Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259
Forum - f451.pl - View topic - Piractwo książek nie wpływa na ich sprzedaż
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index


FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Piractwo ksiazek nie wplywa na ich sprzedaz
Author Message
Tanatos
Dalekopis


Posted:    Piractwo książek nie wpływa na ich sprzedaż [ !!! ]

Interesujące wnioski z badań
[i]
Walka z piractwem wcale nie poprawia sprzedaży "kradzionych" dzieł. Jak wynika z badań, kiedy z sieci systematycznie znikają pirackie kopie, Polacy wcale nie kupują więcej książek. - To, czy pirackie kopie książek były łatwo czy trudno dostępne, nie miało realnego przełożenia na sprzedaż książki - podsumowuje dr Michał Krawczyk z Uniwersytetu Warszawskiego. [/i]

[i]Dlaczego piractwo nie musi zmniejszać legalnej sprzedaży?
- Może być np. tak, że ktoś najpierw ściągnie sobie piracki plik, ale potem stwierdzi, że książka jest na tyle dobra, że chce ją kupić. Albo poleci tę książkę innej osobie, która potem tę publikację kupi. Według naszego badania negatywne i pozytywne efekty piractwa w tym sektorze rynku się znoszą - dodaje.

- Wnioskiem z naszych badań jest m.in. to, że pewnie nie opłaca się piratów ścigać, bo nie powodują oni strat finansowych - dodaje Krawczyk.

Jego zdaniem wyniki badań mogą się przydać również sądom. - Na przykład przy decyzjach, czy przyznawać wydawnictwom odszkodowanie za to, że ktoś bez ich zgody korzysta z chronionych prawem autorskim - podaje przykład ekonomista.

Do udziału w badaniu - było ono dla wydawnictw bezpłatne - zaproszono 70 wydawnictw, ale tylko 10 z nich zdecydowało się wziąć udział w eksperymencie. Dlatego nie można powiedzieć, że badanie było prowadzone na próbie reprezentatywnej dla całego polskiego rynku książki.
[/i]

źródło https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/walka-z-piractwem-konsekwencje,225,0,2351841.html
 
 
Nefra
Znikopis


Posted:     [ !!! ]

Wg mnie nie ma co walczyć z piractwem. Trzeba je przerobić na legalne kupno w necie za grosze. Tu już nie ma po co walczyć. By znaleźć nowych czytelników papieru? Prawda jest taka, że ten, który to wyniósł z domu - to będzie czytał i po papier sięgać będzie. Kto nie wyniósł - to w dzisiejszych czasach raczej nikłe daje nadzieje na rozpoczęcie czytelnictwa.
Zniesienie piractwa, to udostępnienie wszystkich książek w necie i publikowanie ich tu. Jeśli książka w necie w formie e - będzie kosztowała góra 5 zł - to nie będzie się opłaciło piracić.

A nakłady papierowe powinny być pięknie wydane, w twardych okładkach i takiej formie, która przetrwa 20 czytań bez szwanku i nadal będzie zdobić półkę. I kupią taką książke albo maniacy papieru, albo... kolekcjonerzy.
 
 
ene
Znikopis
eee.. ne!


Posted:     [ !!! ]

książki bedą tańsze to i wiecej ludzi kupi :) a ja za ebooka na pewno nie zaplacę ceny wziętej z papieru.
  
 
 
Nefra
Znikopis


Posted:     [ !!! ]

Ja też nie
 
 
Xys
Wierszokleta

Posted:     [ !!! ]

a za co glownie placicie za stos makulatury czy utwor?
 
 
ene
Znikopis
eee.. ne!


Posted:     [ !!! ]

ja przeliczam cenę na grubośc ksiązki = czas który mi zajmie.

i płace za stos makulatury przede wszystkim - wtedy czuję że kupilam :) ebook sam w sobie jest bezużyteczny - żeby go przeczytac trzeba miec kompa, czytnik, telefon, więc nie powinien tyle samo kosztowac co papier :P o kosztach druku, magazynowania i dystrybucji nie wspomnę ;)
 
 
jacek II
Gryzipiórek


Posted:     [ !!! ]

Ja się zainteresowałem na maxa ebookami i ekomiksami z prostego względu - nie mam miejsca w chacie na jakikolwiek nowy tytuł papierowy ;)
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group