Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-01, 13:19   

Pierwszy marzec i pierwszy marcowy artykuł od Artura czyli tekst o zatytułowanym "Zagubieni w Andach" dziesiątym tomie "Kaczogrodu" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Kolejny tom "Kaczogrodu", który obudził we mnie tonę wspomnień.

Cytat:
Jednak miło było się zanurzyć w ten kalejdoskop wspomnień, a przy tym przeczytać kilka opowiadań, z którymi miałem styczność po raz pierwszy.

Cytat:
Z zupełnie nowych historyjek okazały się dla mnie "Zagubieni w Andach", choć rzecz jasna, dzięki Rosie temat kwadratowych jajek nie jest mi obcy.

Cytat:
Warto było zatem ją poznać, aby dowiedzieć się skąd tak naprawdę biorą się kwadratowe jajka i jaki sekret się za tym kryje.

Cytat:
Niektóre, jak "Polowanie na lisa" znam wręcz na pamięć. Miło było jednak ponownie do nich wrócić podczas lektury tego albumu. Właśnie ta nostalgia jest jednym z głównych powodów, dla których sięgam po serię Carla Barksa czy Dona Rosy.


:-D

"Kaczogród Carla Barksa" #10: "Zagubieni w Andach"
Z tym albumem spotykamy się po raz czwarty.
A tutaj jeszcze wypowiedź Jagody Dobrzyńskiej.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-03, 13:55   

Dwukrotnie Artur dzisiaj - prawda, że fajnie? :-D :

1. "Batman, który się śmieje" #2: "Zarażeni":



Cytat:
Historia przedstawia czytelnikowi całkiem zgrabnie pomyślany plan głównego antagonisty. To jak wybierał cele, dlaczego oraz co ważniejsze, jak manipuluje każdym kogo napotka. Jego cel wydaje się prosty, ale z każdą kolejną opowieścią coś się tutaj nie zgadza. Finał jest świetnie napisany i przedstawiony, zaś czytelnik nie tylko poznaje prawdziwe oblicze Batmana, który się śmieje, ale też wszystkie słabości bohaterów. Słabości, dzięki którym ich przeciwnik zawsze jest o kilka kroków przed nimi.

Cytat:
Batman, który się śmieje tchnął w uniwersum DC naprawdę nowe życie. Dzięki niemu naprawdę mam ochotę wracać do tej serii, która wypada o niebo lepiej od wątku ze Strażnikami czy Lewiatanem. Tamte historie, choć należą do tego samego uniwersum, jakoś mnie nie porwały. Ale tutaj... tutaj wszystko jest inne.


:)

"Batman, który się śmieje" #2: "Zarażeni"
Przybywa nam materiałów związanych z tą pozycją

2. "Kajko i Kokosz, czyli słowiańscy wojowie na Netflix":



Cytat:
Na wszelkich grupach komiksowych szybko doszło do podziału i część czekała na ten serial, a inni psioczyli, że nie da rady się przełożyć oryginału. Pierwszy zwiastun chyba jeszcze bardziej przyczynił się do tych podziałów. Osobiście zatem czekałem na produkcję Netflixa, ale jednocześnie chłonąłem serial "Smoczy książę" w efekcie czego zapomniałem na pewien czas o Kajku i Kokoszu. A gdy w końcu Netflix mi o tym przypomniał, to wciągnąłem wszystkie 5 odcinków na poczekaniu i bawiłem się naprawdę dobrze.

Cytat:
Z jednej strony mamy krótkie, około 13 minutowe, odcinki, pełne gagów, żartów słownych wyraźnie skierowanych do młodszego odbiorcy. Z drugiej natomiast wierne oddanie poszczególnych kadrów czy scen z komiksów Janusza Christy. Dla mnie jest to absolutny majstersztyk. I choć kocham komiksy Christy całym serduchem, to uważam, że mimo pewnej zmiany stylu, nowi twórcy utrzymali ducha pierwowzoru oddając tym samym hołd mistrzowi.

Cytat:
Ale... :) Żeby nie było tak słodko, jest też pewna rażąca wada, a w zasadzie dwie, które skutecznie psuły mi seans. Po pierwsze, rzecz której nie umiem wybaczyć, czyli głos Kajka. Na Trygława i Swaroga jak on NIJAKO brzmi. Po prostu bezpłciowo, nudnie i żałośnie.

Cytat:
Po drugie, miejscami bardzo drętwa animacja oraz dość mało muzyki. To jest element czysto techniczny, który w dalszych odcinakach, a szczególnie odcinku piątym, działa już znacznie lepiej. Jednak w pierwszych dwóch odcinkach ruchy postaci czy nawet elementów otoczenia są jakieś takie ślamazarne i wręcz sztywne. Zbyt wolno to się rozkręca.


;)

"Kajko i Kokosz, czyli słowiańscy wojowie na Netflix"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-07, 20:25   

Na dobranoc w dniu dzisiejszym Artur Tojza i tekst o zatytułowanym "Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950" jedenastym tomie "Kaczogrodu" - pozdrawiamy Artura z uśmiechem :-D :



Cytat:
W tym albumie mamy sporo historyjek z udziałem Gogusia Kwabotyna. Co jednak ważniejsze, przynajmniej dla mnie, każda z nich finalnie kończy się pechowo dla tego zadufanego kaczora. Nie cierpię tej postaci całym sercem i zawsze raduję się, gdy jego nadmierne szczęście ostatecznie wyprowadzi go na manowce. Dodatkowo, ku mej uciesze, ogromna część opowieści zawartych w tym albumie była mi nie znana lub kompletnie ich nie pamiętałem. Dzięki temu przyjemnie spędziłem czas nad lekturą, delektując się zwariowanymi przygodami Donalda i jego siostrzeńców.




"Kaczogród. Carl Barks" #11: "Na dalekiej północy i inne historie z lat 1949-1950"
Czytaj wcześniej wczoraj i w czwartek.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-10, 15:47   

Artur Tojza i Jego najnowsza recenzja - na temat zatytułowanego "Najbogatszy kaczor świata" piątego tomu przygód "Wujka Sknerusa i Kaczora Donalda" - świetnie - dziękujemy :-D :



Cytat:
Z nowych opowieści, z którymi wcześniej nie miałem styczności, są "Skarbnica wiedzy" z 1993 roku oraz "Najdłuższy skok" z 1994. Szczególnie pierwsza z nich przykuła moją uwagę. Cała opowieść jest dość długa, a głównymi postaciami są w niej Sknerus oraz siostrzeńcy Donalda. Otóż szukają oni zbioru zaginionej Biblioteki Aleksandryjskiej, w nadziei poznania jej sekretów. Hyzio, Dyzio i Zyzio patrzą na to z punktu nauki, zaś Sknerus jako łowca skarbów.

Cytat:
Pozostałe historyjki są mi bardzo dobrze znane z albumu "Zycie i czasy Sknerusa McKwacza". Jednak miło było do nich na chwile wrócić oraz znów przyjrzeć się drzewu genealogicznemu tej kaczej rodziny. Równie ciekawe były artykuły oraz prezentacja szkiców, zamieszczone na końcu albumu.




"Wujek Sknerus i Kaczor Donald" #5: "Najbogatszy kaczor świata"
To nasze trzecie spotkanie a tym albumem.
I od razu czwarte - w opinii Marcina Waincetela.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-13, 00:08   

Dzisiaj gdyż już jest dzisiaj od Artura taki oto tekst o zatytułowanej "Sprawa Morana" siódmej odsłonie "Czwórki z Baker Street" - super! Dziękujemy :-D :



Cytat:
Od ostatnich krwawych wydarzeń w Zaułku Śmierci minęło sporo czasu. Sytuacja pomiędzy Holmesem a Moranem jest patowa i nagle oboje popełniają kiepski ruch. Moran zabija kogoś, kto stanął mu nieopatrznie na drodze, a Holmes za długo trzymał w niepewności swoich pomocników.

Cytat:
Co do tytułowych bohaterów tej przygody, to mimo zakończenia sprawy z Moranem dalej mają oni sporo niedomkniętych historii. Z pewnością szykują się nowe sprawy i odegrają oni w nich znaczące role. Pytanie tylko jak długo będzie sprzyjało im szczęście i jaką cenę przyjdzie im za to zapłacić. Widzieli już nie jedno, doświadczyli oddechu śmierci na własnych karkach oraz stratę ukochanych osób. Co zatem przyniesie przyszłość? Chciałbym powiedzieć, że szczęśliwe zakończenie, ale w tej serii to niemożliwe. Jej autorzy dobrze oddają koszmar Londynu z końca XIX wieku i podziału klas społecznych.


:-D

"Czwórka z Baker Street" #07: "Sprawa Morana"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-19, 11:36   

W dniu dzisiejszym od Artura Tojzy tekst o zatytułowanym "Bogini bez oblicza" czwartym tomie "Pamiętników Wisienki" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Musze przyznać, że jedna z postaci bardzo straciła w moich oczach. Miałem wrażenie, że dużo zyskała poświęcając przy tym ambitną nastolatkę i jej relacje rodzinne. W imię czego? Przeszłości, z którą bała się zmierzyć? Jeśli tak to jest wyjątkowo wyrachowaną osobą.

Jednak ogólny wydźwięk komiksu jest bardzo pozytywny. Miejscami smutny, innym razem po prostu wzruszający. Jednak gdy wraz z główną bohaterką poznajemy prawdę zawartą w zagadce Dworu Stu Tajemnic, czujemy złość, gdy dociera do nas, jak bardzo nami manipulowano. I mimo tłumaczeń ze strony osoby winnej całego zamieszania, jakoś nie umiem jej uwierzyć. Staję tutaj murem za matką Wisienki, która w moim odczuciu ma rację.


:-D

"Pamiętniki Wisienki" #4: "Bogini bez oblicza"
Wypowiedź od Michała Lipki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-19, 18:11   

I po raz drugi dzisiaj Artur - tym razem o zatytułowanym "Wielka nora" dziesiątym tomie przygód małego Indianina o imieniu "Yakari" - dzięki :-D :



Cytat:
Przygody małego Siuksa imieniem Yakari, obdarzonego darem rozumienia mowy zwierząt, uważam za coraz ciekawsze.

Cytat:
Najnowszy nosi tytuł Wielka nora i niesie z sobą bardzo mądrą naukę. Brzmi ona: Nie każdy żart jest bezpieczny i czasem wiąże się z poważnymi konsekwencjami.

Cytat:
Z jednej strony dzieci mają zabawę, dokuczają dorosłym, bawią się w podziemnych tunelach połączonych z ogromną norą, nie zważając na niebezpieczeństwo. Gdy sytuacja staje się krytyczna, nadal sobie żartują, aż mamy nieszczęście. Świetnie podsumowuje to w ostatnim kadrze jedna z bohaterek tego komiksu.

Zatem lektura tego komiksu to dobra przestroga dla KAŻDEGO kto bez rozwagi bawi się w robienie głupich dowcipów.


:)

"Yakari" #10: "Wielka nora"
Trzy dotychczasowe materiały
A tutaj jeszcze jeden - Radosława Frosztęgi.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-20, 06:39   

Artur Tojza wraz ze swoim najnowszym artykułem, który dotyczy zatytułowanej "Nowy początek" czwartej części cyklu "Smerfy i wioska dziewczyn" - podziękowania :-D :



Cytat:
Komiks bardzo ciekawie porusza temat nie oceniania czegoś po pozorach. Z jednej strony mamy tajemnicze perły, zaginięcia smerfów i podejrzenie kto za wszystkim stoi oraz dlaczego. Jednak z każdą kolejną sceną nic już nie jest takie jasne. Pojawiają się nowe poszlaki prowadzące do nowych miejsc i zagadka się gmatwa.

Cytat:
I właśnie za takie umiejętne zagrywki kocham tą serię. W każdym tomie dostaję wartościową lekcję, którą w przystępny sposób mogę przedstawić najmłodszym czytelnikom. Nie wiem jak dla innych, ale dla mnie to szalenie ważne.


:-D

"Smerfy i Wioska dziewczyn" #4: "Nowy początek"

Od razu omówienie przygotowane przez Radosława Frosztęgę:

Cytat:
W przypadku albumu Smerfy i Wioska Dziewczyn: Nowy Początek, jak i całej tej serii mamy do czynienia z treścią, która stawia głównie na prostą i widowiskową przygodę w baśniowych klimatach. Autorzy komiksu starają się zapewnić młodszemu czytelnikowi historię, w której wiele się dzieje, ale dzielne małe niebieskie bohaterki zawsze wychodzą z tarapatów obronną rękę. Pewne uproszczenia na całe szczęście nie dotknęły warstwy humorystycznej, która nadal jest wyśmienita i wywołuje uśmiech zadowolenia na twarzy czytelnika, niezależnie od tego ile lat ma na karku.

Cytat:
Jeśli chodzi o oprawę graficzną albumu, to na pewno potrafi ona cieszyć oko odbiorcy, ale pod pewnymi względami dość mocno odróżnia się od "klasycznej” wersji. Twórcy stawiają tutaj na o wiele fantazyjniejszą paletę barw, która jednak doskonale dopasowuje się do przygodowej treści komiksu.


:-D

"Smerfy i Wioska dziewczyn" #4: "Nowy początek"
Poprzednie dwie opinie
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-24, 05:49   

Komiksową środę rozpoczynamy od dwóch wypowiedzi Artura Tojzy, któremu za ich nadesłanie dziękujemy :-D ;

1. "Herkules Poirot - A.B.C.":



Cytat:
Sposób prowadzenia czytelnika w zawiłościach tego śledztwa jest skonstruowany rewelacyjnie. Osoba nie znająca książki będzie miała problem w odgadnięciu kto i dlaczego zabija, a liczba fałszywych tropów jest dość spora. Do tego na poszczególnych kadrach komiksu nie zdradzono żadnych kluczowych dla finału sprawy wskazówek.

Cytat:
Do tego całość wizualnie to istna perełka. Czuć tutaj międzywojenny Londyn. Kulturę oraz zachowanie Anglików z tamtego okresu, w zależności z jakiej grupy społecznej się wywodzą. Widać to też w języku oraz formie ich wypowiedzi. Szkoda, ze w dwóch miejscach pomylono dymki (narratora z wypowiedzią), ale to doprawdy detal.


:)

"Herkules Poirot - A.B.C."

2. "Herkules Poirot - Rendez-vous ze śmiercią":



Cytat:
W tym wypadku trafiłem na komiks, będący dla mnie miłą niespodzianką. Mimo, że postać Herkulesa Poirota jest mi dobrze znana, to tej konkretnej historii nigdy nie czytałem. A jeśli przeczytałem, to o niej zapomniałem. Dzięki temu bardzo miło spędziłem czas nad lekturą tego albumu.

Cytat:
To co najbardziej przykuło moją uwagę to kluczowa scena, gdy Poirot odkrywa kto i dlaczego zabił. Jest ona tak zrobiona, ze uważny czytelnik wpadnie na ten trop dokładnie w tym samym momencie, co dodatkowo ułatwia przewertowanie komiksu wstecz.

Cytat:
Co do samej treści to jest ona świetnie oraz przystępnie przekazana. Porusza ciekawe spostrzeżenia postaci na tle psychologicznym odnośnie innych bohaterów całego dramatu. Całość wieńczy świetny rysunek oddający klimat Bliskiego Wschodu lat międzywojennych.


:)

"Herkules Poirot - Rendez-vous ze śmiercią"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-03-28, 14:12   

Kolega Artur Tojza wraz ze swoim najnowszym omówieniem - w dniu dzisiejszym dotyczy ono zatytułowanego "Billy Kid" dwudziestego tomu przygód "Lucky Luke'a" - świetnie - dziękujemy :-D :



Cytat:
W praktyce okładka tego tomu mówi czytelnikowi wszystko.

Cytat:
Komiks świetnie pokazuje, jak jeden człowiek potrafi zastraszyć innych, wykorzystując do tego proste zagrywki. Tu postrzela, tam pogrozi, stworzy kilka mitów i już wszyscy się boją. A strach to bardzo silne narzędzie, co widać choćby dziś gołym okiem. Gdy społeczność się boi jest bardzo podatna na wszelkie sugestie. Nikt nie śmie wtedy wystąpić przeciw ciemiężycielowi, bo lęka się utraty tego co najcenniejszy. Pracy, dobytku, rodziny czy nawet życia. Na takich ludziach właśnie żerują przestępcy pokroju Billy'ego Kida.


...

"Lucky Luke" #20: "Billy Kid"
Artykuł od Michała Lipki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-04-02, 15:45   

Pierwszy kwietniowy artykuł od Artura - o zatytułowanym "Daltonowie i zamieć" 22 tomie "Lucky Luke'a" - ho ho! Dziękujemy :-D :



Cytat:
Już na pierwszych stronach uważny czytelnik spostrzeże rękę geniusza w osobie Rene Goscinnego. Jeden z ojców przygód o niepokonanych Gallach wiele lat współpracował z twórcą Lucky Luke'a, tworząc naprawdę wspaniałe komiksy. Rewelacyjnie wyśmiewali on przywary poszczególnych grup społecznych, politykę oraz zabobony. Ich prace po prostu się nie starzeją. Nadali też nowego wymiaru postaciom zwierzęcym w tym szczególnie Jolly Jumperowi oraz Bzikowi.


:-D

"Lucky Luke" #22: "Daltonowie i zamieć"
O tej historii czytamy po raz siódmy.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-04-03, 12:28   

Artur Tojza i wypowiedź na temat "Gór Czarnych", które stanowią 21 część przygód "Lucky Luke'a" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Z jednej strony rozumiem humorystyczny wydźwięk francuskiego komiksu, ale z drugiej, znając krwawą historię tamtych terenów, jego lektura okazała się bolesna. Dlatego ten materiał nie będzie recenzją, a garścią moich przemyśleń odnośnie szalenie ważnego tematu świętej ziemi Siuksów.

Cytat:
Komiks ciekawie porusza temat naukowców. Ich pęd do zdobywania wiedzy bez patrzenia na koszta. Są ślepi, łatwowierni i nie liczą się ze zdaniem innych. Nie szanują tradycji, obyczajów oraz kultury ludzi mieszkających na tych terenach od stuleci.

Cytat:
Album napisany przez Goscinnego i Morrisa z pewnością jest udany. Pasujący do całej serii, pełen gagów oraz akcji. Mnie jednak zasmucił, bo pokazał jak Amerykanie zniszczyli bezmyślnie coś, co do nich nie należy. I wiem, że niszczą to dalej.


...

"Lucky Luke" #22: "Góry Czarne"
To nasze trzecie spotkanie z tym tomem.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-04-07, 04:32   

Na powitanie środy od Artura taki oto tekst o noszącym tytuł "Legenda Zachodu" 70 tomie przygód "Lucky Luke'a" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Komiks genialnie wyśmiewa takie rzeczy jak bycie celebrytą, zmienianie prawdy przez aktorów, aby widzowie byli zadowoleni, czy mroczne cienie show biznesu. Daltonowie dostają tutaj srogie cięgi, a temu wszystkiemu ze śmiechem przygląda się Lucky Luke, który poniekąd ich ściga. Swój udział w tej opowieści ma również niezawodny pies Rintinkan, choć jest go zdecydowanie za mało. Mógł wnieść do całej opowieści znacznie więcej gagów, aczkolwiek tych nie brakuje.


:)

"Lucky Luke" #70: "Legenda Zachodu"

"Czy kowboj zostanie celebrytą?" - Od razu zaległe omówienie, które przygotował Balint 'balint' Lengyel:

Cytat:
Od razu zdradzę, że "Legenda Zachodu" na swój sposób jest wyjątkowym epizodem: to ostatni tom narysowany przez współojca serii, Morrisa. Gwoli ścisłości: został opublikowany już po śmierci rysownika, która miała miejsce w roku 2001.

Cytat:
W "Proroku" Nordman pokazał się jako porządny scenarzysta, który z jednej strony wierny pozostał humorystycznej konwencji serii, z drugiej zaś wplótł doń bardzo poważne przemyślenia. W przypadku "Legendy Zachodu" jest bardzo podobnie i przez większość czasu lektura bawi. Zresztą nie może być inaczej, skoro na kartach zagościli Daltonowie oraz… ich dublerzy. W rezultacie strony kipią niezłymi żartami, odnoszącymi się do dobrze znanych czytelnikom współczesnych zagadnień. Obrywa się celebrytom, w tym przypadku Daltonom. I jest to bardzo zabawne.

Jednak gdzieś pomiędzy tymi żartami pojawiają się cięższe wtręty, krytyczne wobec nachalnej potrzeby zaistnienia w blasku fleszy, traktujące o chwilowej sławie i konsekwencjach zbytniego "parcia na szkło". Nordman po raz kolejny wykazał się talentem do niezwykle subtelnego łączenia kwestii humorystycznych i poważnych w spójną, interesującą całość.


:)

"Lucky Luke" #70: "Legenda Zachodu"
A tutaj pierwsze - Michała Lipki.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-04-07, 11:40   

Kolega Artur Tojza wraz z uwagami po lekturze "Smerfa, który bał się ciemności" stanowiącego tom pierwszy nowego cyklu "Smerfy i świat emocji" - ale fajnie - dziękujemy :-D :



Cytat:
Nikt sam nie poradzi sobie ze swoimi lękami i dziś prezentowany komiks dobitnie to udowadnia.

Cytat:
Niestety strach niesie z sobą bardzo poważne konsekwencje. Odbijają się one nie tylko na chorym, ale też na jego otoczeniu. I podobnie wygląda w przypadku wioski Smerfów. Jednak z czasem udaje im się znaleźć sposób aby Strachuś zaczął panować nad swym lękiem. Nie jest to łatwe, ani szybkie, jednak ostatecznie przynosi rezultaty.

Cytat:
Na końcu komiksu autorka, będąca psychologiem dziecięcym, w prosty, a przy tym niezwykle rzeczowy, sposób przedstawia kilka kluczowych zagadnień. Czym jest strach, skąd się bierze i jak z nim walczyć oraz dlaczego jest on potrzebny każdemu człowiekowi. Przyznaję, że mi w dzieciństwie brakowało takich komiksów.


:)

"Smerfy i świat emocji" #1: "Smerf, który bał się ciemności"
Opinia od Michała Lipki
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-04-08, 13:20   

Co tam nowego od kolegi Artura Tojzy? Ano recenzja albumu "Deadpool kontra Staruszek Logan" - super :-D :



Cytat:
Cały komiks zaczyna się niezwykle śmiesznie, gdy obojgu protagonistom spadają na głowę... cóż, dość ciężkie przedmioty. I to dosłownie. Całość wyjaśnia się dużo później, ale już ta scena otwierająca ten komiks rozbawiła mnie do łez. Potem było tylko lepiej, a do tego krwawo, natomiast fabuła miała sens. To wszystko sprawiło, że naprawdę miło spędziłem czas nad tym komiksem.

Cytat:
Co zaś się tyczy Maddie, to jest interesującą postacią i mam nadzieję, że jeszcze się z nią spotkam przy innych albumach w tej serii. Dziewczyna ma potencjał aby namieszać, do tego w sposób pozytywny. Sam Deadpool dostał tutaj niezłe lanie, ale wiemy jak to z nim jest. Wychodził już z gorszych kłopotów.


:-D

"Deadpool kontra Staruszek Logan"
Ilość omówień nam się zwiększa.
A tutaj jeszcze tekst, który popełnił Piotr Markiewicz.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group