Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Znowu o kciuki proszę
Autor Wiadomość
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2017-01-18, 00:55   Znowu o kciuki proszę

Cześć czytacze,
moja praca, którą naprawdę lubię bardzo, w czwartek uraczyła mnie, i połowę załogi sklepu, wypowiedzeniami z pracy, bo gdyż przenosimy się do nowego budynku, w którym mój sklep spożywczy będzie połączony z częścią bardziej marketową (AGD, elektronika, ciuchy, itp.) i "góra" wymyśliła, że tylu pracowników, ilu jest teraz, wcale nowy sklep potrzebować nie będzie...
Zaraz po tym, jak wypowiedzenia zostały rozdane, dowiedzieliśmy się, że możemy się starać o nowe stanowiska, które dziwnie przypominają te, które zajmujemy obecnie :> W każdym razie muszę znowu wysyłać CV i listy motywacyjne, przechodzić przez sito rekrutacyjne i rozmowy kwalifikacyjne i tym podobne "fajne" rzeczy. Nie mogę się wręcz doczekać :>

No i teraz do rzeczy - potrzebuję Waszych kciuków, żeby:
1. Nie zwariować
2. Nie dostać nerwicy
3. Dostać zaproszenie na rozmowę o pracę
4. Dostać pracę.

Ja naprawdę nie proszę o tak wiele, ja tylko chcę jako taką stabilizację zawodową w życiu, bo normalnie szlag mnie kiedyś trafi.
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-01-18, 06:44   

Trzymam :)

_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2017-01-18, 08:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-01-18, 07:11   

madziaro napisał/a:
możemy się starać o nowe stanowiska, które dziwnie przypominają te, które zajmujemy obecnie :>


co za przypadek, co nie? :>

trzymam kciuki :)
_________________
...
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2017-01-19, 04:17   

trzymam madziarenko :*
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2017-01-19, 05:40   

ene napisał/a:

co za przypadek, co nie? :>


prawda? :/ jest istna masakra, jak na razie mam złożone to jedno podanie, jutro chyba będę składać do działu elektroniczno-agd, o którym nie mam zielonego pojęcia, ale przecież mogę się nauczyć, nie? ;)
Zdecydowanie zignorowałam stanowisko masarza oraz pakowacza mięsa, jak również stanowisko kierownika przystani jachtowej i wypożyczalni nart ;) (to wszystko podlega pod jedną firmę, stąd prace są przeróżne, nie tylko w sklepie)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-01-20, 01:59   

To jest normalna procedura, gdy firma zmienia swą nazwę, łączy się z inną firmą, zmienia adres, przekształca w jakąś inną formę prawną (ze spółki cywilnej w spółkę z o.o. np). Wszyscy pracownicy dostają wypowiedzenie i dalej zależy jakie procedury przyjmowania pracowników dana firma ma w statucie. W mniejszych firmach, gdzie się wszyscy znają i sobie ufają - po prostu zatrudniają ludzi w tzw "nowej firmie" na tych samych stanowiskach i takich samych umowach ino data nowa. W większych, gdzie np są całe procedury, że muszą wystosować ogłoszenie w prasie, dostać cv, jakieś podania etc, zrobić rozmowy - nie przeskakują tego, ale dla pracowników, których lubią i cenią - jest to formalność. Mogą przy okazji pozbyć się kilku darmozjadów, ale nie myślę, żeby na Ciebie trafiło. Masz ustabilizowaną sytuację życiową, męża który uczciwie pracuje dla ojczyzny, nie bierzesz ciągłych zwolnień na chore dzieci, jesteś zadowolona, uśmiechnięta, zadbana i dyspozycyjna. Kto by nie chciał takiego pracownika? :P ;)
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2017-01-20, 19:07   

Brzmi to wszystko ślicznie, niestety to nie działa w tej sytuacji - sklep zmienia jedynie swoją lokalizację na drugą stronę ulicy i łączy dwa sklepy z tą samą nazwą tylko innymi działami w jeden.
Wypowiedzenia z pracy rozdawane były wg. stażu pracy. W niektórych działach zostali beznadziejni pracownicy, za to wypowiedzenie dostali ludzie, którzy pracują ciężko cały czas. Bo to jak pracujesz się nie liczyło - jedynie to ile pracujesz.
Muszę składać aplikację o przyjęcie do pracy i modlić się o to, żeby załapać się na rozmowę o pracę i żeby mnie przyjęli. Bo wcale nie muszą. Mówią, że postarają się znaleźć stanowiska dla większości z nas ale jak na razie pojawiło się 6 miejsc z których MOŻE załapię się na jedno. Jest zajebiście...
jako, że to jednostka wojskowa to większość ma podobnie ustabilizowaną sytuację życiową. A pracy tutaj jak na lekarstwo...
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2017-01-20, 20:19   

madzka kierownik przystani jachtowej brzmi fajnie - czemu nie chcesz? ;) a ogolnie trzymam kciuki mocno :*
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2017-01-20, 20:42   

hahahha brzmi bardzo fajnie, niestety nie umiem obsługiwać małych motorówek a to jest wymagane :(
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2017-01-21, 12:43   

szkoda :) ale zawsze mozna sie nauczyc ;) w koncu to nie moze byc zbyt trudne :P
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2017-01-25, 19:34   

Proszę o wzmocnione trzymanie kciuków w piątek o 15:30 czasu polskiego bo wtedy mam rozmowę o pracę :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-01-25, 19:41   

:ok: :-D
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-01-25, 23:14   

akurat bede sie juz szykowala na weekend to potrzymam :D
_________________
...
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2017-01-27, 17:13   

zadanie na dziś wykonane - rozmowa o pracę zaliczona, nie zemdlałam z nerwów, odpowiadałam chyba w miarę z sensem, zobaczymy jaki tego będzie efekt.
Aha, nadal nie lubię rozmów kwalifikacyjnych, bo pytania, które na nich są zadawane - typu scenki rodzajowe i jak bym się zachowała w danej sytuacji, albo opisz sytuację, kiedy zaistniał taki a taki problem i co zrobiłaś w tym momencie - są bez sensu :>

Teraz pozostaje mi czekać na telefon, najpóźniej do środy będę wiedzieć co dalej
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2017-01-27, 23:53   

madzka to tak czy inaczej przynajmniej wiesz ze sie nie "spalilas" z nerwow :* a my dalej trzymamy :)
a rozmowy kwalifikacyjne fakt są bez sensu...
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group