Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moviesroom
Autor Wiadomość
jacek II 
Gryzipiórek

Wysłany: 2017-10-30, 10:56   

A co mamy tutaj ?

1. ... Ano następną recenzję "Relax. Antologia opowieści rysunkowych" #2. Ta jest autorstwa Piotra Pocztarka:

Cytat:
Pierwsza antologia, będąca swoistym wehikułem czasu dla wielu miłośników komiksu, ukazała się rok temu i została przyjęta na tyle ciepło, by wydawca zdecydował się kontynuować projekt. Drugi tom to blisko 20 krótszych lub dłuższych historii o bardzo zróżnicowanym charakterze. Mamy tutaj trochę fantastyki, sporo historii i mnóstwo humoru. Ale po kolei.

"Relax. Antologia opowieści rysunkowych" #2

2. "Tank Girl" #1. Ten tytuł omawia tym razem Dagmara Trembicka:

Cytat:
Jednak nie da się ukryć, że jest to komiks, który albo się kocha, albo nienawidzi. Sama podpadam pod pierwszą kategorię - ale wielu osobom nie przypadnie do gustu ani mało wyszukany humor, często zahaczający o tematy erotyczno-fekalne, ani bardzo specyficzny sposób narracji, często łamiący jakiekolwiek zasady logiki i storytellingu, ani też kadry tak bardzo dynamiczne, że akcja niemal się z nich wylewa.

"Tank Girl" #1

3. "Hulk: Koniec i inne opowieści" - autorem tego (tu poprzedni) artykułu jest Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Egmont nie mógł wydać lepszej pozycji z udziałem Hulka w ramach Klasyki Marvela. Wszystkie opowieści zawarte w tym tomie łączy głębia, egzystencjalna refleksja nad losem Dr Jekylla i Mr Hyde'a ery atomu, ale też odpowiednie ilości akcji.

"Hulk: Koniec i inne opowieści"

jacek II 
Gryzipiórek

Wysłany: 2017-11-01, 23:18   

"Flash" #1: "Piorun uderza dwa razy" - opowiada Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Podejście Flasha do czynienia sprawiedliwości jest klasycznie superbohaterskie - złapać przestępcę, wsadzić do więzienia, a po jego niemalże pewnej ucieczce znów wrócić do czynności przechwytujących.

"Flash" #1: "Piorun uderza dwa razy"
Prezentacja tytułu

jacek II 
Gryzipiórek

Wysłany: 2017-11-03, 10:21   

"Kaznodzieja" #2. Pisze... a jakże Piotr Pocztarek :) :

Cytat:
Ważną rolę w drugim tomie "Kaznodziei" pełnią retrospekcje. Dane nam będzie bliżej poznać wojskową przeszłość ojca głównego bohatera, który doświadczył w Wietnamie kilku naprawdę dramatycznych okoliczności. Bardzo podobała mi się także irlandzka przeszłość Cassidy’ego – dowiemy się, jak został wampirem i jaka była jego rola w Powstaniu Wielkanocnym z 1916 roku.

"Kaznodzieja" #2
To trzecia recenzja drugiego tomu.

jacek II 
Gryzipiórek

Wysłany: 2017-11-04, 05:42   

"DC Odrodzenie. Green Arrow (wyd. zbiorcze)" #1: "Śmierć i życie Olivera Queena" w artykule Tomasza Drozdowskiego:

Cytat:
Szmaragdowy Łucznik powrócił cdo swych korzeni - charakterystyczny wygląd, epatowanie liberalnymi poglądami i odradzająca się relacja z Black Canary to podstawa albumu "Śmierć i życie Olivera Queena."

"DC Odrodzenie. Green Arrow (wyd. zbiorcze)" #1: "Śmierć i życie Olivera Queena"
To trzecia recenzja tego albumu

jacek II 
Gryzipiórek

Wysłany: 2017-11-09, 05:03   

Piotr Pocztarek tak pisze o drugiej części "Gnata":

Cytat:
W drugim tomie jakby nieco mniej humoru, chociaż nie można stwierdzić, że jest zupełnie nieobecny. Wciąż kryje się w dialogach, genialnej mimice postaci, czy kolejnym skeczu o "Moby Dicku", jednak walka dobra ze złem, senne wizje, czy wyprawy rodem z "Władcy Pierścieni" wychodzą tu zdecydowanie na pierwszy plan, czyniąc "Kant kontratakuje, czyli przesilenie" komiksem o wiele bardziej przechylonym w stronę baśniowego fantasy.

"Gnat" #2: "Kant kontratakuje, czyli przesilenie"
To co już tutaj było

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2018-08-31, 11:50   

"Thor" #2: "Kto dzierży młot?" - przy klawiaturze Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Trochę to smutne, że Marvel, robiąc wielka rewoltę, niemal na każdym froncie dość szybko powraca do klasyki, miejscami wręcz siermiężnej, cofającej wyewoluowane postaci do stadiów nie tylko sprzed kilku, a wręcz kilkudziesięciu lat.

"Thor" #2: "Kto dzierży młot?"
To pierwszy artykuł o drugiej części - a tutaj artykuł o pierwszej (również z tego samego serwisu).

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2018-09-12, 11:29   

"Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma" - tytuł wziął na tapet Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Dotąd Mike Mignola najwięcej czasu poświęcał mitologiom spoza kontynentu amerykańskiego. Swoisty powrót do domu dokonuje się tu z przytupem, a wykrzywione oblicze Lichwiarza czy szalony wzrok wiedźmy Effie Kolb nie znikną szybko z pamięci.

"Hellboy" #4: "Lichwiarz/ Trollowa wiedźma"
Artykuł Michała Lipki

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2018-10-01, 17:22   

Tomasz Drozdowski jako drugi zaprasza do zapoznania się z otwarciem pozycji "Księżycówka":

Cytat:
Niepowtarzalny klimat epoki, słoiki z whisky, wspaniałe samochody i to połączenie elegancji, której próżno szukać u współczesnych bliźnich, z prowadzącą na samo dno szaloną dekadencją, też skądinąd niepojawiającą się obecnie w tym podłym, sennie komfortowym i pozbawionym cienia przygody świecie.

"Księżycówka" #1
Napisany przez Krzysztofa Tymczyńskiego artykuł o wydaniu oryginalnym

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2018-10-11, 05:41   

"Superman – Action Comics" #4: "Nowy świat" w artykule Tomasza Drozdowskiego:

Cytat:
"Superman – Action Comics" tom 4: "Nowy świat" to, zgodnie z tytułem, superbohaterski akcyjniak, niepretendujący do bycia dziełem szczególnie przełomowym w historii Kal-Ela, ale też niepopadającym w sztampę i wyjaśniającym pewne zagmatwane wątki. Cieszy mnie, że rodzina Supermana nie została zepchnięta w cień, a sam cykl nie odbiega znacząco od sztandarowego Supermana.

"Superman – Action Comics" #4: "Nowy świat"
Recenzja Damiana Maksymowicza, recenzja Tomasza Kabzy

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2018-10-12, 13:43   

"Bradl" #3 - nie będzie niespodzianką, że pisze Tomasz Drozdowski:

Cytat:
Bradl już po raz trzeci okazał się tytułem wyjątkowym. Jestem ogromnym miłośnikiem historii, szczególnie historii rodzimej, w wydaniu, które nie trąci patosem i w efekcie nie przeinacza faktów. Leski nie jest ideałem i to stanowi duży plus.

"Bradl" #3
Artykuł Michała Rataja
A tutaj tekst Józefa Śliwińskiego o wszystkich trzech częściach "Bradla".
Przypomnijmy sobie raz jeszcze sylwetkę bohatera tej opowieści.

Odpowiedz do tematu