Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
WITAJCIE PO LATACH
Autor Wiadomość
jacek 
Znikopis


Wiek: 57
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2022-10-07, 04:14   

Witaj :-D - jestem rencistą. Należę do National Geographic. Mam problemy z pamięcią. Czytam wyłącznie czasopisma naukowe i komiksy. Oglądam albo programy naukowe albo stare filmy science fiction i fantasy. Prowadzę dwa profile na Facebooku - o nauce i o komiksach.

Na Facebooku jestem tutaj.
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
aniolbezskrzydel
Nieśmiałek


Dołączył: 22 Gru 2020
Posty: 35
Wysłany: 2022-10-12, 18:05   

@Nefra

Ad. 3 do obejrzenia podczas długich jesiennych wieczorów mogę polecić kilka seriali:
- Wielką Wodę (chociaż fabuła głównych postaci jest nielogiczna, ale serial pokazuje nieźle pokazuje przebieg Powodzi Tysiąclecia)
- Kasztanowego ludzika - duński kryminał w jesiennych klimatach. Duet policjantów bada sprawę brutalnego morderstwa kobiety. Na miejscu zbrodni znajduje tytułowego ludzika, którego i łączy ze sprawą porwania i zabójstwa córki wpływowej pani polityk. Przyjemnie się ogląda, chociaż finałowy odcinek dość "przesadzony" (mogę ten serial porównać do pierwszego sezonu polskiej "Szadzi").
- Karppi (2 sezony, pod koniec miesiąca pojawi się 3. sezon) - fiński kryminał, którego akcja rozgrywa się z Helsinkach. W pierwszym sezonie policyjny duet zajmuje się sprawą morderstwa kobiety zaangażowanej realizację nowatorskiego projektu budowlano-energetycznego (komu zależy na jego storpedowaniu). W drugim sezonie koncentruje się na seryjnym mordercy zabijającym osoby związane ze śmiercią młodego chłopaka na statku (ginie m.in. komendant policji). Czy ta sprawa ma drugie dno? Ogląda się dość przyjemnie nawet jeśli wziąć pod uwagę momentami niedorzeczne zachowanie głównych bohaterów.
- Valhalla Murders - islandzki kryminał inspirowany prawdziwymi wydarzeniami. Ktoś zabija ludzi związanych z zamkniętym przed laty poprawczakiem.
- Równonoc - kolejna duńska produkcja będąca krzyżówką Stranger Things z W głębii lasu. Młoda dziennikarka wpada na trop, który może pomóc jej w rozwiązaniu sprawy zaginięcia siostry i jej klasy 21 lat temu. Dziennikarstwo śledcze, zaburzenia emocjonalne i... pogańskie rytuały. Finał mnie trochę rozczarował i nie mogę polecić serialu, które nie lubią fabuły przeplatanej retrospekcjami.

Wszystko do obejrzenia na Netfliksie.
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2022-10-26, 20:53   

Nefra napisał/a:
Odnawiam wątek. Nadal chciałabym usłyszeć, co tam u Was i dostać od Was listę książek do przeczytania, albo filmów i seriali do oglądania. Ostatnio trochę wypadłam z neta i brakuje mi tych tu rozmów, porad, serdeczności, która panowała między nami. Czyli:
1. Co tam u Was?
2. Co polecacie do czytania?
3. Co oglądać? jakie filmy i seriale?
:-P :shock: :macha:

Kopę lat.
oglądam i czytam takie rzeczy że chyba się nie nadają na polecanie
ale film Togo z 2019 był bardzo fajny. To polecam.
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
angie 
Dalekopis


Wiek: 42
Dołączyła: 14 Mar 2007
Posty: 865
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2022-12-01, 00:00   

Nefra napisał/a:
Odnawiam wątek. Nadal chciałabym usłyszeć, co tam u Was i dostać od Was listę książek do przeczytania, albo filmów i seriali do oglądania. Ostatnio trochę wypadłam z neta i brakuje mi tych tu rozmów, porad, serdeczności, która panowała między nami. Czyli:
1. Co tam u Was?
2. Co polecacie do czytania?
3. Co oglądać? jakie filmy i seriale?
:-P :shock: :macha:


Dawno mnie nie było... również wypadłam z neta, z racji tego, że prawie cały mój czas pochłania dwulatek - dziecko tak żywiołowe i pomysłowe, że strach spuścić z oczu 🤣
Czytam niewiele, ale mam nadzieję, że w końcu kiedyś nadrobię... nie oglądam niczego poza bajkami 🤣
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2022-12-03, 20:01   

Witam. Obecnie raczej tylko oglądam. Ostatnio obejrzałem serial Dom smoka czyli prequel Gry o tron. Czy polecam? Nie wiem, miałem mieszane uczucia po nim. Ale końcówka była ciekawa i może drugi sezon będzie lepszy. Natomiast ostatnie co czytałem, to Dzikie karty George'a R.R. Martina. Początek był ciekawy, ale później coś utknąłem.
Cytat:
Dzikie karty. Pierwszy tom cyklu. Alternatywna historia świata, w której obcy wirus uderzył w Ziemię w następstwie II wojny światowej, obdarzając garść ocalałych nadzwyczajnymi mocami. Niektóre z istot zostały nazwane Asami z powodu nadludzkich zdolności umysłowych i fizycznych, inne z powodu przybierających różne formy deformacji ciał i umysłu Jokerami, nieliczni zwrócili się przeciw ludzkości i opowiedzieli po stronie zła. Dzikie karty to historia ich wszystkich.

Takie cuś ;-)
 
 
 
Kipol 
Nieśmiałek

Wiek: 84
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 26
Skąd: Mała Sycylia
Wysłany: 2023-01-01, 13:18   

Widzę, że forum upadło. Oki.
Jeśli ktoś jest zainteresowany wschodnim Fantasy głównie typu Wuxia
https://www.wuxiaworld.eu/
To jedna ze stron. Czytam to od kilku lat i na razie nie zamierzam zmieniać zainteresowań. Tylko nie nastawiajcie się na literaturę typu europejskiego, logiczną i uporządkowaną. Bardziej to przypomina radosną twórczość ludzi w dużej mierze ślepych i sklerotycznych ale ma swój urok. Mnie odpowiada.
_________________
Chcesz znać historię?Nie korzystaj z angielskojęzycznych źródeł...
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2023-02-23, 17:56   

Kipol napisał/a:
Tylko nie nastawiajcie się na literaturę typu europejskiego, logiczną i uporządkowaną. Bardziej to przypomina radosną twórczość ludzi w dużej mierze ślepych i sklerotycznych ale ma swój urok.

Nie zachęcasz tym opisem ;-)
 
 
 
hugin 
Bajarz


Wiek: 42
Dołączył: 19 Sty 2007
Posty: 1229
Skąd: sierpc
Wysłany: 2023-03-26, 21:20   

Witam.
Żyje, tylko trochę posiwiałem. Dalej czytam głównie fantastykę i staram się ją polecać innym.
Ostatnio czytam Mortkę, Abercrombiego a z seriali polecam Smoczego księcia.
Wiem że to serial raczej dla młodszego widzą, ale przyjemnie się go ogląda i można integrować się z córkami.
Jeśli by ktoś mnie szukał to na Facebooku jestem tuhttps://www.facebook.com/LeszekJaroslaw
_________________
Jeżeli zdołasz każdą chwilę istnienia
Wypełnić życiem, jakby była wiekiem,
Twoja jest ziemia i wszystkie jej stworzenia
I - mój synu - będziesz prawdziwym człowiekiem!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group