Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czas na komiks
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-10, 13:05   

Sylwester Wilk mierzy się z "Violent Skate Bulldogs - Complete":



Cytat:
Violent Skate Bulldogs to (zdecydowanie za) krótka opowieść w stylu postapokaliptycznym. Światem rządzi krwiożercza korporacja, klasa średnia zniża się do chorych czynów, aby tylko nie obniżyć swojego statusu (oczywiście z uśmiechem na twarzy), a milicja to prawdziwe świnie. Bohaterami jest przeurocza trójka, wchodząca w skład tytułowej drużyny, której ani się śni, aby wykonywać nakazy korporacji.


"Violent Skate Bulldogs - Complete"
Vide również... ponad rok temu - o dziwo materiałów nie wcięło :P
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-09-24, 05:12   

"Slaine: Rogaty Bóg" - omawia Sylwester Wilk:



Cytat:
Autor zadbał, aby Slaine był niezwykle bogatą postacią, umieszczając go w świecie fantasy, ale zakorzeniając w irlandzkich mitach i historii. W serii więc jest wszystko, co powinno znaleźć się w dobrej legendzie: mityczne stwory, stare bóstwa, zaczarowane bronie, choć standardowych mieczy i toporów też nie brakuje.


"Slaine: Rogaty Bóg"
Artykuł Michała Lipki
Artykuł Dominika Szcześniaka
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2018-10-03, 03:09   

"Invincible" #1 - omawia Sylwester Wilk:



Cytat:
Tłuszcze umożliwiają dobrą pracę mózgu, a do tego potrzebna jest w komiksie dobra fabuła. Robert Kirkman buduje swój superbohaterski wszechświat w bardzo zmyślny sposób. Całość nosi cechy nowoczesności, ale zachowuje równowagę z klasyką. Jest to niejako cecha nowoczesnego wprowadzania nowych postaci i nowych uniwersów.


"Invincible" #1
Artykuł Michała Lipki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-09, 08:14   

Sylwester Wilk tak oto rzecze o zatytułowanym "Wilczyca" szesnastym albumie cyklu "Thorgal":



Cytat:
Na pewno jest to jedna z moich ulubionych części. Do dzisiaj kojarzy mi się z zimą, choć, o dziwo, w środku śniegu jest niewiele. Cóż, jak dobrze pomyśleć, to większość Świąt Bożego Narodzenia, które przeżyłem, wyglądały tak jak w omawianym komiksie. Mroczna, ciężka atmosfera podsycana ulewami, mgłą i upiornie wyglądającymi bezlistnymi drzewami. W taką pogodę nikt nie chciałby przebywać na zewnątrz, w takie dni nikt nie chciałby znaleźć się w lesie sam.

Cytat:
Album nie dość, że jest zilustrowany w doskonały sposób, to jeszcze jest genialnie napisany. Do tego komiksu powróciłem, niby wracający do domu Aegerson i muszę przyznać, że miałem wielką frajdę, czytając go ponownie.


:brawo:

"Thorgal" #16: "Wilczyca"
Szczegółowe informacje, opis, przykładowe plansze i recenzja Szymona Łuszczaka
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-03-15, 04:54   

"Śledztwa Enoli Holmes" #1: "Sprawa dwóch zaginięć" - recenzuje Sylwester Wilk:



Cytat:
Nie czytałem książek Nancy Springer, gdybym czytał, po komiks raczej bym nie sięgnął. Bałbym się dziur powstałych przy procesie adaptacyjnym. Czasem braki wybijają nawet gdy się nie zna oryginału. W tym przypadku po lekturze zeszytu Śledztwa Enoli Holmes 1. Sprawa dwóch zaginięć nie odnoszę takiego wrażenia. Historia młodej dziewczyny, pozostawionej pewnego poranka przez matkę i uciekającej przed ukutym przez jej braci planem przyszłej edukacji, przedstawiona jest w wyraźny i zabawny sposób. Nie ma żadnych niedopowiedzeń, ale czy zostało powiedziane tyle co w książce? Nie wiem.


:)

"Śledztwa Enoli Holmes" #1: "Sprawa dwóch zaginięć"
Pierwszy artykuł
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-04-18, 06:30   

Takie oto dwa teksty dzisiaj z tego serwisu :-) :

1. "Plansze Europy" #57: "Negalyod" - pisze Konrad Pepłowski:



Cytat:
Dinozaury - tych na ilustracjach Vincenta Perroita nie brakuje. I to nie tylko tych popularnych - tyranozaura czy pterodaktyla - ale też tych znanych jedynie bardziej oczytanym - jak gallimimus czy ankylozaur. Wielkie gady są sportretowane bardzo realistycznie - zgodnie z resztą z konwencją rynku autora. Jednak nie są tam przecież same.

Cytat:
Klimat i głębia świata aż domagają się eksploracji, refleksji. Tymczasem wir wydarzeń przyspiesza tak mocno, że większość pytań pozostaje bez odpowiedzi. Cóż, być może takie było założenie autora: pokazać tylko wycinek świata, żeby zachęcić do snucia własnych domysłów.

Cytat:
Opowieść ma też swoje zaskakujące acz zgrabne zwroty, co jest dla mnie szczególne cenne we wszelkiego rodzaju utworach.


;)

"Plansze Europy" #57: "Negalyod"
To siódma wizyta tej historii.

2. "Kręgi Magii" #1: "Cienie na niebie" - omawia Sylwester Wilk:



Cytat:
Przyznam, że lekko zlekceważyłem dobór kolorów, bo co, jak komiks sobie chce, to niech będzie sobie niebieski. Tymczasem w trakcie lektury okazuje się, że jest to zabieg celowy, skrupulatnie zaplanowany i łączy się ściśle ze scenariuszem. Taka świadomość artystyczna podwyższa wartość produktu przynajmniej o dwa oczka. Brawo!

Cytat:
Tak jak to w magicznych światach, tak i w tym występują fantastyczne stwory, choć jest ich niewiele. Na początek pokazuje się nam przypominające jaka zwierzę pociągowe.

Cytat:
Spokojne fragmenty momentami nawet usypiają. Gdy zaczyna się walka, autor zapomina nawet o onomatopejach, tak jakby nie chciał psuć nam frajdy z widowiska, wtykając głupie odgłosy. Mały szkopuł techniczny, który nie psuje frajdy z czytania. Największą wadą Kręgi Magii Cienie na niebie jest fakt, że komiks kończy się, zanim na dobre się rozkręci.


:P

"Kręgi Magii" #1: "Cienie na niebie"
O tym tytule czytamy po raz trzeci.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-06-04, 13:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-05-04, 09:23   

"Karo" i artykuł o "Miss Marple. Noc w bibliotece":



Cytat:
Wydawnictwo Egmont z okazji stulecia pierwszej powieści Agathy Christie przekazuje nam komiksy stworzone na podstawie jej dzieł. Jednym z nich jest właśnie "Miss Marple. Noc w bibliotece".

Cytat:
Autorzy wzięli od Christie to co najlepsze. Nie pominęli lokalnych akcentów, takich jak Guinness czy raczenie się herbatką, co niby nie wnosi wiele do samej treści (a w komiksach, które powstały na podstawie powieści, wybiera się tylko najistotniejszą treść), ale sprawiło, że uśmiechałam się pod nosem i myślałam "dobra robota".

Cytat:
Żeby nie było tak różowo, to od pierwszych stron myślałam, że trafi mnie szlag, bo wśród wypowiedzi bohaterów pełno było angielskich makaronizmów, ale na szczęście szybko zniknęły.


:)

"Miss Marple. Noc w bibliotece"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-05-27, 07:53   

"Superman. Czerwony Syn" - refleksje, które przedstawia Konrad Pepłowski:



Cytat:
Nie wiem na ile było to zamierzone, ale Czerwony Syn może skłonić do przeprowadzenia eksperymentu myślowego. Co by było, gdyby to socjalizm dominował, gdyby z zimnej wojny górą wyszło ZSSR, gdyby demokracja i kapitalizm tak szeroko się nie przyjęły? U Millara Superman być może był tylko pretekstem do przekazania poglądów, symbolicznym czynnikiem, którego obecność zadecydowałaby o przewadze jednej ze stron, metaforą tego, czego zabrakło Rosjanom lub tego, dzięki czemu zwyciężyli Amerykanie. Millar w ogóle pokazuje USA i ZSSR bardziej jako kij o dwóch końcach niż przeciwstawne żywioły.

Cytat:
Dla mnie rysunki w tym albumie współgrają z fabułą, ale wyobrażam sobie, że komuś mogą nie podchodzić.


...

"Superman. Czerwony Syn"

Przypomnijmy sobie od razu trzy prastare recenzje:
- Tomasza Drozdowskiego
- Jana Sławińskiego
- Przemysława Mazura
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-05-30, 13:35   

Sylwester Wilk recenzuje album "Super Naukoledzy: 2099":



Cytat:
Cóż za pomysł na supergrupę! Przyznaję, że podoba mi się bardzo! Jeżeli autor postawiłby mi drużynę anonimowych, stworzonych od podstaw bohaterów nie czułbym aż takiego zaciekawienia jak zbiorowiskiem przedstawianych naukolegów. Każde nazwisko porusza zwojami mózgowymi, napakowanymi podczas lat szkolnych. Nawet jeżeli nie wiesz, w którym kościele dzwoni, to nadal pozostaje z Tobą uczucie, że jednak te postacie choć trochę znasz. Napawa dumą, że jedna z dwóch kobiet w grupie to sławna polska fizyczka i chemiczka. Moje patriotyczne niezbyt wielkie ja krzyczy z zachwytu!

Cytat:
Komiks jest dość krótki, fabuła przelatuje przez niecałe 60 stron, ale trzeba przyznać, że dzieje się dość sporo. Akcja rozpostarta jest w czasie, mimo że rozpoczyna się w przyszłości, nie pozostaje tam.

Cytat:
Za warstwę graficzną odpowiada Marcin Surma, zwany jako XULM. Zauroczył swoimi dość kreskówkowymi rysunkami, zaciekawił doborem kolorów i grą światła, ale serce skradł mi dopiero w dodatkach.


:brawo:

"Super Naukoledzy: 2099"

I od razu artykuł Małgorzaty Chudziak:

Cytat:
Postaci znane z serialu zostały odpowiednio postarzone (no, może poza Tapputi, którą o wiek pytać nie wypada). Wszyscy wyglądają i zachowują się dużo poważniej niż podczas swoich animowanych przygód. Do tego to Ada jest główną bohaterką, a cała reszta służy jej jedynie za wsparcie. To kobieta ma moralne rozterki i to na niej ciąży wykonanie kluczowej części planu, pozwalającego na obalenie dyktatora. Sprawia to, że nawet osoby niezaznajomione z serialem będą mogły odnaleźć się w fabule.

Rysunki Marcina Surmy świetnie wpisują się w konwencję komiksu. Postaci są przerysowane, ale jednocześnie utrzymane w stylu animacji. Do kolorowania zdecydowano się użyć bardzo małej ilości kolorów. Na planszach znajdziemy biel, czerń oraz różne odcienie błękitu, dobrze pasującego do opowieści o dalszej przyszłości. Graficznie album prezentuje się bardzo dobrze i trudno znaleźć mi cokolwiek, do czego można by się przyczepić (jak to recenzenci mają w zwyczaju).


:-D

"Super Naukoledzy: 2099"
Informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-02, 15:04   

"Historia pewnej obsesji" - "Bartosz" i jego uwagi po lekturze "Harleen":



Cytat:
Dzieło Sejicia, do którego artysta samodzielnie napisał scenariusz i wykonał rysunki, od początku obiecuje być nietuzinkowym studium psychologii mordercy i poruszyć całkiem nowe kwestie w zagmatwanych relacjach Harley i Jokera. Przede wszystkim uwiarygodnić jak z dość porządnej, z pozoru normalnej pani psycholog staje się zgoła kimś innym. Moim zdaniem nie do końca się to udaje i to jest według mnie największa wada tego komiksu. Monologi Harleen były dość pretensjonalne, lekko nużące, a moment na który najbardziej czekałem, czyli przemiana głównej bohaterki w Harley Quinn, następuje i tak dość gwałtownie. Cała historia i jej psychologiczne aspiracje ustępują miejsca trywialnemu znaczeniu tytułowego uśmiechu, tak ikonicznemu przecież dla tych postaci.

Cytat:
Być może kobiety mają szansę odnaleźć się w nim lepiej, dlatego polecam szczególnie jako efektowny prezent dla jakiejś fanki HQ, nawet niekoniecznie czytającej komiksy. Nie potrzeba tutaj żadnej komiksowej wiedzy, co zawsze postrzegam jako plus.


:)

"Harleen"
To co mogliście przeczytać do tej pory
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-11, 15:28   

Sylwester Wilk tak oto pisze o albumie "Papieże w historii" #1: "Jan Paweł II. Nie lękajcie się!":



Cytat:
Fabuła w pierwszej części pokazuje przełomowe wydarzenia z młodości Karola Wojtyły, takie jak pożegnanie z matką, pracę w kamieniołomach w Zakrzówku, czy śmierć ojca. Osią, wokół której krążą scenki z życia przyszłego papieża, są wydarzenia z maja 1981 roku, kiedy to został postrzelony przez Mehmeta Alego Ahcę. Takiego punktu widzenia można było się spodziewać patrząc na okładkę, której całą lewą stronę zajmuje ciemna sylwetka zamachowca trzymającego broń.

Cytat:
W dalszej części Dobbs robi dziwną rzecz, bo przenosi akcent na ekipę filmową tworzącą reportaż o Janie Pawle II. Tak jakby chciał się lekko wytłumaczyć z wyborów, jakich dokonał przy prezentacji faktów z życiorysu Karola Wojtyły. Zabieg ten powoduje, że nożyczki obcinają jeszcze więcej wydarzeń i z ograniczonego miejsca na prezentację robią go jeszcze mniej. Wychodzi to jednak komiksowi na zdrowie, bo w ten sposób autor zmiękcza lekko jego wymowę, nie tworząc nadętego patosem balonu.

Cytat:
Fabrizio Fiorentino dołożył starań, aby "Nie lękajcie się" nie było niestrawne w warstwie graficznej. Powiem, że tego się obawiałem najbardziej, bo komiksy historyczne często są paskudne. Komiks o Janie Pawle II sprawia jednak pozytywne wrażenie, kreska jest lekka, a punkt widzenia zmieniany jest w sposób nadający dynamiki.


:-D

"Papieże w historii" #1: "Jan Paweł II. Nie lękajcie się!"
O tej historii czytamy po raz piąty.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-14, 08:43   

"Lis pospolity - niemy humor (i nie tylko)" - tytuł omawia Konrad Pepłowski:



Cytat:
Bohaterami są zwierzęta, ale nie takie blacksadowe, czy kaczogrodowe, więc brak tekstu w dymkach jest jak najbardziej uzasadniony. Sporo humoru kryje się właśnie w symbolach, za pomocą których prowadzone są pełnoprawne dialogi. Sama fabuła oczywiście też, ale najgłośniej rechotałem chyba przy dialogach.

Cytat:
"Lis pospolity" zawiera element fantastyczny w postaci zwiększonej inteligencji leśnych zwierzaków. Dzięki temu możemy obserwować jak ze sobą kooperują, jak kradną, zażywają narkotyki, odbijają więźniów, czy się nawzajem wyśmiewają. Faktycznie: nie dla dzieci.

Cytat:
Doceniam kunszt rysownika, szanuję zbożny cel (poboczny?) powstania albumu, ale przede wszystkim jestem wdzięczny za mój długotrwały rechot na balkonie.


:-D

"Lis pospolity"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-17, 17:08   

Sylwester Wilk tak pisze o zatytułowanym "Leon I Wielki - Pogromca Attyli" drugim albumie z cyklu "Papieże w historii":



Cytat:
Bardzo ciekawe, jak wyglądały negocjacje związane z najazdem Hunów. Z komiksu trudno to wyczuć, na pięciu stronach autorzy pokazują kolację, w której Leon rozmawia z Atyllą. Cóż, nie wygląda to zbyt epicko, ot, zwykła rozmowa. Dużo ciekawiej jest to opisane w dodatkach, z których wynika jakoby Bicz Boży zobaczył dwie postacie o nadludzkiej postawie i straszliwym wzroku, stojące obok biskupa Rzymu. Komiks też nieco rozczarowuje z prezentowaną wizją postaci, różniącą się od tych, które można zobaczyć na znanych ikonach.

Cytat:
Najciekawszą stroną komiksu są wydarzenia w Pałacu Cesarskim, intrygi i przewroty, ze sztyletowaniem Augustusa włącznie. Aż chciałoby się więcej, może nawet cały komiks o nadwornym, zgniłym towarzystwu. Wyszłoby smacznie i krwawo. Tymczasem drugi zeszyt z serii obarczony jest tym samym grzechem co i pierworodny. Po prostu jest to komiks za krótki.




"Papieże w historii" #2: "Leon I Wielki"
Czytajcie u Artura i wcześniej
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-06-27, 05:51   

Sylwester Wilk i trzecie omówienie "Zemsty hrabiego Skarbka":



Cytat:
Wysoki Sądzie. Sądzę, że jest to oburzające, że wszyscy, albo prawie wszyscy zachwycają się nad ilustracjami z „Zemsty hrabiego Skarbka”, zapominając o tym, jak dobrze napisany został scenariusz. Zacząć należy od tego, że to dzieło nie powstałoby, gdyby inny scenarzysta, Jean Van Hamme, współpracujący z Grzegorzem Rosińskim przez lata nad "Thorgalem", nie postanowił obdarować współpracownika rocznym urlopem. Czyż nie jest to przepiękny i wspaniałomyślny prezent? Wielu ludzi z chęcią przyjęłoby taki okres odpoczynku, aby nabrać nowych sił i urwać szarą rutynę.

Cytat:
"Zemsta hrabiego Skarbka" na poziomie koncepcji to wielki ukłon dla polskiego artysty w kierunku spełnienia jego marzeń. Jest i opowieść o piratach, są wątki płaszcza i szpady oraz elementy erotyczne.




"Zemsta hrabiego Skarbka"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2020-07-03, 05:50   

Sylwester Wilk będąc pierwszym recenzuje "Magów":



Cytat:
Postacie ledwo się od siebie różnią, z czego autor raczył sobie nawet zażartować w jednym z epizodów. Ot, takie patyczaki, jakich w zeszytach wynudzonych szkołą dzieciaków pełno. Na sześciokadrowych stronach często brakuje tła, choć przyznam, że nie ma problemu, aby odróżnić magów od siebie.

Cytat:
Aż dwie strony komiksu poświęcone są obserwacji tarzania się psiaka po trawniku. Im dalej się wczytujemy, tym więcej otrzymujemy obserwacji.

Cytat:
Autor może nie efektownie, ale efektywnie prowadzi narrację, niemalże słychać jak powoli opowiada, skupia się nad tym, co chce przekazać i to (tak jak potrafi) artykułuje. Udaje mu się to, mimo że komiks nie jest wypełniony ani tekstem, ani przesadną liczbą kadrów.

Cytat:
Pod względem technicznym, wszystko w Magach jest proste, ale też dobrze osadzone.

Cytat:
Magowie to komiks, któremu należy się aplauz. Taki, w którym otwartą ręką uderzasz o czoło.


:brawo:

"Magowie"

A przepraszam - pierwszym był Rafał Kołsut:

Cytat:
"Magowie" są bez wątpienia najdłuższym pełnometrażowym komiksem narysowanym przez Dębskiego.

Cytat:
Tom składa się z kilkudziesięciu kilkustronicowych opowiastek. Ułożone chronologicznie tworzą historię o kilku miesiącach życia prowincjonalnej szkoły magii w Krogulcach Górnych.

Cytat:
Gdybym miał określić komiks Dębskiego jednym słowem, wybrałbym "pogodny". "Magowie" to niespieszna historia w mikroodcinkach poświęconych prozie życie codziennego: robieniu kanapek, zabawom z psem, zakupom w pobliskim sklepiku. Zgromadzeni w szkole czarodzieje tworzą gromadkę sympatycznych indywidualności lubiących spędzać ze sobą czas. Chociaż nie przeżywają żadnych dramatycznych przygód, nie mają styczności z potworami ani nie rzucają spektakularnych zaklęć, nie sposób oderwać się od ich powszednich, banalnych perypetii.

Cytat:
Przyzwyczajeni do purnonsensowego i czarnego jak smoła humoru Dębskiego czytelnicy mogą być zaskoczeni. W "Magach" autor skupia się na ciepłym, nienachalnym dowcipie, powolnie budowanej anegdocie i nie zawsze dąży do wyrazistej puenty. Przede wszystkim zaś zachęca nas do polubienia swoich postaci i wsiąknięcia w ich świat.


:-D

"Magowie"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe grafiki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group