Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
W pajęczej sieci
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-09-17, 07:50   

Przed momentem otrzymana od Artura Jego najnowsza recenzja. A dotyczy ona zatytułowanego "Kostna biel" drugiego tomu "Porcelany" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Szczególnych zaskoczeń oraz twistów fabularnych tutaj nie uświadczyłem. Ot wszystko szło niczym po sznurku, choć z drugiej strony czytało mi się ten scenariusz bardzo przyjemnie. Zatem z jednej strony brak niespodzianki, z drugiej zaś solidne pióro, warsztat oraz przemyślana historia. Co ważniejsze, to "drugie" przeważa nad tym "pierwszym". Dzięki temu podczas lektury nie nudziłem się ani przez chwilę, z niecierpliwością wyczekując dość brutalnego finału.

Cytat:
Co prawda dialogi nie są szczególnie rozbudowane, za to ciekawie poprowadzone, natomiast same postacie interesujące. Ot taka klasyczna klasyka w solidnej oprawie. Niby już to wszystko gdzieś się widziało, ale nadal miło się na to patrzy.


:-D

"Porcelana" # "Kostna biel"
Poprzednie przemyślenia
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-09-20, 13:19   

"Star Wars: Łowcy Nagród" #1: "Najgroźniejsi w galaktyce" - podziękowania dla Artura :-D :



Cytat:
Mimo hucznie zapowiadanego wystąpienia Boba Fetta i Bosska, to tej dwójki wcale nie ma tutaj tak dużo jak się spodziewałem. Odgrywają oni istotne role, ale przemykają na drugim, a nieraz nawet trzecim planie. Główną postacią jest cyborg Valance, były szturmowiec Imperium, którego ciało drastycznie zmodyfikowano.

Cytat:
Szczerze powiedziawszy spodziewałem się znacznie słabiej napisanej historii, a dostałem naprawdę porządny scenariusz. Niby podobnych wątków w tym uniwersum przerabiałem już sporo, ale i tak przyjemnie czytało się losy Valance'a i reszty jego dawnej ekipy. Całość odpowiednio wpisana w kanon filmów, co znacząco ułatwiało ustawienie tej przygody w sensownej linii czasowej. Dużym plusem całej opowieści było powolne odkrywanie kart odnośnie czynu Nakano. Dlaczego zabiła, jakie to miało konsekwencje i kto tutaj tak naprawdę jest tym złym. Osobiście ten motyw najbardziej przypadł mi do gustu.


:-D

"Star Wars: Łowcy Nagród" #1: "Najgroźniejsi w galaktyce"
Omówień nam przybywa
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-09-30, 08:16   

Dziesięć dni czekaliśmy na kolejny tekst od Artura Tojzy i go nareszcie czytamy: "Star Wars Komiks" 2/2021: "Ucieczka” - cieszymy się :-D :



Cytat:
Z jednej strony akcji tutaj nie brakuje, z drugiej czasami niektóre sceny mi się dłużyły. Były powtarzalne i dość przewidywalne, nawet jak na uniwersum Star Wars. Niemniej całość ma sens i splata się w raczej spokojną przygodę z burzliwym finałem. Szkoda tylko, że samej drużyny Scar jest tak mało, a gdy się pojawia to znów scenarzyści zmuszają ją do popełniania karygodnych błędów.

Cytat:
Całość jednak czytało mi się przyjemnie. Wyjście na kolejny tom otrzymałem solidne, intryga zatoczyła koło i widać, że obecne przygody naszej trójki głównych bohaterów jeszcze długo będą się toczyć obecnym kursem.


:-D

"Star Wars Komiks" 2/2021: "Ucieczka”
Pierwsze omówienie
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-02, 12:28   

Artur Tojza i recenzja drugiego tomu wydania zbiorczego "Cartland" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Pierwszy tom tego zbioru został wydany w 1979 roku, zaś jego kontynuacja dopiero w 1982. Czuć wyraźnie przeskok czasu, bowiem drugi tom dylogii jest lepiej dopracowany. Szczególnie od strony narracji oraz połączenia wszystkich wątków, w tym dalszoplanowych, w jedną spójną całość.

Cytat:
Czytelnik poznaje sekrety Wietrznej Rzeki i terenów wokoło wodospadu, zaczyna odkrywać kolejne puzzle całej układanki, składając to wszystko w przerażającą całość. Finał, muszę przyznać, jest bardzo widowiskowy.

Cytat:
Druga przygoda, zawarta w trzecim tomie tego albumu, też oscyluje wokoło kobiety.

Cytat:
Z każdą kolejną sceną robi się coraz bardziej tajemniczo, a trupów w opowieści nie zabraknie.

Cytat:
Mamy watek paranormalny, choć wytłumaczalny logicznie, mamy namiastkę kryminału, w obu wypadkach mamy tajemnicę. I to podoba mi się o wiele bardziej.


:-D

"Cartland" - Wydanie zbiorcze #2
Pierwsza wypowiedźł
Dodaję opinie teraz znalezione:
- Radosława Frosztęgi
- Filipa Samborskiego
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-06, 08:58   

Po czterech dniach przerwy kolejna nowość od Artura: "Opowieści z Bukowego Lasu" #1: "Urodziny" - dziękujemy :-D :



Cytat:
W zasadzie sam podtytuł komiksu zdradza absolutnie wszystko. Szkoda bo można było z tego wykrzesać znacznie więcej, co udało się choćby w takich krótkich komiksach jak "W cieniu drzew" albo "Bartłomiej i Karmelek". Swoją drogą też należących do tego cyklu Mój Pierwszy Komiks.

Cytat:
Owszem, malutkim dzieciom na pewno z początku się spodoba, ale raczej szybko o niej zapomną.

Cytat:
Nie ma tutaj jakiejś większej puenty, jak to było w "Opowieściach z dębowego lasu". Brak wzorców do naśladowania czy napiętnowania tych niewłaściwych.

Cytat:
Jednak nie można odmówić dziełu Jouannigot cudownych ilustracji. Na tym polu komiks broni się na całej linii. Rysunki są przecudne, barwne, z masą detali oraz wspaniale pokolorowane. Czysta rozkosz dla oczu.


:P

"Opowieści z Bukowego Lasu" #1: "Urodziny"
Szczegółowe informacje, opis i przykładowe plansze
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-08, 09:12   

Artur właśnie nadesłał - za co Mu z uśmiechem dziękujemy :-D - swój kolejny tekst. Ten dotyczy komiksu "Jesień pana Zrzędka" stanowiącego otwarcie cyklu "W cieniu drzew":



Cytat:
Komiks, mimo że bardzo krótki i zawierający niewiele tekstu, posiada ogrom treści, a do tego został zilustrowany obłędnie.

Cytat:
Wszystko w utrzymane w jesiennej stylistyce, co idealnie wprowadza młodego czytelnika w nastrój. Czerwień i pomarańcz wymieszana z różnymi odcieniami brązu, spadające liście, zwierzęta szykujące się do przezimowania oraz... pan Zrzędek.

Cytat:
Komiks pięknie obrazuje dlaczego warto pomagać innym oraz żeby nie osądzać kogoś po pozorach. Możesz być starym zrzędliwym borsukiem, ale tak naprawdę posiadać szczerozłote serce. Mimo, że z początku nie widać jego blasku, bowiem nie robisz niczego na pokaz, a czasem wręcz odstraszasz innych swoim usposobieniem, to z czasem pewne osoby docenią ofiarowaną im pomoc. Zrozumieją, że pod tą twardą skorupą zrzędliwego gościa kryje się osoba wrażliwa na los innych.


:-D

"W cieniu drzew" # "Jesień pana Zrzędka"
To nasze czwarte spotkanie z tą historią.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-10, 09:48   

"Bartłomiej i Karmelek jadą... na przejażdżkę :P ". Artur Tojza przed momentem podrzucił swoje omówienie noszącego tytuł "Najlepsze miejsce" pierwszego albumu "Bartłomieja i Karmelka" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Tekstu jest tutaj niewiele, za to emocji sporo a finał potrafi poruszyć nawet najbardziej zatwardziałe serducho.

Cytat:
Ogólnie to każdy jest w ciekawszym miejscu niż Karmelek. A przynajmniej tak się wydaje.

Cytat:
Nic nie jest doskonałe. Na pewno nic? Cóż, jest jedno takie miejsce i nasi bohaterowie w końcu tam docierają, jednak nie zdradzę gdzie to. Ten sekret trzeba odkryć samemu i komiks świetnie nakłania do tego czytelników. Dzięki temu jego finał zapada na długo w pamięci odbiorców.


:-D

"Bartłomiej i Karmelek" #1: "Najlepsze miejsce"
O tych przygodach czytamy po raz piąty.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-12, 08:25   

Kolega Artur właśnie nam nadesłał - dziękujemy :-D - swoje omówienie zatytułowanej "Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe" piątej części cyklu "Smerfy i świat emocji":



Cytat:
Każde z nas ma inne umiejętności, inne talenty, a co za tym idzie nadaje się do innej pracy. Jeden wykona ja lepiej, drugi gorzej. I tak samo zawsze ktoś może poczuć się pokrzywdzony. Może wydawać się mu, ze coś jest niesprawiedliwe.

Bowiem sprawiedliwość to pojęcie abstrakcyjne. Dużo zależy od samej perspektywy, a tą może zmienić najdrobniejszy szczegół. ie da się zawsze wszystkiego podzielić po równo, nie da się być we wszystkim najlepszym, nie da się zadowolić każdego. Zawsze ktoś będzie narzekał i teraz pytanie: Czy powinien?

Cytat:
Oczywiście z czasem pewne obyczaje oraz normy się zmieniają, ale to wymaga czasu. Stopniowego wprowadza zmian, a finalnie i tak nigdy wszystkich nie zadowoli.

Cytat:
Wszystkie te zagadnienia pięknie obrazuje ten krótki komiks oraz pogadanka Papy Smerfa na samym końcu. Sprawiedliwość, w swojej utopijnej wizji, takiej doskonałej, zwyczajnie nie istnieje.


:-D

"Smerfy i świat emocji" #5: "Smerf, który wszystko uważał za niesprawiedliwe"
Artykuł "Mamy Tosiaczka"
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
Ostatnio zmieniony przez jacek 2021-10-19, 06:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-14, 09:16   

Od Artura Tojzy dnia dzisiejszego recenzja zatytułowanej "Yakari i kojot" dwunastej odsłony cyklu "Yakari" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Komiks podobnie jak inne tytuły z tej serii zawiera bardzo dynamiczną akcje, stosunkowo mało tekstu, głównie w postaci zwięzłych dialogów, oraz jest dość przewidywalny. Z drugiej strony ciężko wymagać czegoś innego od serii skierowanej do najmłodszych, pisanej kilka dekad temu. I tutaj czuć trochę upływ czasu. Z jednej strony mamy nadal świetnie wyglądające rysunki, z drugiej natomiast przydałoby się więcej treści. Takie dostosowanej do dzisiejszego odbiorcy. To nadal solidny komiks dla dzieciaków, ale po dłuższym czasie potrafi się lekko przejeść.


:)

"Yakari" #12: "Yakri i kojot"
O tych przygodach czytamy po raz trzeci.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-16, 09:47   

Artur Tojza dopiero co podrzucił swój tekst o zatytułowanym "Uczennica wyroczni" drugim tomie "Świateł Północy" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Nie ma tutaj miejsca na nudę, a gdy mamy chwilę spokoju, głównie w scenach przy ognisku w obozie Espena i jego ferajny, to czytelnik wie, że zaraz będzie się działo coś ważnego. Całość jest napisana tak, że spokojnie trafi w gust dzieci, ale może spodobać się też starszym czytelnikom. Wyraźnie poprawiła się jakość rysunków. Pamiętajmy, że komiks ten zaczął swój debiut w Internecie jako amatorska historia. Widać zatem ogromny progres w tej materii, co dobitnie udowadniają też szkice zamieszone na końcu komiksu.

Cytat:
Nie wiem ile albumów będzie w sumie, ale czyta się to naprawdę przyjemnie, a rysunek z rozdziału na rozdział coraz mocniej cieszy oko.


:-D

"Światła Północy" #2: "Uczennica wyroczni"
Z tą historią mamy do czynienia po raz czwarty.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-18, 09:05   

Artur Tojza i Jego artykuł o noszącym tytuł "Operacja Gwiezdny Blask" drugim tomie "Star Wars" - dziękujemy :-D :



Cytat:
To co się czasem dowala na kartach poszczególnych komiksów potrafi wprowadzić mnie w osłupienie, a serio - to trudna sztuka. Niemniej "Operacja Gwiezdny Blask" osiągnęła to bez najmniejszego wysiłku. I to boli najbardziej.

Cytat:
Teoretycznie fabuła zapowiada się dobrze.

Cytat:
Serio ciężko mi stwierdzić, kto tutaj wypada głupiej. Rebelianci czy Imperialni.

Cytat:
Serio, dziw bierze, że Rebelia wygrała wojnę mając w swych szeregach tylu debili na tak wysokich stanowiskach. Wiem, że to lekka konstrukcja świata, ale nawet to nie zwalnia scenarzystów z myślenia. Owszem, nadal mamy w tym tyglu dobre komiksy, ale jest ich coraz mniej. W Legendach też nieraz były głupoty, czasem na kosmiczną skalę, jednak nie w takim natężeniu. Sorry Disney, ale spieprzyłeś to.


:(

"Star Wars" #2: "Operacja Gwiezdny Blask"
Materiały dotyczące zatytułowanej "Ścieżka przeznaczenia" części pierwszej
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-20, 08:59   

W dniu dzisiejszym od Artura Tojzy omówienie zatytułowanego "Zemsta za zdradę" trzeciego tegorocznego tomu "Star Wars Komiks" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Teoretycznie całość ma sens.

Cytat:
Oczywiście mamy gadkę propagandową, gdzie usprawiedliwia się całą akcję i wcale nie chodzi tutaj o zemstę. Aha, jasne.

Cytat:
Cała reszta to po prostu rozwinięcie tego na zasadzie - odgrzejmy starego kotleta, którego nie ma sensu doprawiać, bo ludzie i tak go kupią. Na tym właśnie polega problem tego tomu. Nawet nie próbuje eksperymentować, bawić się z czytelnikiem czy go zwodzić. Nie. Od razu wywala się kawę na ławę i nikt z scenarzystów nie przejmuje się jej obrzydliwym zapachem. Wygląda ładnie? Wygląda, to po co drążyć temat.


:(

"Star Wars Komiks” 3/2021: "Zemsta za zdradę"
Pierwsza opinia
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-22, 08:09   

Artur Tojza własnie nadesłał, za co Mu z uśmiechem dziękujemy :-D , swoje omówienie zatytułowanego "Spotkanie" pierwszego albumu przygód "Pana Borsuka i pani Lisicy":



Cytat:
Komiks, uważam za jeden z ważniejszych komiksów dla dzieci jakie przeczytałem w tym roku. A było ich sporo. Z jednej strony bardzo prosty, z drugiej poruszający niezwykle trudny temat rozłąki i szukania sobie nowego miejsca w życiu.

Cytat:
Dlatego cieszę się, że ten komiks powstał. Pomaga on zrozumieć najmłodszym czemu dorośli, szczególnie gdy są samotni, szukają kogoś im bliskiego. Kogoś w ich wieku, podzielającego podobne opinie o świecie. Kogoś kto ich wysłucha, wesprze, a w razie konieczności pocieszy. Bowiem na tym świecie nieraz bywa naprawdę ciężko, a rodzic musi zatroszczyć się nie tylko o swe dzieci, ale także samego siebie.


:idea:

"Pan Borsuk i pani Lisica" #01: "Spotkanie"
Pierwszy artykuł plus dodatkowe wiadomości
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-24, 08:40   

Przed momentem od kolegi Artura otrzymana Jego recenzja dotycząca albumu "Myszka Miki" #2: "Miki i kraina Pradawnych" - dziękujemy :-D :



Cytat:
To co widzimy na okładce to jedynie maleńki przedsmak obłędnych wręcz plansz przedstawiających podniebne krajobrazy usiane chmurami i podniebnymi, dryfującymi wyspami. Całość oczywiście przesiąknięta uniwersum Disneya nawiązująca do wielu znanych postaci, jak Czarny Piotruś, Goofy, Horacy i Klarabela oraz oczywiście Miki i Minie.

Cytat:
Fabularnie również jest naprawdę dobrze. Miki jest Mistrzem Powroźnikiem wytwarzającym liny potrzebne do łączenia oraz holowania dryfujących wysp.

Cytat:
Akcja toczy się tutaj bardzo wartko, jest mnóstwo dynamicznych scen, sporo treści, choć samych dialogów nie ma za dużo. Przynajmniej ja tak to odczułem. Jednak całość czyta się wyjątkowo przyjemnie i jednocześnie można cieszyć oczy przecudnymi ilustracjami. Finał jest raczej łatwy do przewidzenia.


:-D

"Myszka Miki" #2: "Miki i kraina Pradawnych"
Przemyśleń nam przybywa
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2021-10-26, 11:41   

Artur Tojza i Jego artykuł o pierwszym tomie "Batman Death Metal" - dziękujemy :-D :



Cytat:
Rozumiem czemu to potrafi się podobać, jednak ja czuję przesyt. Bo tak naprawdę co mam napisać o tym komiksie? Jest tutaj wszystkiego więcej. Wszystkiego co już było, co jest wałkowane od momentu pierwszej serii o kosmicznych metalach i Ścianie Źródła.

Cytat:
Natomiast serii nie można odmówić rozmachu w warstwie wizualnej. Rysunki są nadal świetne, okładki to prawdziwa magia, a różne wersje Mrocznych Rycerzy potrafią cieszyć oko.


:-D

"Batman Death Metal" #1
Analiz mamy już naprawdę sporo
A tutaj jeszcze jedna - Bartosza Kwidzińskiego.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group