Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę ostatnio przeczytałeś?
Autor Wiadomość
Tanatos 
Dalekopis


Dołączył: 03 Gru 2010
Posty: 889
Wysłany: 2018-08-09, 20:49   

Projekt Rho - szukałem science fiction dostałem powieść szpiegowską dla nastolatków + trochę obcej technologii. Szału nie ma.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-08-14, 01:32   

Dorwałam jakaś serię Cusslera o Darku Pittcie. Prymitywne to bardzo i nieoszlifowane, ale dobrze się czyta zanim człowiek nie wymysli co jest na końcu ;)
_________________
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2018-08-15, 22:52   

C. Barkera ciąg dalszy, "Księga krwi III" opowiadanie "Król trupiogłowy", to jest dobre, spodobało mi się :mrgreen:
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-08-22, 22:36   

Krzyho napisał/a:
C. Barkera ciąg dalszy, "Księga krwi III" opowiadanie "Król trupiogłowy", to jest dobre, spodobało mi się :mrgreen:

Chyba mnie zainteresowałeś - w życiu nie słyszałam o tym autorze, ale jeśli Ty to czytasz - to poszukam na chomikach :) rotfl
_________________
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2018-08-23, 20:50   

Nefra, ale "Księga krwi" Barkera polecam od 3 tomu czytać, wcześniejsze mało ciekawe ;)
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-08-23, 22:19   

No świetnie... Właśnie tylko pierwsze trzy ściągnęłam sobie rotfl Ale jak to czytać bez początkowych tomów? Będę coś rozumieć?
_________________
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2018-08-28, 00:00   

Dla tych co czytali Nienackiego - byłam w tym roku po raz kolejny nad Jeziorakiem, w tym rejonie, w którym mieszkał i pisał. Nie ma tu po nim dobrych wspomnień w żadnym domu. Serio :( Dla mnie niestety mit upadł - opowiedziano mi o facecie, który uważał się za ważniejszego od wszystkich i na wszystkich napuszczał milicję... :bezsilny:
_________________
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2018-11-26, 21:20   

K.Mannix "Ostatnie chwile. Bardzo ludzkie historie" - czyli opowieść o śmierci, z doświadczenia lekarki paliatywnej. Książka wartościowa i pięknie napisana - i łezka się potoczy i śmiechem parsknęłam.

Będzie to honorowa pozycja w mojej biblioteczce o śmierci :)
_________________

 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2018-12-22, 10:33   

Załadowałem na nowego kindla "Ucztę Wyobraźni" i mam zamiar przeczytać całość (z tego co posiadam), do tej pory się jakoś mijałem z tą serią.
Czyli od początku zaczynając, teraz Wieki światła MacLeoda :)
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2019-01-05, 21:33   

Krzyho napisał/a:
Załadowałem na nowego kindla "Ucztę Wyobraźni" i mam zamiar przeczytać całość (z tego co posiadam), do tej pory się jakoś mijałem z tą serią.
Czyli od początku zaczynając, teraz Wieki światła MacLeoda :)


Z całej "Uczty Wyobraźni" - akurat "Wieki Światła" cenię najbardziej. Byłam zszokowana tą powieścią. Szalony sen inżyniera, dopakowany jeszcze niesamowitymi obrazami. Autor ma niesamowity dar - opisy są tak realne, że widzimy to wszystko. Nasza wyobraźnia odtwarza w szczegółach. Wielki to dar, który niewielu pisarzy posiada. (Na kilku powieściach z "Uczty" zasypiałam. Nie powiem Ci na których, bo sam musisz przetestować ;) )
_________________
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2019-02-02, 12:19   

Nefra napisał/a:

Z całej "Uczty Wyobraźni" - akurat "Wieki Światła" cenię najbardziej...

Nie wiem czy się cieszyć, bo wiele sobie obiecywałem po tej serii.
Na razie cały czas "Wieki Światła", ale tempo czytania spadło.
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2019-02-12, 22:30   

"Wieki Światła" skończone. Na początku było interesująco, później tempo zwolniło i niestety im dalej tym nudniej, jak dla mnie. Owszem, potencjał był duży, kreacja świata mogła zachwycić, ale za dużo opisów, za mało akcji. Ile razy można opisywać te same widoki? Od połowy tej książce brakuje życia.
 
 
 
Jaslodowy 
Brudnopis


Wiek: 39
Dołączył: 08 Maj 2019
Posty: 2
Skąd: Poznań
Wysłany: 2019-05-08, 12:35   

Cisza przed burzą - książka z świata World of Warcraft. Dla fanów pozycja obowiązkowa. :)
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2019-07-03, 22:20   

Krzyho napisał/a:
"Wieki Światła" skończone. Na początku było interesująco, później tempo zwolniło i niestety im dalej tym nudniej, jak dla mnie. Owszem, potencjał był duży, kreacja świata mogła zachwycić, ale za dużo opisów, za mało akcji. Ile razy można opisywać te same widoki? Od połowy tej książce brakuje życia.


Dokładnie! Niemniej, mnie zafascynowała wizja tego świata - widziałam w swojej wyobraźni ten świat cały w sztucznych światłach i potem już mi wszystko komponowało się. Ale jak napisałeś - tempo spada i robi się nudno. Jeśli napisałam, że tę książkę najbardziej ceniłam z serii... Na następnych kilku zasypiałam i nie doczytałam ich.
_________________
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2019-07-03, 22:22   

Jaslodowy napisał/a:
Cisza przed burzą - książka z świata World of Warcraft. Dla fanów pozycja obowiązkowa. :)


Musze sprawdzić, co to, jeśli polecasz :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group