Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Gotham w Deszczu
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis

Wysłany: 2018-10-01, 08:36   

Dwa artykuły - obydwa napisał i udostępnił nam Michał Lipka - dziękujemy :-D

1. "Półwiecze Brainiaca" - "WKKDCC #31: Superman. Brainiac":

Cytat:
Geoff Johns to taki komiksowy człowiek orkiestra i jednocześnie swoista złota rączka. Ima się najróżniejszych serii komiksowych i niemal zawsze robi to z sukcesem, tak komercyjnym, jak i artystycznym.

Cytat:
Ale i tak najlepsza jest tu fabuła. Niby prosta, niby serwująca typową akcję, kilka spektakularnych walk, nutę kosmicznej przygody i tym podobne rzeczy, a jednak udana, wciągająca i nie zostawiająca miejsca na nudę.

"WKKDCC" #31: "Superman. Brainiac"
Recenzja Tomasza Drozdowskiego, recenzja Marcina Andrysa, prezentacja albumu

2. "Batgirl raz jeszcze" - "WKKDCC" #32: "Batgirl: Rok pierwszy":

Cytat:
Batgirl, podobnie jak Robin: Rok pierwszy, którego jest ciągiem dalszym, wybitnym komiksem nie jest, to trzeba powiedzieć już na wstępie. Ale jednocześnie to kawał dobrej, dobrze napisanej i tak samo też narysowanej historii, która spodoba się nie tylko nastoletnim czytelnikom, wydającym się być grupą docelową całości.

"WKKDCC" #32: "Batgirl: Rok pierwszy"
Recenzja Krzysztofa Tymczyńskiego, prezentacja albumu

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2019-07-02, 15:41   

Michał Chudoliński debiutuje na łamach opiniotwórczego "The Comics Journal" - najważniejszego pisma poświęconego komiksom na świecie - na początek wywiad z "Trustem" (po angielsku oczywiście):

Cytat:
Michał Chudoliński: How did you begin your adventure in this medium?
Przemysław Truściński: It all started with my mother. I stayed at my grandma’s for the summer break when I was about eight or nine years old. I cried like the baby I was, so my mother gave me a comic book.

"Comics Outsider: An Interview with Przemysław Truściński"
Przemysław Truściński

:brawo:

jacek 
Znikopis

Wysłany: 2019-07-03, 07:55   

Taki oto materiał zamieszczony wczoraj kilka minut przed godziną 24 :) przez Michała na swoim blogu i, co za tym idzie, na "Krainie komiksu" - dziękujemy :-D :

"Zły – Wprawka do scenariusza" - autorem wypowiedzi jest Krzysztof Sokołowski:

Cytat:
Polegując – z konieczność zdrowotnej – na brzuchu z zamkniętymi oczami, wyobrażałem sobie, jak można by tego dokonać. I pewnego dnia, gdy wprost z łóżka siadłem do komputera, żeby w coś pograć (czytać nie mogłem, więc nie mogłem pracować), ku własnemu zaskoczeniu zapisałem od jednego rzutu... "pomysł na film" oddający, mam wrażenie, sprawiedliwość "Złemu" i jego autorowi. A jednocześnie uwspółcześniony do gustów dzisiejszego "konsumenta popkultury" przez oparcie go na sprawdzonej, prostej formule. I otwierający drogę kontynuacjom. Bo nieprawdą jest, co napisałem: "Henryk Nowak zrobił swoje, Henryk Nowak może odejść... i odchodzi". Nie, Henryk Nowak ma jeszcze sporo do zrobienia.

"Zły – Wprawka do scenariusza"
Leopold Tyrmand
Przykładowa recenzja "Złego" Tyrmanda

Odpowiedz do tematu