Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
GTO!
Autor Wiadomość
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-26, 10:32   GTO!

GTO, to powieśc o członku gangu motocyklowego, który postanowił zostac nauczycielem, zeby w wieku 40 lat mieć żonę 16-tkę. Czytelnik dostaje w łapki bohatera - idiotę, który mimo wszystko robi czasem bardzo dobre rzeczy i ratuje swoich ucznów z niejednej opresji. Początkowo robi to nieświadomie, ale z każdą chwilą zdaje się mądrzeć. W porównaniu z resza nauczycieli jest prymitywny i głupi, ale ma coś, czego inni nie posiadają - on naprawe kocha swoich uczniów i nie raz ryzykuje dla nich życie.
GTO to kawał dobrej mangi, prześmiesznej komedii, a do tego w tłumaczeniu . Ptaszyńskiego - miodnej i wspaniałej, bo za tłumaczenie należy się Waneko jakaś wielka i wspaniała nagroda.


powyższego w żaden sposób nie nalezy brać za recenzje, bo to raczej luźny zbitek słów, na temat... ale naprawde zachęcam do zainteresowania się tym tytułem.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Alucard 
Krótkopis


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Gdańśk
Wysłany: 2007-04-26, 18:33   

osobiście oglądałem tylko anime za mange nie było mi dane się wziąść..ale GTO o kawał dobrego anime choć już nie najnowszego ale za to jakiego :) z tego co pamiętam jest też jakieś anime z Onizuką jak jeszcze był w gangu czyli co się działo z nim przed GTO ale nie pamiętam tytułu..ktoś wie??
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-04-26, 18:38   

Ja też oglądałem tylko anime i na kolana mnie nie rzuciło, ale to dlatego, że zupełnie nie łapię poczucia humoru w tych anime (podobnie mam z Naruto). Wolę jednak bardziej mroczne klimaty ;)
Ale Onizuka to faktycznie jedna z najciekawszych postaci w anime. Nauczyciel erotoman z przeszłością w gangu... to może zaciekawić ;)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-05-16, 10:45   

W porównaniu z mangą anime to cienizna, beznadzieja i wogóle nie śmieszna. A manga - MIODZIO!
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-08-23, 17:04   

Skończyłem oglądać anime mi się bardzo podobało i jak dla mnie było naprawdę śmieszne szkoda tylko że tak mało odcinków.
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-08-27, 13:33   

Polecam Ci serial Live no i mangę. Są o niebo lepsze od anime ;)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-08-27, 14:46   

Nie mogę się przekonać do mangi zawsze ruszające obrazki to co innego.
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-09-05, 15:27   

Musisz spróbować. No i manga to nie te porazająco statyczne amerykańskie, czy europejskie komiksy... Polecam raz jeszcze.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-09-05, 21:05   

Mange Naruto czytam obecnie jestem przy 50 ale mnie nie wciąga jak anime(bo wiem co będzie) ale jak już nie bedę wytrzymywał to chyba zacznę wyprzedzać odcinki :D ale wpierw muszę dokończyć oglądać Neon Genesis Evangelion
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
pao 
Nieśmiałek


Wiek: 44
Dołączyła: 07 Lis 2008
Posty: 34
Wysłany: 2008-11-07, 08:42   

GTO:
czytać się da choć trzeba to tego pewnej dozy dystansu. Generalnie bardzo lubię tę serię :)
Anime jest dla mnie kompletnie niestrawne przez nadmiar powykrzywianych gęb i niedopracowane kolory bijące po oczach
ale jest tez film: 12 odcinków i ten polecam
co prawda Onizukę ugrzecznili ale i tak charakter pozostał a film ogląda się bardzo przyjemnie. To rzadkie gdy japońska ekranizacja mimo 15 stałych statystów do wszystkich scen broni się jako oddzielne dzieło. Film ogląda się naprawdę fajnie a główny aktor, choć szczuplejszy od pierwowzoru to moim zdaniem doskonale pasuje do roli i świetnie odgrywa te postać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group