Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Fikcja literacka i podejście do niej
Autor Wiadomość
Kamila 
Dziejopis

Pomogła: 6 razy
Wysłany: 2009-07-01, 20:54   

madziaro napisał/a:
co by to było jakbym znowu napisała, że wierzę w magię, czytam o elfach, krasnoludkach i jednorożcach :mdleje:

spalilibyśmy Cię na stosie. Co najmniej ! ;)

Całkiwicie podpisuję się pod tym co napisała Magda. Fajnie że jest różnorodność opinii, jakby nie było to byśmy zwracali się do siebie per koleżanko, kolego i by
było nudno ;) Póki ktoś nie próbuje wymuszać swojego sposobu myślenia, to jest ok i fajnie sobie podyskutować.

Hadrianka napisał/a:
A to jest różnica.

Ale potem wmawiałaś nam wiarę w to co pisał Brown z racji tego że nie chcieliśmy potwierdzić że to taki gniot jak uważasz ;)

Hadrianka 
Znikopis

Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2009-07-01, 20:57   

Wy się oburzyliście, a ja tylko starałam się dociec dlaczego?

andy
[Usunięty]

Wysłany: 2009-07-01, 21:08   

Hadrianka napisał/a:
Wy się oburzyliście, a ja tylko starałam się dociec dlaczego?

Proste, wyrażasz Swój pogląd i to argumentujesz na tak czy nie. Teraz humanista jesteś to znasz zasady, a "scisłowcom" też się przyda przypomnienie.
A wracając do Browna traktowalem to jako powieść sensacyjną, a nie jako biblię wiadomosci na temat Opus Dei, praktyk KK wiary, czy .... podobnie jak Anioły i Demony. Na superbii zjechałem Cyfrową twierdzę i ten Punkt ... za niekonsekwencje i jakoś nikt się nie burzył i nie nie pisał epitetami. Każdy ma prawo do wlasnych poglądów na temat przczytanej książki. Tutaj też?
Mam nadzieję

ene 
Znikopis
eee.. ne!

Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2009-07-01, 21:25   

Hadrianka napisał/a:
Uważam, że jeśli ktoś wierzy w brednie Browna to jest debilem.

To brzmi inaczej niż to co rzekłaś na samym początku dyskusji = że ludzie zachwycający się tą książką to debile ;-) mam nadzieję że wiesz, że zachwyt nie oznacza wiary w treśc. bo zarzuciłaś nam wiarę choć nikt tego tu nie napisal :-)

Hadrianka napisał/a:
A ja zaczynam czuć, ze trafiłam do grona ludzi, którzy wierzą w te bzdury, tylko im jakoś trudno się do tego przyznać :roll:

To takie same bzdury jak smoki, królewny, elfy etc ;-)

ogólnie nie drążę tematu, bo widze że inni już wsio powiedzieli

po przeczytaniu wątku wyciągnęłam wniosek że uważasz że książka jest durna bo nie trafiła w twe gusta. Innego uzasadnienia nie widzę.... ;-)

Nefra
Znikopis

Wysłany: 2009-07-02, 00:51   

hmm...taka cudna szopka mnie ominęła :P
Musze jednak pamietac, ze jak jestem poza domem- nalezy wchodzic na forum- gdzie sie da ,cos :hehe:

Kiedys juz chyba pisałam o tej ksiazce, na ktoryms f451 albo forum pokrewnym. Dosc płytka jest - ale jako sensacja-przygoda- trzyma ten durny fason i nic jej dodac, nic ujac. Niestety - reklama ksiazek Browna uwaliła te pozycje dla czytelnkow troszeczke choc wybredniejszych od "przecietnego czytelnika harlekinow only".
Bo tak naprawde to jest to fajna sensacja- przygoda i tyle. I nie ma co tu sie wglebiac w tło powiesci- gdyby zrobil smoki, ktore ich sciagaja wyslane przez jakas demonistyczno-anielska organizacje- to byloby lepiej? A takie real to juz be be? :>

A o obrazaniu ludzi czytajacych cos co nam nie pasi i obrzucaniu ich inwektywami- to jakbym juz dawniej dyskutowala ( z Asią :P )
ASIA ma tak i nie zdzierzy by nie dowalic jak sie wkurzy. I ASIE kochamy i tyle!!!
Taką jaka jest! :P Bo My sie chyba juz wszyscy kochamy i tolerujemy fanaberie własne rotfl
A jak jeszcze Asiek chce popyszczyc trochę to ja sie nadstawiam!!! :P
(Inszym tez , jakby co :P )

Odpowiedz do tematu