Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include(./cache/board_config.php) [function.include]: failed to open stream: No such file or directory in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259

Warning: include() [function.include]: Failed opening './cache/board_config.php' for inclusion (include_path='.') in /home/forum451/public_html/forum/common.php on line 259
Forum - f451.pl - View topic - Marryat Frederick - okręt widmo
Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Forum index

FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Marryat Frederick - okret widmo
Author Message
Tifa Lockhart
Dalekopis

Posted:    Marryat Frederick - okręt widmo [ !!! ]

[URL=http://img223.imageshack.us/i/okrt.jpg/][img]http://img223.imageshack.us/img223/9633/okrt.th.jpg[/img][/URL]
Okręt widmo
Kilka godzin temu uporałam się z Okrętem widmo Fredericka Marryata. I cóż było niezbyt ciekawie.
Książka rozpoczyna się gwałtowną chorobą matki głównego bohatera Filipa Vanderdeckena. Kobieta na chwilę przed śmiercią opowiada mu historię zamkniętej bawialni w ich domu. Otóż pewnej sztormowej nocy siedemnaście lat temu wdowie ukazał się jej mąż. Mówił o straszliwej burzy jaka zastała jego okręt na morzu i dlaczego nie może już nigdy wrócić do żony i małego dziecka . Pod wpływem silnych emocji przeklną statek i Bóg wysłuchał jego okrzyków. Okręt przez całą wieczność ma dryfować po falach walcząc z nieustającym sztormem . Następnie dał on swojej ukochanej relikwię . Dzięki niej istnie szansa na ocalenie do wiecznego potępienia . Po kilkunastu latach od tej straszliwej nocy Filip wyrusza na ocalenie ojca . Oczywiście wszystkie statki jaki podróżuje spotykają owego Latającego Holendra i czeka je nieciekawy koniec . Czy synowi udało się ocalić duszę ojca można dowiedzieć się z dalszej lektury .
Zaciekawiła mnie ta książka ,gdy zobaczyłam ją na półce w bibliotece . Lubię książki o tematyce marynistycznej więc ją kupiłam . I nie jestem do końca zadowolona z tej decyzji.
Fabuła jest po prostu nudna . Akcja wlecze się jak zaspany ślimak . Z bohaterów najbardziej zaciekawiła mnie Amine- żona głównego bohatera. Autor praktycznie nic nie napisał o kapitanie przeklętego okrętu , chociaż to przez niego potoczyły się tragicznie losy innych . Marryart poświęcił też za dużo uwagi niepotrzebnym rzeczom . Ale zakończenie mnie zachwyciło . W końcu trafiłam na takie o jakim marzyłam .Opisy powinny oddawać klimat książki. Niestety tutaj tylko niemiłosiernie przynudzały . Nie było w nich nic atrakcyjnego . Autor chciał podać dokładnie dużo informacji i przez to niestety zepsuł urok tej powieści .
Ogółem powieść mi się nie spodobała . Jest to po prostu spisana w nieciekawy sposób jedna z morskich legend . Ale fanom np. Piratów z Karaibów z pewnością przypadnie do gustu.
Według mojej oceny 3/6 .

angel
Znikopis
Devilka

Posted:     [ !!! ]

czytałam to hmmm x lat temu i z tego co pamiętam dość mi sie podobało taki horror marynistyczny

[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Link do Shoutbox