Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259
Forum - f451.pl - View topic - Reichs Kathy - Kości w proch
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Reichs Kathy - Kosci w proch
Author Message
coorchuc
Nieśmiałek

Posted:    Reichs Kathy - Kości w proch [ !!! ]

Przyznaję - tytuł tej książki nie jest specjalnie silnym zwiastunem kolorowych snów. Prewencyjnie więc umieściłem tę książkę w dziale : „czytać za dnia”. W ten sposób chciałem trochę stępić wybryki wyobraźni, jakie mogłyby się niewątpliwie pojawić.

Kości w proch to jednak nie jest horror, jak przez krótką chwilę mi się wydawało. To kryminał, ale szczerze mówiąc – im dalej zagłębiałem się w jego treść tym bardziej docierała do mnie mroczna strona problemów, które opisywał...

Nie wiem na czym polega ten fenomen, ale to było moje pierwsze skojarzenie - „Grzeczny i spokojny sąsiad” - w tym wypadku Kanada. Jednym z miejsc, w których autorzy mrocznych historii umieszczają swoje akcje, są małe miasteczka. Innym jest pogranicze Stanów Zjednoczonych i Kanady. Może to delikatne uogólnienie, ale niech pomyślę... Fargo... Twin Peaks... może jednak coś w tym jest. Spokojny i niekonfliktowy naród też ma swoje tajemnice.

Mała dziewczynka przyjeżdża z siostrą i rodzicami do takiego małego, kanadyjskiego miasteczka. Szczęśliwe dzieciństwo przerywa ciąg śmierci chorób i zniknięć. Sekrety miały pozostać niewyjaśnione przez dekady.

Wypadki z dzieciństwa mogą silnie wpłynąć na to, jaki kierunek w swoim życiu wybierze taka młoda osoba. I tak, dorosła już, Temperance Brennan, współpracuje z policją, jako patolog – specjalista od kości. Życie, które ma za sobą, ciągle ją zaskakuje przypominając się, czy ona sobie tego życzy, czy nie. Kot o imieniu „Ptasiek” i braku skromności, ptak o imieniu „Charlie” i niewyparzonym dziobie, siostra o imieniu Harry, która wcale nie słucha i facet o imieniu Ryan. Wszystko na raz daje o sobie znać razem z najnowszą sprawą, którą ma się zająć. W sprawę uwikłane są również przynajmniej trzy martwe dziewczynki, dwie zaginione i jeszcze jeden tajemniczy szkielet, który tak naprawdę...

Szkielet jest katalizatorem. To właśnie dzięki niemu Brennan postanawia podjąć ponad planowe kroki mające na celu wyjaśnienie jego pochodzenia, to dzięki niemu i wspomnieniom zdecydowała się na detektywistyczną eskapadę do miasta ze swojego dzieciństwa. Coś, co z początku miało być bezproblemowym sprawdzeniem informacji bardzo szybko zamienia się w podchody kota i myszy. Temperance uzupełnia rozwiązywane tajemnice własnymi – równie niejasnymi – wspomnieniami i obawami. Im bliżej jest do rozwiązania zagadki tym niebezpieczniej się robi. Podejrzany jest w areszcie, kiedy odnajduje się ofiara, ale znika za to siostra – Harry. Wiążąc to z przesłanymi jej na mail pogróżkami, Brennan nie może spokojnie działać. Nie może jednak zawieść również kolegów z biura. W milczeniu rusza do następnych badań w terenie. Znaleziono następny szkielet...

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Link do Shoutbox