Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Aleja Komiksu i Gildia Komiksu
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-22, 11:05   1. "Śladów geniuszu brak" - Tomasz Kleszcz recenzuje "RAPP" #01: "Zaginione dzienniki Tesli":Cytat:
Historia jest w dużej mierze opowiadana obrazem, partie dialogowe są dość krótkie i prowadzone niespiesznie. Mnie te rozwiązania odpowiadają, album ma dużo - że się tak wyrażę - powietrza. Płynie się przez niego sprawnie i bez większych oporów, a kolejne strony uciekają w szybkim tempie.


"RAPP" #01: "Zaginione dzienniki Tesli"
Recenzje Michała Lipki i Przemka Pawełka

2. "Obniżenie lotu" - Tomasz Kleszcz recenzuje "Superman. Action Comics" #02: "Powrót do "Daily Planet":Cytat:
Pod koniec lektury czułem lekkie znużenie ciągłym kręceniem się historii wokół alternatywnych wersji "oryginalnych" postaci. Zakończenie sugeruje powrót do bardziej tradycyjnego kierunku, aczkolwiek ciężko wyrokować, czy to poprawi aktualną, nie najlepszą sytuację. Mam pewne wątpliwości.


"Superman. Action Comics" #02: "Powrót do "Daily Planet"
Zaległe materiały: "Filipa", Aleksandra Krukowskiego, Marka Adamkiewicza, Janusza Samborskiego, Michała Lipki, Krzysztofa Tymczyńskiego, Damiana Maksymowicza i "Blue Bird".

3. "Bohater, na jakiego nie zasługujemy" - Krzysztof Tymczyński tak pisze o pierwszym tomie "Transmetropolitana":Cytat:
Pierwszy tom przygód Pająka to wprowadzenie nas w jego świat i seria krótszych reportaży, wizji lokalnych, przeplecionych dziennikarskim monologiem, opartym na obserwacjach naszego bohatera. Seria Ellisa i Robertsona została nafaszerowana smaczkami i odniesieniami do historii i współczesności.


"Transmetropolitan" #1
Materiały nieopublikowane przeze mnie w odpowiednich sytuacjach:
Marcina Knyszyńskiego, Wojciecha Lewandowskiego, Michała Ochnika, Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego, Sylwestra Wilka, Małgorzaty Chudziak, Jana Sławińskiego, Roberta Woźniaka i Michała Lipki.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-07-29, 11:29, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-07-27, 18:48   Tomasz Kleszcz pisze o "Sztokawskiej tajemnicy" stanowiącej początek opowieści o "Trzech duchach Tesli":Cytat:
W albumie o standardowej objętości autor zawarł sporo różnych wątków oraz wiadomości, budując całkiem przekonujący świat. Dzięki sympatycznemu Travisowi młodzi czytelnicy mają postać, z którą mogą się utożsamiać i przeżywać wspólne przygody.


"Trzy duchy Tesli" #1: "Sztokawska tajemnica"
Dotychczasowe treści
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-08-01, 00:03   "Moon w dobrych rękach" - o "Z martwych powstaną" będących drugą częścią "Moon Knighta" pisze Tomasz Kleszcz:Cytat:
Precyzyjnie rozplanowana akcja, dzielona pomiędzy starcia z przeciwnikami, retrospekcje i podróże do własnego ja, jest płynnie rozpisana i pochłania się ją w szybkim tempie. Oszczędne dialogi, nowatorskie rozwiązania narracyjne oraz zaskakujące zwroty akcji powodują - w zestawieniu z oryginalną postacią - że mamy ponownie do czynienia z nietuzinkowym albumem.


"Moon Knight" #02: "Z martwych powstaną"
To co było do tej pory (także o części pierwszej)
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-11, 16:18   Znowu mi powcinało wiadomości... :>

1. "Zjazd rodzinny" - Łukasz Słoński omawia "Rodzinę" czyli czwartą część "Hrabstwa Harrow":Cytat:
Historia pomieszczona w albumie "Hrabstwo Harrow. Rodzina" to niedługa opowieść, która wprowadza kolejne tajemnice do życia Emmy. Cztery rozdziały, składające się na ten tom, nabierają jednak takiego tempa, iż można dostać czytelniczej zadyszki.


"Hrabstwo Harrow" #4: "Rodzina"
Wcześniejsze omówienia
Materiał Małgorzaty Chudziak

2. "Dzieciństwo diabła" - o "B.B.P.O: 1946-1948" pisze Karol Sus":Cytat:
Wraz z rozwojem uniwersum Mignola razem z współpracującymi scenarzystami wraca do pierwszych lat powojennych, kiedy to formowana zostaje specjalna jednostka do walki z mocami nadprzyrodzonymi (Biuro Badań Paranormalnych i Obrony pod dowództwem prof. Trevora Bruttenholma), a Hellboy wciąż jeszcze interesuje się jedynie baseballem i naleśnikami.


"B.B.P.O: 1946-1948"
Zaległe artykuły: Aleksandra Krukowskiego, Marcina Knyszyńskiego, Krzysztofa Ryszarda Wojciechowskiego, Tomasza Drozdowskiego, Michała Lipki oraz Jerzego Łanuszewskiego.
_________________
"Kraina komiksu"
Ostatnio zmieniony przez jacek 2018-09-29, 11:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-16, 09:53   1. "Numer lekko erotyczny" - Maciej Jasiński omawia numer 18 "Aktu":Cytat:
Erotyczne motywy w tym numerze to między innymi trzystronicowa galeria grafik Roberta Adlera. Są też dwa humorystyczne jednoplanszowe erotyki Jarosława Wojtasińskiego. Dopełniają to naprawdę ciekawe teksty: wywiad z Milo Manarą i przegląd bohaterek, które czytelnicy mogli podziwiać na łamach komiksów wydawanych przez TM-Semic.


"Akt" #18

2. "Wszyscy ludzie Gravesa" - o drugiej odsłonie "100 naboi" wypowiada się Łukasz Słoński:Cytat:
Niepokorność niektórych bohaterów, z lubością wdających się w barowe bójki, może przywodzić na myśl postaci z książek Charlesa Bukowskiego . "100 naboi" to także historie zdesperowanych ludzi, których życie wydaje się ciągiem porażek i rozczarowań.


Wcześniejszy artykuł tutaj.
A u tych recenzentów jeszcze inne: Marka Adamkiewicza, Marcina Knyszyńskiego i Tomasza Drozdowskiego.

3. "Nikt nie jest prorokiem we własnym kraju" - Marcin Knyszyński bierze na tapet "Koronę Atlantydy" czyli trzeci tom "Aquamana":Cytat:
Jeśli zatem pominąć raczej przeciętne pierwsze dwa rozdziały i skupić się na tym najważniejszym, trzeba przyznać, że historia skupiająca się wokół dwóch światów, które Artur bezskutecznie próbuje pogodzić, warta jest poznania.


"Aquaman" #3: "Korona Atlantydy"
Pierwsze dwa teksty
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-22, 08:49   1. "Atmosfera gęsta jak nigdy" - "Nieruchome śledztwo" - tom czwarty cyklu "Urban" w artykule Tomasza Kleszcza:Cytat:
Nic nie wydaje się być tu dziełem przypadku, każda scena jest potrzebna i nawet chwila nieuwagi może sprawić, że umknie nam coś fabularnie istotnego. Wszystko to dąży do emocjonującego finału, który jeszcze mocniej rozpala oczekiwania względem kolejnej odsłony cyklu.


"Urban" 4: "Nieruchome śledźctwo"
Artykuły, które poszły w zaświaty:
Przemka Pawełka, Jarosława Drożdżewskiego oraz Sebastiana Chosińskiego

2. "Akcja szybsza od fabuły" - "KM/H" w analizie Krzysztofa Zimińskiego:Cytat:
Jest tu niezły początek, sporo wypełniacza opartego na szukaniu szczęścia przez czwórkę zdemoralizowanych młodych ludzi i niezły zwrot akcji w finale, który jest zaskakujący chyba głównie dlatego, że jest aż tak odwlekany.


"KM/H"
Recenzje, których :shock: po prostu nie było:
Pawła Ciołkiewicza i Piotra Pocztarka
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2018-09-23, 05:45   1. "Witamy w Republice Weimarskiej" - Paweł Panic opowiada o "Mieście kamieni":Cytat:
Prosto, jasno, ale z miłością do bohaterów. Do tego z szacunkiem do historii i z przestrogą dla przyszłych pokoleń. W czasach, w których radykalizują się poglądy, społeczeństwo się dzieli, a dziennikarze chcąc nie chcąc opowiadają się po którejś ze stron, dzieła takie jak komiks Lutesa są wyjątkowo cenne.


"Berlin: Miasto kamieni"
Dotychczasowe omówienia
Republika Weimarska

2. "Jedna rękawica, by wszystkimi rządzić" - "Avengers. Wojna bez granic" - edycja DVD, Blue ray - omawia Krzysztof Zimiński:Cytat:
Można mieć do "Wojny bez granic" zastrzeżenia, można być nawet pewnymi kwestiami nieco zawiedzionym, ale nie sposób jednocześnie nie docenić złożoności tej produkcji. Mamy do czynienia ze spleceniem losów dziesiątek postaci, czymś wyjątkowym w kinematografii.


"Jedna rękawica, by wszystkimi rządzić" - "Avengers. Wojna bez granic" - edycja DVD, Blue ray
A tutaj wszystkie dotychczasowe materiały wcięło zatem przykładowa recenzja wersji kinowej.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-03-06, 11:16   

Jeden:

"Superbohaterowie z przyszłości" - Jan Sławiński omawia album "Czarny Młot - Era Kwantowa":Cytat:
Lemire czerpie garściami z doświadczeń setek twórców, którzy na przestrzeni dekad tworzyli historie dla Marvela i DC. O ile tam na skomplikowanie świata przedstawionego złożyły się setki pomysłów setek kreatywnych ludzi, tak w przypadku "Czarnego Młota" wszystko dzieje się w głowie jednego człowieka. Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak Lemire panuje nad wykreowanym światem i jak konsekwentnie go rozwija.

Nawet jeśli najnowsza odsłona cyklu, rozgrywająca się w przyszłości "Era Kwantowa" jest jak na razie najsłabszą odsłoną serii.


;-)

"Czarny Młot - Era Kwantowa"

Dwa:

"Niewykorzystany Geniusz" - "Superman. Czerwony Syn" w opinii Tomasza Kleszcza:Cytat:
Największym minusem fabuły jest to, czego w niej nie ma, a co chciałoby się przeczytać. Nie ma nic z przeszłości Supermana, co pokazałoby nam, dlaczego nie poddał się w większym stopniu totalitarnej ideologii. W końcu, w "tradycyjnych" przygodach przeważnie podziela ideologiczne założenia demokracji i kapitalizmu, czyli filarów amerykańskiego systemu, w którym przyszło mu żyć, i które ceni wyżej niż inne. Obywatele utopii wydają się być zadowoleni ze swojej sytuacji. Nie dowiemy się, jak zareagowali na "wyzwolenie", które zgotował im ruch oporu.

W mojej ocenie warstwa wizualna pozostaje niestety w tyle. Wychwalany zarówno we wstępie, jak i w posłowiu Dave Johnson nie stworzył nic specjalnego, chociaż pole do popisu było znaczne.


:mrgreen:

"Superman. Czerwony Syn"

Trzy:

"Szczucie cycem w obronie Gotham" - Jan Sławiński recenzuje "Ptaki Nocy. Tajemnice i morderstwa":Cytat:
Niestety, w to, że mamy do czynienia z wyzwolonymi kobietami, które mają jakikolwiek charakter, musimy uwierzyć na słowo scenarzystce. Przyznaję bez bicia, że jestem okropnie zawiedziony, zwłaszcza że Gail Simone jest głośnym nazwiskiem w branży i miałem nadzieję, że przeleje w serię nieco kobiecej wrażliwości. Historia mnie znudziła, bohaterki rozczarowały, a rysunki zwyczajnie odrzucają.


:-P

"Ptaki Nocy. Tajemnice i morderstwa"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-14, 01:19   

Takie oto trzy recenzje z "Alei Komiksu" dzisiejszej nocy :-D :

1. "Thorfinn znów walczy" - o szóstym tomie "Sagi Winlandzkiej" pisze Krzysztof Tymczyński:Cytat:
Szósty tom "Sagi Winlandzkiej" nie oferuje czytelnikowi kolejnego szaleńczego przeskoku czasowego czy nagłego zwrotu akcji, ale i tak nie można powiedzieć, by nic tu się nie działo. Wręcz przeciwnie. Losy Thorfinna i Einara w majątku Ketila potrafią przykuć uwagę równie mocno, co wojenna zawierucha, a wszystko dzięki temu, jak znakomicie swoją fabułę prowadzi Yukimura.

Cytat:
Niezmiennie zauroczony jestem także rysunkami w kolejnych tomach "Sagi Winlandzkiej". Yukimura łapie u mnie małego minusa za to, jak rysuje mężczyzn bez koszulek, ale oprócz tego - sam miód. Dokładna i obfitująca w detale kreska oraz wyraźne zaznaczanie, że tytuł ten nie wstydzi się bycia mangą.


:-D

"Saga Winlandzka" #6
Pierwsze omówienie

2. "Łowy wampirów" - o tomie pierwszym "30 dni nocy" opowiada Tymoteusz Wronka:Cytat:
Historie prezentowane przez Steve’a Nilesa ani nie są interesujące, ani emocjonujące. Postacie są mało wyraziste, a ich losy czytelnika nie obchodzą; tym bardziej, że wiele z nich na długo na kartach komiksu się nie pojawia i szybko są zastępowane przez kolejnych bohaterów. W odbiorze całości nie pomaga także strona graficzna. Mam duży problem z ilustracjami Bena Templesmitha. Widać tu kunszt i wielokrotnie plansze wyglądają interesująco, ale jednocześnie jego styl sprawia, że często komiks jest po prostu nieczytelny.


:mrgreen:

"30 dni nocy" #1
Od razu dwa zagubione artykuły:
- Piotra Pocztarka
- Piotra Dymmela

3. "Ach te zarazy!" - Również Tymoteusz Wronka - na temat "Green Class" #1: "Pandemia":Cytat:
Fabuła w dużej mierze opiera się na dynamice grupy nastolatków, razem z ich miłostkami, antypatiami i impulsywnymi zachowaniami. Do pewnego momentu to działa, ale Jerome Hamon zbyt wiele razy powtarza rozwiązania, przypomina o kwestiach już dla czytelnika jasnych. Irytują dodatkowo niekonsekwencje i brak logiki.

Cytat:
Graficznie nie jest źle, acz z czasem ujawnia się spora powtarzalność rozwiązań.


:-P

"Green Class" #1: "Pandemia"
Z tą historią spotykamy się po raz trzeci.
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-04-22, 20:29   

"W paszczy szaleństwa" - tak Krzysztof Tymczyński pisze o zatytułowanym "Kanibale" piątym tomie "Barakudy:Cytat:
Jean Dufaux kolejny raz pozytywnie zaskoczył tym, że ma ciekawy i konsekwentnie rozwijający się pomysł na serię ”Barakuda”. Przy piątym tomie można spodziewać się, iż twórcę dopadnie jakaś nieco chociaż słabsza forma, a tu nic z tego.

Cytat:
Scenarzysta wybronił się jednak tym, jak przyjemnie prowadzi stworzone przez siebie postacie, zarazem starając się rozwinąć chociaż trochę ich osobowość w kierunkach, które niekoniecznie są tymi najbardziej oczywistymi. Przy tym wszystkim trup ściele się dość gęsto, co prawda zdecydowanie częściej na dalszym planie, ale jednak tu i ówdzie dałem się złapać na tym, że pomyślałem sobie ”no kurde, tego się nie spodziewałem”.

Cytat:
Niezmiennie najbardziej podobają mi się sceny osadzone w Puerto Blanco, ale okazuje się, że gdy rysownikowi przyszło zmierzyć się tematem dżungli i jaskiń, również dał radę. Tradycyjnie największe słowa uznania należą się za okładkę.


:-D

"Barakuda" #5: "Kanibale"
Zaginiony artykuł Dominiki Małeckiej
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-01, 11:48   

Takie oto dwie nowości :-D :

1. "Banda czworga" - Tymoteusz Wronka recenzuje "Kręgi Magii" #1: "Cienie na niebie":Cytat:
W komiksie Kamila Murzyna poznajemy grupę chłopaków, mocno niewyrośniętych, którzy parają się rozbojem; raczej bezkrwawym, ale raz po raz napadają na wozy przemierzające górskie drogi.

Cytat:
Znaczenie może mieć zarówno tajemniczy przedmiot zdobyty przez bohaterów, jak i chęć poznania świata poza górami.

Cytat:
Miejsce, w którym przyszło dorastać bohaterom, spowija wieczny mrok.

Cytat:
Prosta, koncentrująca się głównie na postaciach. Nieźle wypada zabieg rozświetlania twarzy i zestawiania ich z ogólnym mrokiem – co ma dodatkowe uzasadnienie w fabule.


:)

"Kręgi Magii" #1: "Cienie na niebie"
Poprzednie omówienia

2. "Z gry do komiksu" - również Tymoteusz Wronka - na temat "Bloodborne" #1: "Śmierć snu":Cytat:
Z grą "Bloodborne" miałem kontakt marginalny: ot, pewnie z godzinę popatrzyłem jak kumpel siecze kolejne stwory i pokazuje mi co ciekawsze lokacje. Bez wątpienia miała klimat - i właśnie tego elementu oczekiwałbym po komiksowej adaptacji. Duet za nią odpowiadający wywiązał się z tego zadania przyzwoicie, szczególnie w pierwszej zamieszczonej w tomie historii.

Cytat:
W drugiej części, nieco bardziej kameralnej, Kowalski zmienia podejście, bardziej koncentrując się na postaciach.

Cytat:
Za mało tu elementów naświetlających fabułę i stawiających takie pytania, by chciało się poznać odpowiedzi.


;)

"Bloodborne" #1: "Śmierć snu"
Pierwsza analiza
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-24, 10:11   

"Intryga w Wietrznym Mieście" - dzisiaj także Tymoteusz Wronka, który pisze o zatytułowanym "Chicago" trzecim tomie "Podniebnego Harry'ego":Cytat:
W trzecim tomie dochodzi do konfrontacji i kluczowych rozstrzygnięć. Akcji jak zwykle w tej serii jest dużo, podobnie jak kreowanego nieco na siłę dramatyzmu. Niespecjalnie za to autor rozwija relacje między postaciami; zresztą to od początku był dość słaby element serii i jeśli nawet w pewnym momencie dawał jakieś nadzieje, to finalnie Harry i relacje pełnią role podrzędne w stosunku do fabuły.

Cytat:
... postacie rysowane są bez zęba i humoru, który wcześniej często się pojawiał.


:mrgreen:

"Podniebny Harry" #3: "Chicago"
Poprzednie trzy artykuły
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-25, 09:30   

"Cyngiel na trykociarzy" - na powitanie komiksowego poniedziałku Tymoteusz Wronka z recenzją pierwszego tomu "Hitmana":Cytat:
Pod niektórymi względami nie jest to opowieść znacząco inna od chociażby "Kaznodziei": męska przyjaźń, poczucie obowiązku czy nieco skrzywione (choć w "Hitmanie" znacznie łagodniejsze na razie) na świat. To, co odróżnia obie serie, to brak metafizyki, próby dodania całości drugiego dna. I nie jest to wada: założenia "Hitmana" są zupełnie inne. To raczej rozrywka dla dużych chłopców, a nie chęć opowiedzenia historii z przesłaniem czy podtekstem.

Cytat:
Rysunki do "Hitmana" stworzył John McCrea. Szczerze powiedziawszy nie jestem fanem tego rodzaju ilustracji, nieco przerysowanych i cartoonowych, a jednocześnie próbujących oddać dynamikę scen i brutalność. Niemniej w tym wypadku się to w miarę sprawdza, daje lekki powiew retro i sprawia, że całość ogląda się niczym klasyki ery VHS z panami S w rolach głównych.


;)


"Hitman" #1
Jak dotąd sześciokrotnie spotykaliśmy się z tą opowieścią.
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-05-30, 12:13   

"Gdy voodoo wejdzie za mocno". Cóż to dziś ciekawego z tej strony w sobotę? Ano recenzja "Mocy podzielonej" czyli pierwszego tomu "Domu Szeptów". Autorem materiału jest Tymoteusz Wronka:Cytat:
Sam zamysł jest całkiem intrygujący. Fabuła koncentruje się na mitologii voodoo i rozgrywkach związanych z postaciami z tego panteonu.

Cytat:
Jest tu trochę historii ludzkich, ale jednak całość koncentruje się na poziome metafizycznym. Szkoda, bo w efekcie cała opowieść staje się mniej interesująca.

Cytat:
Obstawiam, że Nalo Hopkinson nie do końca poradziła sobie z przejścia od prozy do pisania komiksowych scenariuszy.

Cytat:
Graficznie mamy do czynienia z komiksem poprawnym, ale również na tej płaszczyźnie niepotrafiącym budować klimatu. Są udane kadry czy plansze, ale większość pozostawia czytelnika obojętnym.


:mrgreen:

"Dom Szeptów" #1: "Moc podzielona"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 54
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 8965
Skąd: Puławy
Wysłany: 2020-06-06, 10:03   

"King zaskoczył" - Tomasz Kleszcz jako czwarty omawia "Kryzys bohaterów":Cytat:
Fabuła jest obiecująco wciągająca od pierwszej strony. W zasadzie na pierwszy rzut oka mamy do czynienia z jednym z najbardziej wyeksploatowanych motywów w dziejach popkultury. Jest morderstwo i trzeba znaleźć sprawcę. Diabeł tkwi jednak w najważniejszym, czyli oczywiście szczegółach oraz innowacyjnym podejściu do tytułowego kryzysu. Właśnie dzięki temu oryginalnemu pomysłowi, wokół którego zasadza się główny wątek, album czyta się z prawdziwą przyjemnością. Nieco za połowę.

Cytat:
Świetną robotę robi Clay Mann, rysownik, we współpracy z kolorystą Tomeu Moreyem. Trudno nie zauważyć inspiracji jednym z najczęściej naśladowanych gigantów branży - Jimem Lee. W tym przypadku nie jest to jednak słabsza imitacja, a świetny, nowocześnie wyglądający styl.


:brawo:

"Kryzys bohaterów"
_________________
"Kraina komiksu"
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group