Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
DCManiak
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-10-04, 12:29   

Dzisiaj zaś "Skalp" #5. Recenzuje Krzysztof Pielaszek:



Cytat:
Ostatnie 11 zeszytów serii Jasona Aarona oraz R. M. Guery w elegancki sposób zamyka wszystkie wątki. Pokazuje nam ewolucję, jaką przeszły wszystkie najważniejsze postacie. Jednocześnie przy tym wszystkim autorzy nie zapominają o szerszym kontekście opowiadanej historii.


"Skalp" #5
Wcześniejsze omówienia
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-10-08, 05:42   

Trzy recenzje dwóch wydań tego samego tytułu czyli "Trójca. Batman, Superman, Wonder Woman" - kolejność od najnowszej:

1. Pisze Krzysztof Tymczyński:



Cytat:
Domeną komiksowych uniwersów jest to, że wraz z jego szybkim rozwojem prędzej czy później pojawiają się historie osadzone w zamierzchłych czasach, które rzucają nowe światła na znane już wydarzenia, czasem też interpretują je na nowo.


"Trójca. Batman, Superman, Wonder Woman"

2. Pisze Dawid Scheibe:



Cytat:
"TRÓJCA" należy do tego rodzaju komiksów, które bardzo szybko się czyta, równie przyjemnie ogląda, i które po zakończonej lekturze dają poczucie, że właśnie obcowało się z czymś więcej, niż klasyczną opowieścią z gatunku superhero.


"Trójca. Batman, Superman, Wonder Woman"

3. Pisze Przemysław Pawełek (to tekst z "Alei Komiksu"):



Cytat:
To komiks przyzwoicie opowiedziany, porządnie narysowany, nieco rozwlekły - bo autor postawił na duże, niemal filmowe kadry, zamiast na dynamikę narracji. Otrzymaliśmy bryk, gdzie w jednym albumie zamiast jednego superherosa dostajemy trzech na raz, co powinno zadowolić fanów rzadziej sięgających po historie z superbohaterami.


"Trójca. Batman, Superman, Wonder Woman"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek II 
Gryzipiórek


Wiek: 57
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 294
Skąd: Puławy
Wysłany: 2017-10-28, 09:43   

Druga od wczoraj recenzja "WKKDC" #31: "Superman": "Brainiac" - dzisiaj w tekście Dawida Scheibe:



Cytat:
Komiks utrzymany jest w większości w ponurym klimacie, jaki chwilami przypomina dobry jakościowo horror. Zaczyna się dosyć pogodnie i optymistycznie, ale z czasem narasta bardziej mroczna, smutna i pesymistyczna atmosfera.


"WKKDC" #31: "Superman": "Brainiac"
_________________
https://www.facebook.com/Kraina.komiksu
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-02, 06:12   

Maciej Matusz opowiada o noszącym tytuł "Jestem Bane" trzecim tomie "Batmana":



Cytat:
Jakbym miał skomentować tą historię to byłoby: WTF?!. Serio, kilka scen oraz wybrane dialogi można zaliczyć twórcom na plus, ale pozytywy te giną wśród masy żenujących sytuacji oraz kozaczenia głównego antagonisty. Jedyne co w tej historii zostanie przeze mnie pozytywnie zapamiętane, to wspomniane oświadczenie się Bruce'a Selinie. Nic więcej.


"Batman" #3: "Jestem Bane"
Vide także tutaj.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-09, 18:03   

Dawid Scheibe przybliża "WKKDC" #54: "Superman: Dla jutra" cz. 1:



Cytat:
Pierwsza część DLA JUTRA to najzwyczajniej słaby, nudny i rozczarowujący prawie na całej linii komiks. Aż musiałem zerknąć podczas czytania, czy aby na pewno mnie nie oszukano i jako scenarzysta rzeczywiście widnieje wymieniony na początku Brian Azzarello. I faktycznie to ten sam gość, który stworzył chociażby genialne 100 NABOI.


"WKKDC" #54: "Superman: Dla jutra" cz. 1
Prezentacja komiksu
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-26, 09:35   

1. Dawid Scheibe omawia "WKKDC" #55: "Superman: Dla jutra" cz. 2:



Cytat:
Azzarello pokazuje, że niezbyt dobrze rozumie i czuje postać Człowieka ze Stali, a swoje wątpliwości oraz pytania odnośnie eSa umieszcza w formie narracji w omawianym albumie. Już dawno nie przeczytałem tak chaotycznie napisanego, nudnego, niepotrzebnie rozciągniętego i wręcz odpychającego komiksu z Supermanem w roli głównej.


"WKKDC" #54: "Superman: Dla jutra" cz. 2
Prezentacja komiksu
Część pierwsza powyżej.

2. "Batman: Detective Comics" #3: "Liga cieni" - o tym albumie wypowiada się Tomasz Kabza:



Cytat:
Nawet w głównym wątku jest parę ciekawych momentów, jak np. sposób w jaki Liga odwraca uwagę od swych działań i wciąga bohaterów w pułapkę. Oprócz głównej historii mamy tu jeszcze na koniec dwie króciutkie opowiastki łącznie liczące 14 stron, ale w zasadzie trudno powiedzieć o nich coś konkretnego, gdyż za cel mają jedynie zapowiedź przyszłych wydarzeń.


"Batman: Detective Comics" #3: "Liga cieni"
Recenzja Pawła Ciołkiewicza
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2019-06-30, 14:40   

Dawid Scheibe tak nam opowiada o albumie "WKKDCC" #75: "Nastoletni Tytani: Przyszłość jest teraz":



Cytat:
Za ilustracje odpowiada mniej znany Mike McKone, który nie jest jakimś zbyt popularnym i strasznie "płodnym" artystą.

Cytat:
Brytyjczyk nie dysponuje jakimś rewelacyjnym, rzucającym na kolana i zapamiętywalnym stylem. Nie można mu jednak odmówić tego, iż jego prace są na tyle dokładne i szczegółowe, że dzięki temu przyjemnie śledzi się rozgrywające się w tym tomie wydarzenia.

Cytat:
Część zaproponowanych rozwiązań jest naiwna, nielogiczna, ale jednocześnie patrząc z perspektywy czasu także bardzo zabawna, przez co cała akcja związana ze schwytaniem Rozszczepionego Człowieka na pewno dostarczy części osób trochę rozrywki.

Cytat:
Dobre momenty przeplatają się z tymi słabszymi, a wyższa ocena to zasługa historii z początku omawianego tomu.


"WKKDCC" #75: "Nastoletni Tytani: Przyszłość jest teraz"
Prezentacja tytułu
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2019-08-15, 05:44   

"WKKDCC" #78: "Międzynarodowa Liga Sprawiedliwości" część 2 - omawia Krzysztof Pielaszek:



Cytat:
Po dłuższej przerwie wracamy do przygód najzabawniejszej, a przy tym jednej z najbardziej ludzkich wersji Ligi Sprawiedliwości. Pierwszego tomu ich przygód opublikowany w ramach WKKDC nachwalić się nie mogłem. A jak wypada tom drugi? Niestety już trochę słabiej. Choć nie jest to wina twórców serii.

Cytat:
Graficznie album ten jest idealną kontynuacją poprzedniego. Jeżeli pokochaliście tą starającą się stawiać na realistyczną mimikę twarzy, ale przy tym dość barwną stronę graficzną tego tytułu, to i ten przypadnie wam do gustu.

Cytat:
Ostatecznie mamy do czynienia z tomem trochę słabszym niż WKKDC #71. Aż szkoda, że nie zapowiada się na razie na to, aby ktoś wydał u nas całość MIĘDZYNARODOWEJ LIGII SPRAWIEDLIWOŚCI, gdyż dalej jest lepiej, zabawniej oraz bardziej absurdalnie.


:D

"WKKDCC" #78: "Międzynarodowa Liga Sprawiedliwości" część 2
Prezentacja tytułu
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-11, 06:07   

Tomasz Kabza recenzuje zatytułowany "Dwa oblicza Two-Face'a" dziewiąty tom cyklu "Batman. Detective Comics":



Cytat:
Choć początkowo opowieść wydaje się bardzo meandrować i rozkręca się dosyć powoli, to jednak kiedy wreszcie pojawia się w niej tytułowy czarny charakter to doznaje istnego zastrzyku energii i rusza dalej z kopyta. Nie można tu narzekać ani na brak akcji, ani licznych zwrotów akcji. Scenarzyście udaje się praktycznie do samego końca trzymać czytelnika w niepewności wraz z bohaterami zastanawiającego się jakie są prawdziwe plany Two-Face'a.

Cytat:
Pierwszą połowę tej historii zilustrował Stephen Segovia, natomiast drugą Carmine Di Giandomenico.

Cytat:
Obaj wykonują solidną robotę, ale nie wyróżniają się niczym specjalnym. Ot taka typowa superbohaterska średnia, co jest już chyba tradycją przy tej serii.


:-)

"Batman. Detective Comics" #9: "Dwa oblicza Two-Face'a"

Wcześniejszy artykuł Pawła Ciołkiewicza:

Cytat:
Robinson bardzo umiejętnie buduje napięcie i trzyma czytelnika w niepewności co do prawdziwych intencji złoczyńcy. Złoczyńcy, dodajmy, który jednak pokazuje tu oba swoje oblicza i sam nie ma chwilami pewności, które jest prawdziwe.


Cytat:
Za warstwę graficzną komiksu odpowiada tym razem dwóch rysowników. Pierwsze trzy zeszyty narysował Stephen Segovia, trzy pozostałe natomiast są dziełem Carmine di Giandomenico. Zdecydowanie lepiej prezentuje się ten drugi artysta.


:-)

"Batman. Detective Comics" #9: "Dwa oblicza Two-Face'a"
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-05-13, 07:25   

Krzysztof Tymczyński tak pisze o pierwszym tomie "Hitmana":



Cytat:
Dla mnie pierwszy tom cyklu HITMAN to takie mimowolne odhaczanie kolejnych obowiązków (obowiązkowe spotkanie z Batmanem, a nawet i dwa, krótki wątek wojenny) i czuć wyraźnie, że w tym przypadku mało jest Ennisa w Ennisie. Nie ma tego twórczego szaleństwa i swoistej zajadłości, brakuje charakterystycznego puszczania oka do czytelnika oraz bezkompromisowości. Rzuca się to w oczy tym bardziej w momencie, gdy uświadomicie sobie iż HITMAN wychodził w USA w zasadzie równolegle z KAZNODZIEJĄ, na łamach którego działy się rzeczy niebywałe.

Cytat:
Jeśli zaś chodzi o rysunki, to wielkim fanem Johna McCrei nigdy nie byłem i HITMAN niczego w tej sprawie nie zmienił. Przepraszam że tak krótko, ale po prostu nie mam nic więcej do dodania w tej kwestii.


:mrgreen:

"Hitman" #1
Ten album gości u nas po raz trzeci.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-05-19, 14:36   

Krzysztof Pielaszek i opinia o zatytułowanym "Diabelska komedia" pierwszym tomie cyklu "Sandman Universum. Lucyfer":



Cytat:
Mamy nawiązania literackie (szczególnie do BURZY Szekspira, ale nie tylko), do historii (William Blake) oraz do różnych legend około diabolicznych (chociażby do irlandzkiej legendy o Stingy Jacku). Przez zebranych w tym albumie 6 zeszytów zwiedzimy różne miejsca i różne czasy. Poznamy losy różnych jednostek zawierających umowę z Diabłem, a nawet poświęcone zostanie trochę miejsca rozważaniom o wolnej woli. Wszystko, co tygryski lubią najbardziej.

Cytat:
Dwaj pochodzący z Argentyny bracia-rysownicy mają za to swój własny, unikalny styl (który lekko modyfikują w zależności od potrzeb scenariusza). Radzą sobie z graficznym zaznaczeniem rozgrywania się akcji w różnych czasach i miejscach. Kiedy trzeba zaś, nie uciekają od makabry i groteski.


:-D

"Sandman Universum. Lucyfer" #1: "Diabelska komedia"
Czwarty raz spotykamy się z tym tytułem.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-03, 10:48   

Krzysztof Tymczyński i po raz drugi na forum artykuł na temat trzeciej części serii "Doom Patrol":



Cytat:
Podobać może się z pewnością to, że każdy członek naszej radosnej grupy dziwaków ma tu swoje pięć minut. Zaś wyborczy postulat Mistera Nobody, który chce... ustawowego wydłużenia rozmiarów linijek. To jest tego typu komiks, przygotujcie się na niespodziewane. Co prawda, na swój sposób można powiedzieć, że rozdziały poświęcone Świecarzowi są najbliższe temu, co uznajemy za tak zwane ”typowe superhero”, ale i tutaj Morrison potrafił co nieco namieszać oraz zmylić tropy, dzięki czemu całość trzeciego tomu DOOM PATROL czytało mi się znakomicie.

Cytat:
O rysunkach Richarda Case’a nie będę się jakoś szczególnie mocno rozpisywał. Jego styl jest dość typowy dla okresu, w którym komiks powstawał (a więc tuż przed nastaniem ery EKSTREMALNYCH komiksów) i ani mnie szczególnie nie zachwycił, ale też nie mam zamiaru na niego narzekać. Mamy tu do czynienia z solidną, rzemieślniczą robotą, która nijak nie przeszkadza w lekturze.


:)

"Doom Patrol" #3
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-10, 08:06   

Dzisiejszy komiksowy dzień rozpoczynamy od artykułu "Kędziora" o "Multiversum" - bardzo się cieszymy :-D :



Cytat:
Do tej pory nie wiedziałem, dlaczego Granta Morrisona nazywa się Szalonym Szkotem. Teraz już to wiem. Sądzę, że obiór komiksu, będzie zależeć od podejścia do wychodzenia poza schemat. Jeśli nie lubicie pewnej abstrakcyjności w twórczości, to możecie go uznać za niepotrzebnie udziwniony.

Cytat:
O ile można mówić o spójnym początku i odwołującym się do niego zakończeniu, to środek komiksu bardziej można nazwać mozaiką niż rozwinięciem.

Cytat:
Może jedynie w rysunki Ivana Reisa wkradał się czasami chaos, natomiast uczciwie muszę przyznać, że to akurat on dostał do wykonania plansze z największą ilością szczegółów, a przez to najtrudniejsze do narysowania.


:-D

"Multiversum"
To czwarte omówienie tej historii.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-16, 16:30   

Andrzej "Tallos" Radziejewski jako szósty opowiada o "Kryzysie bohaterów":



Cytat:
Tom King zdecydował się poruszyć w swojej pracy ważny temat zdrowia psychicznego, ale zrobił to fatalnie. Dzieła popkultury często przedstawiają skrzywioną wersję pomocy psychologicznej czy psychiatrycznej, ale chyba nigdzie nie widziałem bardziej wypaczonego, szkodliwego wręcz jej obrazu - a jako psycholog z wykształcenia co nieco o tym wiem.

Cytat:
Scenariusz, dialogi, rysunki i nade wszystko szkodliwe przedstawienie Sanktuarium sprawia, że nie mogę polecić tego zbioru nikomu.




"Kryzys bohaterów"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-24, 07:08   

Dzisiejszy komiksowy dzień rozpoczynam od artykułu Tomasza Kabzy o "Nadejściu Lewiatana" stanowiącego drugą odsłonę "Superman Action Comics" :-D :



Cytat:
Znowu mamy do czynienia z wprowadzeniem tajemniczej organizacji dokonującej tajemniczych zamachów, a historii brakuje jakiegokolwiek satysfakcjonującego rozwiązania, które mam nadzieję znajdziemy w miniserii poświęconej Lewiatanowi. Co więcej o ile opowieść w stylu thrillera spiskowego pasuje do Clarka Kenta, który jako dziennikarz śledczy jest wręcz idealnym bohaterem historii tego typu, to jednak do Supermana pasuje to jak pięść do nosa.

Za rysunki w głównej serii odpowiedzialny jest tym razem Steve Epting, a w numerze specjalnym Yanick Paquette. W obu przypadkach mam pewne zastrzeżenia co do rysowanych przez nich twarzy.


;)

"Superman Action Comics"#2: "Nadejście Lewiatana"
Trzy dotychczasowe wypowiedzi
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group