Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zapomniane seriale sci-fi
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2016-07-22, 08:57   Zapomniane seriale sci-fi

Po tym jak zabrakło mi serialu głównego nurtu jak Star Trek czy Battlestar Galactica, Babylon 5 czy Stargate zacząłem się interesować mniej znanymi produkcjami.

Kilka z nich mogę polecić, a jeśli byłoby zapotrzebowanie nawet zrecenzować bardziej kompleksowo.

Andromeda polecam - oprócz sezonu 5, w których chyba zabrakło notatek Roddnberrego.
Recenzja http://solaris7.pl/2016/08/06/andromeda/

Ziemia: Ostatnie starcie oprócz ostatniego sezonu świetny serial pokazujący obcych z trochę innej perspektywy.

Earth: Final Conflict (z ang. Ziemia: Ostatnie Starcie) to serial telewizyjny produkcji kanadyjskiej, stworzony przez Gene Roddenberry'ego, twórcę takich seriali, jak Andromeda czy Star Trek. Nadawany był w latach 1997-2002 na antenie CTV oraz The New Net (1999-2002). Składa się z 5 sezonów po 22 odcinki każdy. Polska premiera miała miejsce na antenie kanału TVP2 (jedynie pierwszy sezon). Serial był nadawany na kanałach RTL 7, AXN oraz AXN SciFi.

W niedalekiej przyszłości na Ziemię przybywają Taeloni. Są oni rasą obcych bardziej zaawansowaną technicznie niż ziemianie. Nazywani są również Towarzyszami. Dzięki swojej technologii mają pomóc Ziemi pozbyć się jej największych problemów (głodu, chorób, wojen). Akcja serialu zaczyna się ok. 3 lata po przybyciu Towarzyszy na Ziemię.

Ziemia 2 - serial niedokończony bardzo dobrze oceniany przez krytyków Ciekawa produkcja, dobra obsada i historia pełna tajemnic i odkrywania nowego świata

W roku 2192 większość ludzi opuściła Ziemię i zamieszkuje na ogromnych stacjach kosmicznych. Tylko niewielka liczba ludności pozostała na powierzchni Ziemi, mimo panujących na niej niekorzystnych warunków środowiska.

Syn cenionej uczonej Devon Adair – ośmioletni Ulysses cierpi na rzadką i nieuleczalną chorobę, której istnieniu zaprzeczają lekarze. Jej przyczyną nie są wirusy czy bakterie tylko brak świeżego powietrza, czystej wody... Zapadają na nią tylko nowo urodzone dzieci, które dożywają później tylko do 9 roku życia.

Gotowa na wszystko by ocalić życie swego syna Devon wprowadza w życie Projekt Eden. Jego zadaniem jest odnalezienie podobnej do Ziemi planety i przeniesienie tam kolonii ludzkiej. Ponad 200 innych rodzin z chorymi dziećmi zamierza podążyć za Devon na oddaloną o 22 lata świetlne planetę G889, na kontynent zwany Nową Pacyfiką, gdzie warunki są bardzo zbliżone do ziemskich. Cały projekt spotyka się jednak z niechęcią rządu, który go monitoruje i potajemnie infiltruje jego uczestników.

8 godzin przed startem promu kosmicznego okazuje się, że na jego pokładzie może znajdować się bomba. Załodze udaje się ją odnaleźć i rozbroić zanim eksplodowała. 22 lata później pasażerowie i załoga Projektu Eden zostają wybudzeni przez komputer i odkrywają, że ich podróż dobiegła końca – dotarli na orbitę wokół G889. Z powodu rządowego sabotażu nie mogą jednak właściwie wylądować na powierzchni planety i rozbijają się wiele tysięcy mil od Nowej Pacyfiki. Wkrótce odkrywają, że ich żywność i inne zapasy zostały skradzione a oni sami nie są jedynymi mieszkańcami "Ziemi 2".

Sliders -clifhager, ostatni sezon to porażka

Opowiada o grupce przyjaciół zjeżdżających co odcinek do innego z równoległych światów. Bohaterowie przenoszą się między wymiarami, odwiedzając tę samą planetę, lecz przedstawiającą różne sytuacje polityczne, gospodarcze, techniczne czy społeczne, znacznie różniące się od tych, które znają z Ziemi. Serial składa się z pięciu sezonów. Wszystkie były emitowane w Polsce, natomiast sezony 1-4 zostały wydane na DVD.

Gwiezdna Eskadra Space: Above And Beyond - świetny serial zupełnie nie rozumniem powodów skasowania po 2 sezonie.

Recenzja http://solaris7.pl/2016/0...iezdna-eskadra/

W roku 2063 ludzie na Ziemi wcale nie żyją w pokoju. Wszyscy ciągle pamiętają niedawne wojny z Androidami i Silikantami, które przetrzebiły błękitną planetę. Pamiętają też o niechcących walczyć po stronie ludzi sztucznie wyhodowanych ludziach zwanymi tankami. Ci ostatni żyją teraz pomiędzy ludźmi ukrywając swoje pochodzenie. Politycy ten nowy rodzaj rasowych animozji chcą wykorzystać do własnych celów. W przeddzień wyprawy kolonizacyjnej na odległy Tellus, w skład ekipy ma zostać włączonych 10 tanków. Tym samym decyzja władz rozdziela kochającą się parę przyszłych kolonistów. Ona poleci w gwiazdy, on zostanie na Ziemi, a całą winę za nieprzychylność losu zrzuca na tanki. Ziemi nie przyjdzie długo żyć we względnym spokoju. Brutalny atak z kosmosu niszczy kolonię na Veście, a statek z osadnikami na Tellusa zostaje zestrzelony przez obce myśliwce jeszcze przed lądowaniem. Zdeterminowany West wstępuje do korpusu gwiezdnych marines, by jako pilot ziemskiego myśliwca bronić Ziemi przed agresorami. W składzie jego jednostki są także tanki.

Ucieczka w kosmos - świetny serial moja recenzja http://solaris7.pl/2016/0...nie-w-kosmosie/

Farscape był jednym z nowej generacji popularnych seriali science fiction, których głównym motywem jest przetrwanie we wrogim, chaotycznym wszechświecie oraz skoncentrowanie się na stosunkach interpersonalnych zamiast na odkryciach, sztuce wojennej czy ochronie porządku publicznego.

Nazywam się John Crichton. Jestem astronautą. Przez tunel w czasoprzestrzeni dostałem się do odległej części wszechświata... na statek... na żyjący statek pełen dziwnych, obcych form życia. Wzywam pomocy. Czy ktoś mnie słyszy? Ściga mnie szalony dowódca wojskowy... robię co w mojej mocy... Szukam drogi powrotnej.

John Crichton był astronautą IASA pracującym nad eksperymentalną misją wahadłowca. Podczas lotu testowego zaprojektowanym przez siebie modułem o nazwie Farscape pojawił się tunel w czasoprzestrzeni, który wyrzucił Johna z drugiej strony wszechświata. Znalazłszy się w samym centrum bitwy kosmicznej, został pochwycony i wciągnięty na pokład Leviathana Moyi, żyjącego statku.

Na pokładzie znajdowali się Ka D'Argo, Dominar Rygel XVI oraz Pa'u Zotoh Zhaan. Trójka więźniów przejęła kontrolę nad Moyą i opracowali plan ucieczki - więźniom udało się ostatecznie usunąć kołnierz sterujący Moyi i dokonać ucieczki. Podczas tego manewru, Prowler, oficer Aeryn Sun dostał się w strumień dokujący i został wciągnięty na pokład Leviathana wkrótce po przybyciu tam Crichtona.

Z powodu jej kontaktu z więźniami, dowódca Aeryn, kapitan Crais, uznał ją za „nieodwracalnie skażoną”. Nie mając dokąd iść, zarówno ona, jak i John chcąc nie chcąc dołączają do przedziwnej grupy sprzymierzeńców. Podczas ucieczki przed kapitanem Craisem, trafiają do Niezbadanych Terytoriów. Od tej pory ich jedynym celem jest znalezienie drogi powrotnej do swoich domów, jak również ucieczka przed zawziętym Craisem.

Człowiek zagubiony w kosmosie
Siła serialu tkwi w zmianie podejścia, główny bohater John jest tylko człowiekiem, który najpierw musi zrozumieć i nauczyć się żyć w obcym dla niego środowisku, poznać kulturę i obyczaje, zrozumieć obowiązujące zasady. Nie jest ubermanem, ani zbawcą cywilizacji, tylko gościem usiłującym przeżyć i wrócić do domu.

Nie zostaje też automatycznie dowódcą okrętu, musi zapracować na swoją pozycje oraz zdobyć zaufanie swoich towarzyszy podróży. Zaufanie i relacje między bohaterami są istotną czynnikiem fabularnym w tym serialu. Nie tylko dlatego, iż bohaterowie odnoszą się do Johna początkowo z niechęcią (D’Argo), lub nawet wrogością (Aeryn), każdy z nich ma swoje własne prywatne cele i tajemnice, często sprzeczne z interesem ogółu.

Historia każdej z postaci jest stopniowo odkrywana przez widzami, zaś ich niejednokrotnie sprzeczne interesy wymuszają kompromisy. Nie jest to tylko serial o odkrywaniu kosmosu, ale też o poznawaniu “obcych” zdobywaniu ich zaufania i szacunku.

Pamięć absolutna 2070 coś dla fanów androidów

Serial inspirowany twórczością Philipa K. Dicka i jej ekranizacjami – opowiadaniem „Przypomnimy to panu hurtowo” i jego ekranizacją Pamięć absolutna z 1990 roku w reżyserii Paula Verhoevena, nowelą „Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?” i Łowcą androidów Ridleya Scotta, a także powieścią Pozytonowy detektyw Isaaca Asimova.

Seaquest DSV moja recenzja http://solaris7.pl/2016/07/21/seaquest-dsv/

Ludzkość coraz bardziej poznaje otaczający ją świat, wysyła sondy na Marsa, lecz wciąż głębiny oceanów kryją wiele tajemnic.

Próbę pokazania tego podwodnego świata podjęto w serialu SeaQuest DSV.

Akcja serialu umiejscowiona w "bliskiej przyszłości" łączy wysoki poziom dramaturgii z realistyczną fikcją naukową. W roli głównej wystąpił Roy Scheider jako Nathan Bridger, kapitan tytułowego supernowoczesnego okrętu podwodnego seaQuest DSV 4600, Jonathan Brandis jako Lucas Wolenczak, nastoletni geniusz komputerowy i Stephanie Beacham jako Kristin Westphalen, główny oficer medyczny i szef działu nauki seaQuest. Zainteresowany projektem Steven Spielberg był jednym z kierowników produkcji podczas pierwszych dwóch sezonów serialu.

Z nowszych seriali

Defiance
W roku 2046, Ziemia jest nową planetą, którą rządzą nowe zasady. Ponad trzydzieści lat po przybyciu różnych obcych na jej powierzchnię, krajobraz został niemal całkowicie zmieniony i przekształcony nie do poznania. Do miasta Defiance, dawniej zwanego St. Louis, przybywa tajemniczy Nolan (Grant Bowler) i jego podwładna Irisa (Stephanie Leonidas). Gdy tylko osiedlają się w mieście nadzorowanym przez burmistrz Amandę Rosewater (Julie Benz), zamieszkałym przez ludzi jak wpływowy Rafe McCawley (Graham Greene), przedsiębiorcza właścicielka salonu Kenia (Mia Kirshner) oraz ambitnych obcych - Tarrsów (Tony Curran i Jaime Murray) - rozwój wydarzeń zaczyna zagrażać nietrwałemu pokojowi, o który to graniczne miasto walczyło.

Colony
Akcja serialu dzieje się w Los Angeles, które jest okupowane przez obcych, kosmitów. Fabuła serialu skupia się na Willu Bowmanie, byłym agencie FBI, który aby chronić swoją rodzinę zostaje zmuszony do współpracy z kosmitami. Jego zadaniem jest zniszczenie rebelii w mieście.
Ostatnio zmieniony przez Tanatos 2016-09-19, 10:07, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-07-22, 11:08   

Ulubiony serial sci-fi mojego dzieciństwa:

Kosmos 1999



Cytat:
13 września 1999 roku Księżyc, na skutek eksplozji radioaktywnych odpadów składowanych na jego powierzchni, wyrzucony zostaje z orbity ziemskiej i przemieszcza się po wszechświecie, a wraz z nim załoga stacji kosmicznej Alpha.


Kosmos 1999
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-07-24, 19:51   

jacek napisał/a:
Ulubiony serial sci-fi mojego dzieciństwa:

Kosmos 1999

Mój też, ale nijak się to ma do tego co tu napisano wcześniej. Tamtych seriali nigdy nie oglądałam - one w ogóle były w naszej polskiej TV kiedykolwiek? Chętnie sobie pooglądam w wolnej chwili i dzięki za polecenie :)
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-07-24, 20:24   

A czemu nijak? Skoro "zapomniane" to zapomniane seriale sci-fi.

Co do pozostałych - niektóre z nich - jak na przykład "Gwiezdna Eskadra" czy "Ziemia 2" lub "Pamięć absolutna 2070" na pewno były w polskiej telewizji. Przynajmniej ja je oglądałem.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-07-24, 21:41   

Zatem jestem zbyt stara, albo nie byłam zainteresowana. :P Nigdy nie widziałam i nawet nie pamiętam tych tytułów, ale chętnie liznę to by sprawdzić.

Ja osobiście z "zapomnianych" polecałabym "Ally Mcbeal", "Allo allo", "Przystanek Alaska", wariackie i durne, ale sympatyczne "Skrzydła", oraz też durny, ale doskonały na poprawę humoru "Dharma i Greg" :-P
_________________
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2016-07-25, 06:09   

Z tym że nie są to seriale sci-fi ;) .
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2016-07-25, 09:36   

jacek napisał/a:
A czemu nijak? Skoro "zapomniane" to zapomniane seriale sci-fi.

Co do pozostałych - niektóre z nich - jak na przykład "Gwiezdna Eskadra" czy "Ziemia 2" lub "Pamięć absolutna 2070" na pewno były w polskiej telewizji. Przynajmniej ja je oglądałem.


Faktycznie były w TV i tam też je widziałem, jednak nigdy nie miały popuralności Star Trek, Battlestara czy Star Wars, wiele osób też w ogóle części z nich nie kojarzy dlatego określam je mianem zapomnianych.

Recenzja Ucieczki w Kosmos mojego autorstwa http://solaris7.pl/2016/0...nie-w-kosmosie/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group