Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Brett Peter - Malowany Człowiek
Autor Wiadomość
Alucard 
Krótkopis


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Gdańśk
Wysłany: 2009-04-11, 13:09   Brett Peter - Malowany Człowiek

..NIECH CIĘ MROK POCHŁONIE..




Jedna z moich ostatnich zdobyczy książkowych - w dodatku pochłonięta w jedną noc. Książkę czyta się lekko i naprawdę wciąga - przynajmniej mnie.
Ale zacznijmy od początku - cykl składa się z dwóch tomów wydanych przez Fabrykę Słów.
Wkraczamy w świat w którym dzień należy do ludzi a noc do..demonów. W nocy..czasem też podczas burzy wychodzą na świat..materializują się z otchłani bestie piekielne. Są wśród nich demony wiatru..ognia..wody..pustynne..kamienne...cała masa demonicznych pomiotów. A ludzie..nie mogą z nimi walczyć. Mogą się jedynie bronić dzięki runom. Ochraniają swoje domostwa, całe miasta kręgami runicznymi, które ciągle trzeba odnawiać, dbać o nie. Jest to świat pełen niebezpieczeństw i strachu przed kolejna nocą. Między miastami podróżują jedynie najdzielniejsi, zaopatrzeni w przenośne kręgi runiczne Posłańcy, którzy niosą wieści, listy.
Mamy trzech bohaterów - Arlen - chłopiec którego matkę zabijają otchłańce, nie mogąc znieść dłużej bezczynności wyrusza w drogę by zostać Posłańcem i znaleźć sposób na walkę z demonami. Jest też Leesha - uzdrowicielka oraz Rojer wędrowny minstrel.


Cytat:

Zaszczuta i zdziesiątkowana ludzkość przeklina noc. Z każdym zmierzchem, w oparach mgły, nadchodzą opętane żądzą mordu bestie. Przerażeni ludzie chronią się za magicznymi runami. Usiłują wymodlić dla siebie i najbliższych kolejny dzień życia. Rzeź ustaje bladym świtem, gdy światło zapędza demony z powrotem w Otchłań.

Rosną odległości między pustoszejącymi osadami. Wydaje się, że nikt ani nic nie zdoła powstrzymać otchłańców, kładąc tym samym kres zagładzie. W tym dogorywającym świecie dorasta troje młodych ludzi. Bohaterski Arlen, przekonany, że większym od nocnego zła przekleństwem jest strach przepełniający ludzkie serca. Leesha – jej życie zrujnowało jedno proste kłamstwo – nowicjuszka u starej zielarki, bardziej chyba przerażającej od krwiożerczych potworów. I Rojer, którego los na zawsze odmienił wędrowny minstrel, wygrywając mu na skrzypkach skoczną melodię.

Tych troje ma coś wspólnego – są uparci i przeczuwają, że prawda o świecie nie kończy się na tym, co im powiedziano. Czy odważą się jej poszukać, opuszczając chroniony runami azyl?


Polecam książkę - naprawdę wciągająca historia.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2009-04-11, 20:15   

kiedys mnie uzalezniles od wszystkiego co polecasz...a cykl o Mordimerze nawet moje mlode pochlonelo ;)
wiec tez pewnikiem wciagne ...kupie, znaczy :roll:
_________________
 
 
Newcomer 
Skryba


Wiek: 41
Dołączył: 03 Maj 2008
Posty: 319
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-04-11, 20:40   

Przeczytałem 2 tom i stwierdzam, że niewiele straciłem. Książkę się dobrze czyta to fakt ale to na pewno żadne arcydzieło. Ja bym ją potraktował jako gotowy scenariusz amerykańskiej superprodukcji. Generalnie polecam jako książka rozrywkowa. A no i strasznie krótka jak dla mnie...
_________________

 
 
 
Alucard 
Krótkopis


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Gdańśk
Wysłany: 2009-04-11, 21:04   

Nefra, a miło mi to słyszeć :) ostatnio widziałem że wydano prequel do cyklu o maderinie - Płomień i krzyż - ale nie czytałem jeszcze :)

Cytat:
W 1. tomie poznasz losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - jego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum - tajemniczym klasztorze Amszilas.


Ostatnio do wszystkiego wydają prequele albo sequele :P

Newcomer napisał/a:
A no i strasznie krótka jak dla mnie...

no cóż..jeden tom 500 stron drugi 300..faktycznie krótkie :P nie jest to jakaś super produkcja ale czyta się miło i przede wszystkim ma.. hmm..jak to nazwać..intrygującą wykreowany świat :] po przeczytaniu tego miałem chęć dowiedzieć się czegoś więcej o runach :)
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-04-11, 21:12   

alucardzik polecam ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group