Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?
Autor Wiadomość
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-05-09, 22:06   

Nefra napisał/a:
coś chyba 65 tom "Pana Samochodzika" albo gdzieś w pobliżu :bag:


:brawo: :D

i ciekawa jestem co sądzisz o "PS i UFO" (jak juz dojdziesz) to był ostatni tytul z tej serii jaki czytalam i czytając mialam ochotę (wielokrotną) kopnąć głównego bohatera w tyłek, bo był jakiś zidiociały. :roll: nie wiem czy ta ksiązka taka słaba czy może "wyrosłam" z tej serii? jesli to drugie to strach czytać te które mi sie kiedys podobaly ;)
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2017-05-12, 19:57   

ene napisał/a:
Nefra napisał/a:
coś chyba 65 tom "Pana Samochodzika" albo gdzieś w pobliżu :bag:


:brawo: :D

i ciekawa jestem co sądzisz o "PS i UFO" (jak juz dojdziesz) to był ostatni tytul z tej serii jaki czytalam i czytając mialam ochotę (wielokrotną) kopnąć głównego bohatera w tyłek, bo był jakiś zidiociały. :roll: nie wiem czy ta ksiązka taka słaba czy może "wyrosłam" z tej serii? jesli to drugie to strach czytać te które mi sie kiedys podobaly ;)


Hmmm... to był chyba jeszcze tom napisany przez Nienackiego, albo jeden z pierwszych po Nienackim. "Pan Samochodzik i człowiek z UFO". Akcja była w Brazylii czy jakoś obok. Faktycznie wyszła z tego co pamiętam straszna szmira. Ale to był jakiś tom około 10-tego, a ja jestem, ok 70-tego i dużo się pozmieniało. ;)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2017-05-12, 22:52   

to jest nadzieja ze PS jeszcze poczytam :D a na razie chyba sobie wyciągnę Jeżycjadę bo mam ochote na cos znanego i lubianego :P o, albo Anię z Zielonego wzgórza..
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-01-24, 23:40   

Dalej ciągnę Agathe Christie, ale ostatnia książka była żenująca. Jedyne, czym mogę to usprawiedliwić - to być może jej wiek. Już chyba nie ogarniała, może ktoś za nią pisał, albo po prostu zmarła w trakcie pisania. Aaa... Zapomniałam podać tytuł. A.Ch. "Pasażer do Fraknfurtu". Nie polecam, nic to nie ma wspólnego z dawną Agathą. I na dodatek nie ma żadnego trupa! :bag:



NUDNE!!!
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2018-01-25, 07:05   

tej nie czytałam akurat :) jak nie zapomne to się odniosę jak kiedyś przerobię :D

nowsze książki Chmielewskiej są gorsze od starych, więc może wiek robi swoje :) albo inne zmęczenie materiału
_________________
...
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2018-05-21, 08:02   

Wreszcie skończyłam "Pragnienie" Jo Nesbo. Przekombinował chłopina ;)
_________________

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-05-21, 23:08   

Ciągnę dalej Agathę Christie i jak już mam wrażenie, że kończę jej książki - to znowu jakieś mi się nowe znajdują. Jak dla mnie - miała nieprawdopodobną wyobraźnię i siłę przekazu :)
_________________
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2018-05-22, 08:54   

a ja czytam "Ptasiek" Williama Whartona. Ksiązka nalezy do aniołki - pożyczona ...hohoho... lat temu :bag: trzeba bedzie chyba odesłać, bo forumowe zloty chyba się robią wcale albo potajemnie :)

PS
ksiązka te lata przestała za szybą w gablocie - coby się nie kurzyła ;) no ale teraz w końcu ją czytam - refleks mam godny pozazdroszczenia, wiem :D
_________________
...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2018-06-04, 21:32   

Ja po głośnej akcji ratowniczej pod Nanga Parbat (na początku roku) zastanawiałem się, co ludzi pcha zimą w te wielkie góry, co skutkowało przeczytaniem książek: "Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście" (Kortko Dariusz, Pietraszewski Marcin) oraz "Spod zamarzniętych powiek" (Adam Bielecki, Dominik Szczepański). Podobały mi się :) ale potem zrobiło się ciepło i mi już przeszło.

Następnie usłyszałem, że zmarł znany pisarz horrorów Jack Ketchum. O pisarzu pierwszy raz usłyszałem, a że lubię horrory więc trzeba było się zapoznać. Tak więc przeczytałem: "Poza sezonem", "Potomstwo", "Kobieta", "Straceni". Było krwawo, ale tak naprawdę tylko ta ostatnia mi się spodobała.

Jeszcze w międzyczasie łyknąłem "Rodzinę Borgiów" Mario Puzo, nie zachwyciła, a może tylko miałem za duże oczekiwania?
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-06-04, 21:48   

Mnie Puzo znudził podczas czytania, a podjęłam dawno już temu "Ojca chrzestnego" i "Ostatni Don". Takie jakieś te powieści za bardzo... nadmuchane? Nie potrafię tego określić, o co mi chodzi, ale jednym słowem: NUDNE! ;-)
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2018-06-06, 15:39   

ufff a myślałam, że to tylko jak tak mam z Puzo. Małż uwielbia, a ja zasypiałam przy "Ojcu chrzestnym" ;)

Ja ostatnimi czasy (tak od roku cy cuś), czytam wszystko po kolei od Jo Nesbo i podoba mi się bardzo. Niedługo zaczynam część 9 opowieści o Harrym Hole. W między czasie jakieś szybkie książki po angielsku, często darmówki proponowane z Amazona na Kindle, żeby zobaczyć co to to to - niektóre całkiem przyjemne, choć oczywiście zdarzały się gnioty :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2018-06-07, 21:01   

Ja uwielbiam Harrego- miałam tylko 2 części z tej serii które mi się nie spodobały(bo Nesbo przekombinował).

Od Nesbo, spoza serii o Hole, podobał mi się "Syn" :)
_________________

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-06-07, 21:10   

Swego czasu czytałam Nesbo (kilka lat temu) i pamiętam, że bardzo wciągało :) Teraz za niedługo - skończę czytać wszystko, co Agatha Christie napisała. Warto było poświęcić jej książkom tyle czasu ze swojego życia. Naprawdę :)
_________________
 
 
hugin 
Bajarz


Pomógł: 6 razy
Wiek: 42
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 1229
Skąd: sierpc
Wysłany: 2018-07-08, 11:09   

Robiąc porządki na półce w trzecim rzędzie znalazłem niemal zapomnianą kolekcje książek Andre Norton, dziś korzystając z nieobecności dziewczyn usiadłem do Świt 2250.
_________________
Jeżeli zdołasz każdą chwilę istnienia
Wypełnić życiem, jakby była wiekiem,
Twoja jest ziemia i wszystkie jej stworzenia
I - mój synu - będziesz prawdziwym człowiekiem!
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2018-07-20, 21:22   

Szukałem czegoś krwawego, zacząłem Księgę krwi Clive Barkera, ale na razie dupy nie urywa :lol:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group