Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdrowaśki na telefon komórkowy
Autor Wiadomość
angel 
Znikopis
Devilka


Pomogła: 5 razy
Wiek: 105
Dołączyła: 23 Cze 2007
Posty: 5593
Skąd: z co piątej kinderniespodzianki
Wysłany: 2007-10-26, 11:06   Zdrowaśki na telefon komórkowy

Cytat:
Wierni uczestniczący w nabożeństwach, zamiast tradycyjnego różańca, mogą użyć komórki. Nowy pomysł ma już błogosławieństwo Kościoła, twierdzi "Metro" i już na wstępie zaznacza, że to nie żart.
Jeśli komórka może być fotoaparatem, radiem, odtwarzaczem muzyki, służyć do surfowania po internecie, grania, a ostatnio nawet zastępuje kino, to czemu nie mogłaby być również różańcem? Tak pomyślał Artur Polit, student Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Poznańskiej i stworzył specjalny program do telefonu.

Mechanizm jego działania jest prosty: zamiast jak w przypadku tradycyjnego różańca przesuwać w palcach koraliki, wciskasz po prostu przycisk w telefonie. Po każdej zdrowaśce aparat informuje cię na wyświetlaczu, na którym koraliku jesteś, a po każdej dziesiątce wibruje, co oznacza, że pora na "Chwała Ojcu".

Na początku odmawiania różańca telefon przypomina, by wybrać intencję, w jakiej chcesz się modlić. Cały czas masz też przed oczami treści kolejnych modlitw, a dzięki specjalnemu menu, które instaluje się w aparacie, możesz przeskakiwać na jedną z czterech wersji różańca (tzw. tajemnic), np. radosną albo bolesną.

Zanim Polit zdecydował się umieścić program w sieci (pod adresem http://www.artur.nsm.com.pl/mobilka/?id=15363), poprosił o zgodę eksperta teologii ks. Wojciecha Wójtowicza z Papieskiego Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. Ksiądz najpierw uznał, że to niepotrzebne mnożenie form, ale po zapoznaniu się z programem dał studentowi i jego mobile-różańcowi błogosławieństwo. Gdyby aplikacja miała komukolwiek - nawet małej grupce osób - pomóc w modlitwie albo kogoś do niej pobudzić, warto ją rozpowszechnić - uznał.
(PAP)

nie wiem czy sie smiać czy płakać,już gdzieś widziałam spowiedź przez internet :/ co bedzie dalej?
_________________
.. kobieta jest tym bardziej anielska im ma więcej diabła w sobie .....

http://przepisyzestaregozeszytu.blogspot.com/
 
 
 
angie 
Dalekopis


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 14 Mar 2007
Posty: 865
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2007-10-26, 11:10   Re: Zdrowaśki na telefon komórkowy

angel napisał/a:
nie wiem czy sie smiać czy płakać


ja tam się pośmieję lol

chociaż..... to jakiś koleś z mojej uczelni napisał ten program, więc... :/
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2007-10-26, 11:11   

Polska Mieszkam w Polsce Mieszkam w Polsce Mieszkam tu, tu,
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group