Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: angel
2012-11-09, 18:08
Gra o Tron - gra rpg
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2012-08-26, 23:32   Gra o Tron - gra rpg

Jakiś czas temu skończyłem Grę o Tron, jako osoba nie znająca ani książek ani serialu mogę powiedzieć iż fabuła została zrobiona w tak interesujący sposób iż ponownie myślę nad kolejnym podejściem do serialu.

Cytat:
Opowieść przedstawiona jest z punktu widzenia dwóch bohaterów. Obaj posiadają bogate biografie i odkrywanie ich stanowi istotną cześć zabawy. Pierwszą postacią, której losami pokierujemy jest Mors Westford, czyli jeden z członków Nocnej Straży. Jest to organizacja stacjonująca na monumentalnej strukturze nazwanej Murem, która oddziela Siedem Królestw od mroźnych ziem północy. Drugim bohaterem jest Alester z bogatego rodu Sarwyck. Powraca on do Westeros po piętnastu latach wygnania jako kapłan R’hllora. Jego ojciec niedawno pożegnał się ze światem i Alester jest według prawa prawowitym dziedzicem, choć przekonanie do tego lokalnej szlachty nie będzie łatwe. Co gorsza, w otaczającym zamek mieście sytuacja jest dramatyczna. Jego mieszkańcy od miesięcy przymierali głodem i teraz wściekli rozpoczynają zamieszki.


Fabuła posiada wiele zwrotów akcji, dodatkowo prowadzać raz jedną raz drugą postać poznajemy ją z rożnych perspektyw. Najciekawszym motywem dla mnie było iż obie postaci posiadają różne czasami sprzeczne cele oraz skrywają mroczne tajemnice z przeszłości.
:
I jak można się spodziewać doprowadzi to w pewnym momencie do konfrontacji
Także questy poboczne pełne są wielu wyborów moralnych, może nie mających wielkiego wpływa na świat gry ale wpływają na losy postaci które są na tyle ciekawie przedstawione że czasem warto się zastanowić.

System walk jest dość przyjemny choć czasem sama ich ilość bywa nużąca. Rozrywkę urozmaica możliwość sterowania psem i misje z nim związane dodające elementy skradankowe do rozgrywki.

Tym co było dla mnie największym minusem rozgrywki jest słaba optymalizacja silnika. Mam dość dobry PC i inne gry dość szybko mi się ładowały natomiast każda lokacja tutaj wczytywała się wieki, co tym bardziej wkurzało iż były one dość małe.

Grafika niestety także nie powala choć jest znośna.

Szkoda tylko iż nie ma "dobrego zakończenia" ale to chyba specyfika "Gry o Tron" :)
 
 
dodorek 
Brudnopis


Wiek: 48
Dołączył: 26 Sty 2016
Posty: 5
Skąd: Radom
Wysłany: 2016-01-27, 19:56   

jak dla mnie osobiście ta gra jest nudna lepsze są filmy i seriale niż sama gra
 
 
lukaszmigura 
Brudnopis


Dołączył: 02 Lis 2014
Posty: 14
Wysłany: 2017-09-19, 15:07   

grałem w GoTa ale planszówkę, fajna sprawa, tylko zajmuje mega dużo czasu
_________________
Swoje teksty publikuję na lukaszmigura.com.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group