Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Strony naukowe i popularnonaukowe
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-02, 14:16   Strony naukowe i popularnonaukowe


Cytat:
"National Geographic" (w skrócie NG; wcześniej The National Geographic Magazine) – czasopismo wydawane od 1888 roku przez National Geographic Society.

Ukazuje się 12 razy w roku, niekiedy pojawiają się także numery specjalne. Jego charakterystyczną cechą jest żółta obwódka i twardy, "książkowy" grzbiet. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie czasopism amerykańskich.


"National Geographic"

Będę zatem w tym temacie publikował wybrane materiały z tego serwisu i z innych podobnych źródeł."Geniusz wszech czasów. Jaki naprawdę był Leonardo da Vinci?" - opowiada Claudia Kalb:Cytat:
W jednej chwili zderzają się stulecia – to moment odmienny od wszystkiego, czego doświadczyłam. Przybyłam do zamku Windsor, by zobaczyć królewską kolekcję rysunków Leonarda da Vinci.


"Geniusz wszech czasów. Jaki naprawdę był Leonardo da Vinci?"
Leonardo da Vinci
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-05-17, 08:05, w całości zmieniany 66 razy  
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-02, 14:17   "Archeolodzy badają Woodstock. "Ten festiwal żył własnym życiem"":Cytat:
Zespół archeologów z Binghamton University pracuje na miejscu już od ponad roku. Udało im się wyznaczyć dokładną lokalizację sceny, a ostatnio określić wiele szczegółów dotyczących tego co i gdzie działo się na terenie. Okazuje się, że wbrew planom organizatorów, wiele rzeczy żyło tu "własnym życiem". Wyniki badań, wsparte przez materiały z archiwów, mają posłużyć do stworzenia edukacyjnych ścieżek na temat festiwalu.


"Archeolodzy badają Woodstock. "Ten festiwal żył własnym życiem""
Festiwal w Woodstock
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-02, 14:17   "Co zamiast kawy? 10 zdrowszych i smaczniejszych zamienników kawy!":Cytat:
W dobie powszechnej gonitwy i miliona spraw do załatwienia trudno żyć bez wspomagaczy o właściwościach pobudzających. Wiele osób nie wyobraża sobie swojego dnia bez kilku filiżanek aromatycznego espresso. Kawa charakteryzuje się działaniem stymulującym, a do tego poprawia pamięć i koncentrację, a także wspiera funkcjonowanie naszego organizmu. Niestety jej nadmiar może podrażnić żołądek i negatywnie wpłynąć na pracę serca. Z tego powodu warto sięgnąć po znacznie zdrowsze zamienniki kawy.


"Co zamiast kawy? 10 zdrowszych i smaczniejszych zamienników kawy!"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-02, 14:19   "Jesteśmy coraz bliżej połączenia ludzkiego mózgu z chmurą informacyjną":Cytat:
Opublikowane niedawno badanie naukowców z kalifornijskiego Institute for Molecular Manufacturing opisuje założenie zwane "human brain/cloud interface" (w skrócie B/CI), czyli podwaliny przyszłych technologii pozwalających na komunikowanie się człowieka z cyfrowymi chmurami informacji. Dostęp do wiedzy przestanie być ograniczony odległością, czasem jej przyjmowania czy dostępnością.


:shock:

"Jesteśmy coraz bliżej połączenia ludzkiego mózgu z chmurą informacyjną"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-07-30, 13:40   1. "5 historii o kanibalizmie w XXI wieku. To jedno z największych tabu ludzkości":Cytat:
Kanibalizm to coś, co znamy z książek podróżniczych albo opowieści grozy. Zjadanie ludzkiego mięsa to tabu w większości kultur na świecie, równie wielkie jak kazirodztwo. W większości kultur absolutnie zabronione. Jednak występował w przeszłości i dziś, w "cywilizowanych czasach", wcale nie zniknął.


"5 historii o kanibalizmie w XXI wieku. To jedno z największych tabu ludzkości"

2. "Od niej moglibyśmy uczyć się siły charakteru. Poznajcie losy polskiej podróżniczki, lekarki i awanturniczki":Cytat:
Już za młodu "rada była strzelać i zawsze miewała pistolety w kolasce". Przyjmowana na dworach nie stroniła od życia w luksusie, na który jednak zarabiała własną pracą. Regina Pilsztynowa była nie tylko awanturnicą, 
ale i nieustraszoną podróżniczką.


"Od niej moglibyśmy uczyć się siły charakteru. Poznajcie losy polskiej podróżniczki, lekarki i awanturniczki"
Regina Salomea Pilsztyn
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2019-10-22, 09:02   "Nie miała przygotowania naukowego, nikt nie wróżył jej szczęścia. Jane Goodall stała się legendą":Cytat:
Niewiele osób może powiedzieć, że ich życie diametralnie zmieniło się w konkretnej chwili. A właśnie tak było z Jane Goodall. Rankiem 14 lipca 1960 r. stanęła na kamienistej plaży jeziora Tanganika. To była jej pierwsza wizyta w miejscu, które wtedy jeszcze nazywało się Gombe Stream Game Reserve (ustanowiony przez brytyjski kolonialny rząd obszar chroniony, na którym jednak można było polować) i zajmowało niewielki obszar. Jane miała ze sobą namiot, kilka talerzy, starą lornetkę i afrykańskiego kucharza imieniem Dominic. Za namową osób, które obawiały się o jej bezpieczeństwo w głuszy, towarzyszyła jej matka. Goodall przyjechała badać, a przynajmniej spróbować badać szympansy. Prawie wszyscy byli przekonani, że jej się nie uda. W powodzenie przedsięwzięcia wierzył chyba tylko paleontolog Louis Leakey, który zlecił jej to zadanie.


:idea:

"Nie miała przygotowania naukowego, nikt nie wróżył jej szczęścia. Jane Goodall stała się legendą"
O Jane Goodall w "Wikipedii"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-15, 11:07   "Życie kwitnie po atomie" - materiał Marka Matacza:Cytat:
Naukowcy z University of Georgia i ich współpracownicy z Japonii sprawdzili, jak dzikie zwierzęta radzą sobie w okolicy Elektrowni Atomowej Fukushima, gdzie w 2011 roku, w wyniku tsunami, doszło do serii wypadków i awarii.

Cytat:
Szczególnie licznie pojawiły się zwierzęta, które pozostają z człowiekiem w konflikcie - np. dziki. "Sugeruje to, że liczebność tych gatunków wzrosła po ewakuacji ludzi" - dodaje prof. Beasley.

Cytat:
Również inne gatunki zwierząt, np. szopy, kuny japońskie czy makaki japońskie, pojawiały się częściej na obszarach o podwyższonym poziom promieniowania, gdzie zarazem nie było ludzi.


:idea:

"Życie kwitnie po atomie"
O katastrofie w Fukushimie w "Wikipedii"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-19, 03:18   "Wyspa Księcia Edwarda - subiektywny przewodnik" - oprowadzają Ania i Krzysiek:Cytat:
Wyspa Księcia Edwarda przez rdzennych mieszkańców tych terenów - Indian Mi'kmaq - nazywana była Abegweit czyli "ziemia kołysząca się na falach". Jedna z legend głosi, że wyspa została uformowana przez Wielkiego Ducha Glooscapa, który umieścił na błękitnych falach Zatoki świętego Wawrzyńca ciemnoczerwoną glinę w kształcie półksiężyca. Następnie podarował ją ludziom, by mogli tu w spokoju uprawiać ziemię i poławiać ryby.

Cytat:
Turystyka to obok rolnictwa i rybołówstwa najważniejszy filar gospodarki wyspy. Stało się tak głównie za sprawą małej rudowłosej dziewczynki, którą znają miliony ludzi na całym świecie. Mowa oczywiście o Ani Shirley, głównej bohaterce książek Lucy Maud Montgomery o Ani z Zielonego Wzgórza. Autorka urodziła się na Wyspie Księcia Edwarda i tutaj też toczy się akcja jej książek. Co prawda tytułowa Ania mieszkała w Avonlea, ale na mapie próżno szukać tej miejscowości. To nie znaczy jednak, że dom który opisywała Montgomery, jako dom Mateusza i Maryli Cuthbertów, w którym wychowywała się Ania, nie istnieje naprawdę. Otóż istnieje i znajduję się w miejscowości Cavendish. W rzeczywistości dom który posłużył pisarce jako pierwowzór leżał na farmie kuzynostwa autorki, Margaret i Davida Macneill. Obecnie został on odkupiony przez lokalny samorząd i urządzono w nim kameralne muzeum.


:-D

"Wyspa Księcia Edwarda - subiektywny przewodnik"
Warto zajrzeć także tutaj:

"Wyspa Księcia Edwarda i Zielone Wzgórze oczami Bernadety":Cytat:
Świat naszych marzeń jest idealny, gdyż są one manifestacją naszych pragnień i oczekiwań. Zdarza się, że rzeczywistość prześciga nawet najpiękniejsze wyobrażenia. Tak właśnie było ze mną i Wyspą Księcia Edwarda - nie sądziłam, że tak mocno ją pokocham. Po przejechaniu 13-kilometrowego mostu łączącego Nowy Brunszwik z najmniejszą prowincją kanadyjską, znaleźliśmy się w miejscu, w którym pamięć o Ani Shirley i Lucy Maud Montgomery kultywowana jest niemal na każdym kroku, a wszystkie drogi zdają się prowadzić na Zielone Wzgórze. W Cavendish, książkowym Avonlea, mieliśmy okazję spędzić niezapomniane 4 dni, w trakcie których kilka razy odwiedziliśmy znany nam z książki dom Ani. Kanadyjskie Parki, obecny właściciel farmy, postarały się, aby klimat domu i jego wystrój pasowały do fikcyjnego świata wykreowanego przez Montgomery. Największy zachwyt wzbudził we mnie mały pokój na facjatce - wyglądał tak, jakby był wciąż zamieszkany przez tę uroczą, rudowłosą nastolatkę. Miałam wrażenie, że za chwilę Ania wbiegnie do pokoju, rzuci się na łóżko i ucieknie w marzenia.


:-D

"Wyspa Księcia Edwarda i Zielone Wzgórze oczami Bernadety"

O Wyspie Księcia Edwarda w "Wikipedii"::-D

Wyspa Księcia Edwarda

Napisana przez Ulę recenzja "Ani z Zielonego Wzgórza"::-D

"Ania z Zielonego Wzgórza"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-19, 03:46   "D. Turing w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku o roli Polaków w złamaniu szyfru Enigmy" - zawiadamia Andrzej Dobrowolski:Cytat:
Brytyjski pisarz i prawnik Dermot Turing przedstawił w Instytucie Józefa Piłsudskiego w Nowym Jorku historię złamania kodu maszyny szyfrującej Enigma. Wskazał na doniosłą rolę Polaków w pokonaniu urządzenia zwanego przez Niemców cudem techniki.

Cytat:
W prezentacji wzbogaconej zdjęciami i innymi materiałami pisarz uwydatniał talenty poznańskich matematyków w pracy nad ogromnie skomplikowanym zadaniem. Przypomniał o zbudowaniu przez nich specjalnego urządzenia, tzw. bomby kryptologicznej, służącej do dekodowania. Mówił też o współpracy z Brytyjczykami i Francuzami, zacieśniającej się wraz z doskonaleniem Enigmy i potrzebą zgromadzenia niezbędnych funduszy do jej złamania, których brakowało w Polsce.


:idea:

"D. Turing w Instytucie Piłsudskiego w Nowym Jorku o roli Polaków w złamaniu szyfru Enigmy"
O "Enigmie w "Wikipedii"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-19, 04:17   "Śmiercionośny wirus pomoże w walce ze śmiertelnym nowotworem mózgu?" - zastanawia się Mariusz Błoński:Cytat:
Biorąc pod uwagę fakt, że wirus Ebola (EBOV) infekuje wiele różnych organów i komórek, a jednocześnie wykazuje słaby neurotropizm [neurotropizm to zdolność wirusa do infekowania komórek układu nerwowego - red.], zaczęliśmy się zastanawiać czy chimera wirusa pęcherzykowatego zapalenia jamy ustnej (VSV) zaprojektowana do ekspresji glikoproteiny wirusa Ebola (EBOV GP), nie mogłaby selektywnie infekować komórek guza mózgu. Wykorzystanie glikoproteiny MLD mogłoby ułatwić wirusowi uniknięcie ataku ze strony układu odpornościowego, stwierdzili naukowcy.

Van den Pol i Xue Zhang, również z Yale University, stworzyli więc wirusa VSV z ekspresją MLD, którego następnie wstrzyknęli do mózgu myszy z glejakiem. Okazało się, że MLD pomógł w selektywnym wykryciu i zabiciu komórek nowotworowych.


:idea:

"Śmiercionośny wirus pomoże w walce ze śmiertelnym nowotworem mózgu?"

Ebola
Glejak
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-02-20, 14:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-19, 07:57   Cofnę się trochę z zasobami z tego arcyciekawego a niedawno przeze mnie odkrytego bloga gdyż jest tam naprawdę wiele interesujących materiałów :-D . Zatem tym razem w imieniu Natalii i Łukasza zapraszam do odwiedzin magicznej wyspy Skye - artykuł nosi tytuł "Isle of Skye, wyspa jak z bajki. Nasze najpiękniejsze miejsca i koszt podróży" :) :Cytat:
Wyspa Skye jest tak malownicza, że wydaje się być nierealna. Niektóre krajobrazy wyglądają jakby były pejzażem namalowanym na płótnie, matka natura po raz kolejny pokazała nam jak wielkim potrafi być artystą. Minęło już trochę czasu od naszego wyjazdu do Szkocji, a my cały czas nie możemy się zdecydować, który zakątek Wyspy Skye podobał nam się najbardziej.

Cytat:
Listę najbardziej nieziemskich krajobrazów otwiera Quiraing. To właśnie stąd pochodzi najsłynniejszy kadr Wyspy Skye. Widoki są tu kosmiczne o każdej porze dnia i zmieniają się jak z kalejdoskopie.

Cytat:
Ale w najbliższej okolicy Quiraing czai się groźna konkurencja. Old Man of Storr zobaczyliśmy najpierw z daleka. Trzy charakterystyczne skały mieniły się w słońcu, następnie odbijały w pobliskim jeziorze, po czym zniknęły za horyzontem.


:idea:

"Isle of Skye, wyspa jak z bajki. Nasze najpiękniejsze miejsca i koszt podróży"A teraz niedawny materiał Mateusza Błażejczaka:

"Isle of Skye - wyspa Skye":Cytat:
Isle of Skye to po polsku wyspa Skye, a po galicku An t-Eilean Sgitheanach, co możemy przetłumaczyć jako wyspa mgieł lub wyspa chmur. Słowo „skye” pochodzi prawdopodobnie ze staronordyckiego i oznacza „chmurę” właśnie. Wyspa Skye jest drugą największą wyspą Szkocji i trzecią najbardziej popularną atrakcją turystyczną zaraz po Edynburgu i Loch Ness.

Cytat:
Warto dodać, że sama droga na Skye - czy to z Edynburga, czy z Glasgow, jest wielką przygodą. Prowadzi przez malownicze Highlandy, a kilka mil przed wyspą czeka jeden z najbardziej rozpoznawalnych i malowniczych szkockich zamków - Eilean Donan. To tutaj kręcono między innymi Nieśmiertelnego (1986) oraz Jamesa Bonda - Świat to za mało (1999).

Cytat:
Wyspę Skye można zwiedzać przez cały rok, a przy nieprzewidywalności pogody w Szkocji czasem w lutym możemy mieć lepsze słońce niż w środku lata. Największy ruch na wyspie panuje w miesiącach letnich, bo wtedy można się spodziewać najlepszych warunków atmosferycznych z wyższą temperaturą oraz bardzo długimi dniami. Warto rozważyć wycieczkę w maju lub wrześniu, czyli krótko przed i po głównym sezonie. Pogoda jest wtedy zazwyczaj bardzo sprzyjająca i nie ma tłumu letnich turystów.
"Isle of Skye - wyspa Skye"Oraz dawniejszy - Anity Demianowicz:

"Najpiękniejsze miejsca i trasy spacerowe na Isle of Skye w Szkocji":Cytat:
Osuwisko skały Meall na Suiramach, będącego najbardziej wysuniętym na północ punktem górskiego pasma Trotternish. Na charakterystyczny krajobraz składają się trzy skały: mierząca 37 metrów Igła ("The Needle"), porośnięty trawą płaski Stół ("The Table") i przypominające nieco piramidę Więzienie ("The Prison"). To chyba jeden z dwóch najbardziej "pocztówkowych" obrazków i jedno z najczęściej uwiecznianych przez fotografów miejsc na wyspie.

Cytat:
Old Mann of Storr.
Jadąc do Szkocji, nie mogłam myśleć o niczym innym, jak o sfotografowaniu tego miejsca o wschodzie lub zachodzie. Podchodziliśmy do niego dwukrotnie, bo za pierwszym razem skały zupełnie schowały się w chmurach. Za drugim podejściem było już lepiej.
Miejsce wygląda jak z innej planety i w sumie nie dziwi to, że posłużyło jako plan do filmu Prometeusz czy Bardzo fajny Gigant, które ponoć rozsławiły wyspę i przyciągnęły masę turystów, którzy w coraz większej liczbie odwiedzają te rejony.


:-D

"Najpiękniejsze miejsca i trasy spacerowe na Isle of Skye w Szkocji"
O wyspie w "Wikipedii"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-20, 13:43   "Najbardziej niedoceniony król Polski? Potężna Jadwiga Andegaweńska" - o monarsze opowiada Marcin Waincetel:Cytat:
Jadwiga, urodzona najprawdopodobniej 3 października 1374 była trzecią córką, a zarazem ostatnim dzieckiem węgierskiego króla Ludwika Andegaweńskiego oraz królowej Elżbiety Bośniaczki. Rodzice nie sądzili, że ich najmłodsza córka osiągnie najwięcej z całego rodzeństwa. Dowodem niech będzie to, że w kronikach próżno szukać konkretnej daty narodzin Jadwigi. Mogła uchodzić za niepozorną, jednak w stosunkowo szybkim czasie zaczęła ukazywać swoje naturalne talenty.

Cytat:
Jadwiga uchodziła nie tylko za osobę atrakcyjną, ale również bardzo inteligentną. Chętnie zaglądała do europejskich księgozbiorów, ceniła sztukę, była niezwykle charyzmatyczna i świetnie wykształcona. Trzeba zresztą wiedzieć, że na swoim dworze skupiła przedstawicieli intelektualnych elit, żeby wspomnieć tylko krakowskiego biskupa Piotra Wysza, Mateusz z Krakowa, scholastyka i teologia z Pragi. Czytała pisma doktorów kościoła rzymskiego, żywoty świętej Brygidy, zamówiła trójjęzyczny Psałterz floriański. Dbała o duchowy rozwój ojczyzny.

Cytat:
Po koronacji Jadwiga musiała wykazywać się sprytem i inteligencją, dzięki której mogłaby skutecznie panować na polskiej ziemi. Pełny tytuł władczyni brzmiał: Hedvigis Dei gracia regina Polonie, necnon terrarum Cracovie, Sandomirie, Siradie, Lancicie, Cuiavie, Pomoranieque domina et heres, co znaczyło – ni mniej, ni więcej – Jadwiga z Bożej łaski królowa Polski, a także pani i dziedziczka ziem krakowskiej, sandomierskiej, sieradzkiej, łęczyckiej, kujawskiej i pomorskiej. Tytuł nie był bez znaczenia. Jadwiga uchodziła bowiem za osobę niezwykle kompetentną, przez co to właśnie do jej kancelarii przybywali wszyscy reprezentanci zagranicznych rządów. Władysław Jagiełło pozostawał w cieniu, będąc pod wpływem działań charyzmatycznej małżonki.
"Najbardziej niedoceniony król Polski? Potężna Jadwiga Andegaweńska"
O Jadwidze w "Wikipedii"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-20, 14:17   "Skrzypłocz - jedno z najdziwniejszych zwierząt świata"::idea:

"Skrzypłocz - jedno z najdziwniejszych zwierząt świata"
O skrzypłoczach w "Wikipedii"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-21, 20:45   "Ostatni bastion Europy w dalekiej Azji" - pisze Łukasz Czarnecki:Cytat:
W epoce hellenistycznej na terenach dzisiejszych krajów: Afganistanu, Pakistanu i północno-zachodnich Indii kwitła cywilizacja równie tajemnicza co opisywana przez Platona Atlantyda, mająca jednak tę nad nią przewagę, że bez wątpienia istniała naprawdę. Mowa tu o niezwykłym fenomenie, jakim były greckie królestwo Baktrii i założone przez wywodzących się z niego Greków indyjskie państwa, których ślady w postaci monet odnajduje się po dziś dzień.

Cytat:
Będąca areną opisywanych wydarzeń kraina, znana starożytnym jako Baktria, położona była na terenach dzisiejszego północnego Afganistanu. W IV w. p.n.e. stanowiła ona część składową państwa perskiego, a po jego podboju przez Aleksandra Wielkiego stała się prowincją krótkotrwałego imperium stworzonego przez młodego wodza. Nowy władca osadził w niej jako kolonistów część spośród służących w jego armii greckich najemników. Ci jednak, pomimo bogactwa ziem położonych nad Amu-darią, nie mieli najmniejszej ochoty wiązać swych losów z krajem, w którym Hades mówił dobranoc, i gdy tylko doszła do nich informacja o śmierci Macedończyka, podnieśli bunt.
"Ostatni bastion Europy w dalekiej Azji"
O Królestwie Baktrii w "Wikipedii"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-05-18, 04:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 7421
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-02-24, 05:03   "Gotował dla królowej, teraz chce podbić świat pierogami. "W planach Nowy Jork i Dubaj"":Cytat:
"Pierogi Kiosk" to jeden z najnowszych projektów Damiana Wawrzyniaka. Kucharza, który zagościł niedawno w czołowych brytyjskich mediach. Wszystko za sprawą jego petycji, żeby mieszkańcy krajów Unii dostawali automatycznie status osoby osiedlonej po brexicie.

Teraz Wawrzyniak chce, by to polska kuchnia znalazła się na ustach wszystkich.

- Mamy ambitne plany co do "Pierogi Kiosk" - opowiada money.pl. Pierwsze dwa kioski już działają - w brytyjskich miastach Spalding oraz Peterborough. Za chwilę ma zostać otwarty kolejny, w akademickim Cambridge.
"Gotował dla królowej, teraz chce podbić świat pierogami. "W planach Nowy Jork i Dubaj""
Ostatnio zmieniony przez jacek 2020-03-29, 21:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group