczna i postrzelona, Klub mało używanych dziewic, Romans na receptę, czy Jestem nudziarą.

Szwaja była ponadto autorką tekstów piosenek. Jedną z jej pasji było żeglarstwo. Przez 40 lat pracowała w telewizji; była związana również z Radiem Szczecin. Za promocję miasta
otrzymała tytuł Honorowego Ambasadora Szczecina.

Od 2002 roku poświęciła się pisarstwu, napisała w sumie 15 książek. Jej ostatnia powieść ukazała się w 2013 roku. Zostanie zapamiętana jako autorka bestsellerów dla kobiet.


Od siebie dodam, że pani Monika była również znakomitą tłumaczką tekstów pieśni i ballad rosyjskich, m.in. rewelacyjnie przetłumaczonych pieśni Włodzimierza Wysockiego, w tym "Koni" dla Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej.

Smutno mi się dzisiaj zrobiło.
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group