Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Avalon Marvel Comics
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-05-26, 11:21   

Krzysiek Ceran wziął na tapet znany już na forum tytuł "Dostosuj się lub zgiń":



Cytat:
Podsumowując – sympatyczny początek i świetny koniec. A środek? Nie ukrywam, środek jest do zapomnienia. Cały wątek Avengers z innego wymiaru czyta się jako taką nieistotną zapchajdziurę.


"Avengers" #05: "Dostosuj się lub zgiń"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-05-28, 15:49   

"9. Międzygalaktyczny Zlot superbohaterów":



Cytat:
Wraz z Miastem Katowice i Instytucją Kultury Katowice Miasto Ogrodów Zapraszamy na coroczny Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów czyli Festiwal Dziwnie Fajne. W tym roku w dniach 2-4 czerwca odbędzie się już 9 edycja, po raz pierwszy w Katowicach.


"9. Międzygalaktyczny Zlot superbohaterów"

Również "Rodzyn" napisał o pierwszej odsłonie "Punishera MAX":



Cytat:
"Od początku" dobrze nawiązuje do historii postaci i stawia podstawy pod to, jak w swojej nowej odsłonie będą wyglądały przygody Punishera. "Mała Irlandia" to już czysta rozrywka dla fanów postaci, ale przedstawiona bez większego przesadzania w ukazaniu niektórych scen, co czasem się Ennisowi zdarza.


"Punisher Max" #1
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2017-07-26, 16:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-06-01, 13:39   

"Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)/ All-New X-Men" #01: "Proces Jean Grey" także w artykule "Rodzyna":



Cytat:
"Proces Jean Grey" nie zrobił na mnie wielkiego wrażenia, miał słabą podstawę dla całej historii, marnując przy tym ponownie potencjał kilku postaci, zwłaszcza po stronie Strażników.


"Guardians of the Galaxy (Strażnicy Galaktyki)/ All-New X-Men" #01: "Proces Jean Grey"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-06-06, 09:08   

I również w materiale "Rodzyna" recenzja filmu "Wonder Woman":



Cytat:
Długo trzeba nam było czekać na ten film, jednak w końcu jest. I gdy pojawia się pytanie, co kryje się pod sformułowaniem ten film, odpowiedzi może być wiele.


"Wonder Woman"
Czytaj także przedwczoraj.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-06-29, 02:26   

Cztery nowe materiały z tej strony:

1. "Cage". Pisze "Rodzyn":



Cytat:
O ile podoba mi się kreacja świata, a zmiany jakie spotkały Cage'a są całkiem w porządku, to sama historia z nim w roli głównej pozostawia wiele do życzenia.


"Cage"
Dotychczasowe artykuły

2. "Star Wars - Opowieści Jedi" #09: "Dawni Rycerze". Również "Rodzyn":



Cytat:
"Dawni Rycerze" to przede wszystkim początek eksploatacji nowych dziejów. A przynajmniej był nim, gdy pojawiał się na rynku i czuć mocno w trakcie lektury, że twórcy nastawili się przede wszystkim na prezentację postaci, z którymi mieli dalsze plany.


"Star Wars - Opowieści Jedi" #09: "Dawni Rycerze"
To czwarta recenzja tego tytułu.

3. "Star Wars Legendy" #08: "Najlepsze opowieści". Po raz trzeci "Rodzyn":



Cytat:
Jeżeli jest się czytelnikiem, który na bieżąco śledził kolejne numery Star Wars Komiks, nim ten zaczął publikować komiksy Marvela, to żadna z historii obecnych w tym wydaniu nie sprawi mu żadnego zaskoczenia.


"Star Wars Legendy" #08: "Najlepsze opowieści"
Pierwsza recenzja
A tutaj recenzja niezamieszczona przeze mnie we właściwym czasie.

4. "Uncanny X-Men" #03: "Dobry, zły, Inhuman". A teraz Krzysiek Ceran:



Cytat:
Najnowszy album "Uncanny X-Men" składa się z pięciu zeszytów i oferuje czytelnikom pięć odrębnych, niepowiązanych ze sobą historii, narysowanych przez trzech różnych rysowników.


"Uncanny X-Men" #03: "Dobry, zły, Inhuman"
Wcześniejsze recenzje
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-07-04, 18:00   

Dwa artykuły autorstwa Krzyśka Cerana:

"New Avengers #3: Inne światy":



Cytat:
Poza powtarzaniem tego samego wzorca Inkursji mamy tu i inne wątki – całkiem ładnie przedstawiony upadek doktora Strange’a, kilka scen z przeszłości Czarnego Łabędzia, których, szczerze mówiąc, nie rozumiem...


"New Avengers #3: Inne światy"
Czytaj także wcześniej.

"Uncanny Avengers" #4: "Pomścić Ziemię":



Cytat:
Ta część historii, która toczy się na Planecie X, nie jest nieistotną dygresją. Owszem, ostatecznie zostanie zakwestionowana, zamieni się w alternatywną przyszłość, do której nigdy nie doszło – ale główni bohaterowie będą pamiętać wszystko, co tam się wydarzyło.


"Uncanny Avengers" #4: "Pomścić Ziemię"
Pierwsza recenzja
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-07-18, 12:34   

I jeszcze Krzysiek "Krzycer" Ceran o "Spider-Man: Homecoming" :



Cytat:
Ostatecznie trochę nie wiem co myśleć o "Homecoming". To prawdopodobnie najlepszy film o "Spider-Manie", jaki dotąd powstał (choć wciąż żywię ciepłe uczucia do "Spider-Mana 2" Raimiego). Jest to również jeden z najlepszych filmów MCU. Ale nie mogę się oprzeć wrażeniu, że to powinien być film o Milesie.


"Spider-Man: Homecoming"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-07-22, 17:02   

Także Dominik Nowicki wziął na tapet "Spider-Mana - Niebieskiego":



Cytat:
To wzruszająca opowieść o miłości Petera i Gwen, którą najzwyczajniej w świecie warto znać.


"Spider-Man - Niebieski"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2017-09-25, 05:12   

Zaś dzisiaj Dominik Nowicki pisze o "Deadpool" #7: "Grzech pierworodny":



Cytat:
Dostajemy dwa wątki – pierwszy, w którym Preston udaje się na poszukiwania zaginionej córki, oraz drugi, w którym Deadpool wraz z Dazzler ściga wampiry będące na wojnie z siłami Shiklah. Wszystko jednak ogranicza się do jednej wielkiej sieczki i niezbyt śmiesznych żartów.


"Deadpool" #7: "Grzech pierworodny"
To dziewiąta recenzja tego tomu.

Natomiast tom drugi "Punishera MAX" omawia "Rodzyn":



Cytat:
Drugi tom spod szyldu MAX to dalej mocna opowieść, w której jej scenarzysta Garth Ennis nie powstrzymuje się przed ukazaniem nie tylko krwawych i brutalnych scen, ale też innych chorych i poruszających elementów.


"Punisher MAX #2"
Poprzednie materiały
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-07-27, 18:59   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus tak pisze o pozycji "Star Wars Legendy" #18: "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec":



Cytat:
Siedell miał na pierwszy rzut oka ciekawe pomysły, jednak ich prezentacja wyszła mało ciekawie. Mamy tu niepotrzebne sceny, wątki prowadzące donikąd, zdecydowanie ciekawiej mogłoby być, gdyby podzielił to na dwie różne historie, zagłębiając się w charakter i historię przeciwników Vadera.


"Star Wars Legendy" #18: "Darth Vader i dziewiąty zamachowiec"
Wcześniejsze materiały: Artura Tojzy, Marcina 'Lekt' Wiatraka i Jedi Nadiru Radeny + video Ziemniaczanych Pól Komisarza Seva
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-08-02, 12:29   

Wojtek "Rodzyn" Rozmus tak napisał o otwarciu "Riverdale":



Cytat:
Komiks ten na pewno jest pozycją, na którą powinni zwrócić uwagę fani serialu. Co do reszty czytelników, jest to lekka lektura, która na swój sposób wprowadza nas w ten świat, nie zdradzając przy tym kluczowych aspektów fabuły serialu.


"Riverdale" #01: "Całkiem nowe historie"
Pierwsze dwa artykuły:
2. Victorii Październy
1. Tymoteusza Wronki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2019-07-02, 14:03   

"Ja naprawdę jaram się własnym komiksem - wywiad z Moniką Laprus-Wierzejską":



Cytat:
AVALON: Zacznijmy trochę od początku: jak to się stało, że zaczęłaś pracować nad własnym komiksem? Wśród inspiracji wspominasz o Akirze, Legendach Korry, a przede wszystkim o książkach Williama Gibsona. Czy pomysł siedział gdzieś z tyłu Twojej głowy od dłuższego czasu?

Cytat:
Monika Laprus-Wierzejska: Cała masa pomysłów kotłowała się w mojej głowie już od dawna. Zaczęło się w 2012 roku dość nietypowo, bo... od warsztatów tanecznych! Tematem była choreografia w stylu Tribal Fusion inspirowana cyberpunkiem. Na zajęciach instruktorka opowiadała o swoich inspiracjach i wspomniała o książkach Williama Gibsona. Jak tylko wróciłam do domu, to od razu zaczęłam ich szukać i zabrałam się za zgłębianie tematu.


"Ja naprawdę jaram się własnym komiksem - wywiad z Moniką Laprus-Wierzejską"
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-04, 04:07   

1. "Miasto Wyrzutków #1 "Mężczyzna, który gromadził rupiecie" - pisze Wojtek "Rodzyn" Rozmus:



Cytat:
Miasto Wyrzutków zaprezentowane przez Juliena Lamberta to miejsce pełne tajemnic i niespodzianek. Główny bohater przez swoje zdolności stał się zgorzkniały, więc nie należy do sympatycznych postaci. Mimo to ciekawie śledzi się jego przygody.

Cytat:
Dodatkowo końcówka albumu stawia go w ciekawym położeniu - mam więc nadzieję, że drugi tom przyjdzie mi przeczytać jeszcze na początku drugiej połowy tego roku.


:)

"Miasto Wyrzutków #1 "Mężczyzna, który gromadził rupiecie"

2. "Bloodborne" #1 "Śmierć Snu" - omawia "Dengar":



Cytat:
Ciężko opowiadać o obu historiach bez zdradzania ich treści, zwłaszcza, że są to historie dość krótkie. Na pewno scenarzysta - Ales Kot - puszcza oko do czytelników, którzy grali w grę. Jednym z największych i najbardziej oczywistych nawiązań jest napis "Nie żyjesz", który jakże często sam widziałem na ekranie podczas gry. Oj, jak mnie to denerwowało.

Cytat:
Piotr Kowalski odpowiedzialny za rysunki i Brad Simpson zajmujący się kolorami odwalili zdecydowanie kawał dobrej roboty. Ładnie narysowane kadry, dobrze wycieniowane i pokolorowane nadają tym historiom klimatu.


:)

"Bloodborne" #1 "Śmierć Snu"
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-23, 09:53   

Krzysiek "Sobb" Sobieraj recenzuje zatytułowany "Inhumans kontra X-Men" czwarty tom "Extraordinary X-Men":



Cytat:
Mamy kilka wątków, które mają chwycić nas za serce i pokazać jak fajny i miły jest świat X-Men, jednak Extraordinary X-Men. Inhumans kontra X-Men to przede wszystkim nieuporządkowany tom, który niezbyt dobrze radzi sobie z przyjęciem go chłodnym okiem. Nie jest to jakieś spcecjalne zaskoczenie- w tym okresie tie-iny eventów Marvela były bardzo niskiej jakości. Ten tom moim zdaniem jest jednak doskonałym przykładem na to, jak nie wydawać w wydaniu zbiorczym czegoś, co ma łączyć się z eventem.


:-P

"Extraordinary X-Men" #4: "Inhumans kontra X-Men"
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-31, 08:56   

"Dengar" tak pisze o tomie piątym "Ultimate Spider-Mana":



Cytat:
Mimo, że można upierać się, że Ultimate Six to nie jest tytuł typowo o Ultimate Spider-Manie (bo coś go tu mało) to jednak bez wątpienia jest to kawał dobrej lektury. Bendis pokazał, że potrafi dobrze kreować ten świat.

Cytat:
Pod względem wizualnym komiks prezentuje się oczywiście ładnie. Bagley jak zawsze nie zawodzi i daje z siebie wszystko co najlepsze. O ilustracjach Hairsine'a pisałem wcześniej, ale powtórzę: jest ciekawie ale to nie mój styl. Obie oprawy graficzne pasują do prezentowanej historii, nadają im odpowiedni klimat. Słowem podsumowania: jest to bardzo udany komiks, dobrze napisany i równie dobrze narysowany.


:-)

"Ultimate Spider-Man" #5
Pierwsza recenzja
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group