Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Czasopisma
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-10-16, 19:59   Czasopisma

Przy okazji zakładam taki wątek. Wpisujcie w nim informacje o ciekawych rzeczach w ukazujących się czasopismach. Jakieś opowiadanka, wywiady z pisarzami itp. Zaczynam od takiego newsa:

Cytat:
Uczta Wyobraźni w Fantastyce - Wydaniu Specjalnym

Najbliższy numer „Fantastyki – Wydania Specjalnego” jest wspólnym projektem Redakcji Nowej Fantastyki i Wydawnictwa Mag. Poświęcony jest pisarzom serii Uczta Wyobraźni wydawanej przez Wydawnictwo Mag. Pojawią się w nim nigdy w Polsce nie publikowane opowiadania pisarzy, których powieści wydano w serii. Wyboru tekstów dokonał Andrzej Miszkurka, Redaktor Naczelny w Wydawnictwie Mag. W numerze znajdą się opowiadania K.J. Bishop, Charles Stross, Jeff VanderMeer i Hala Duncana (jego najnowsza mikropowieść.

Uczta Wyobraźni to powstała w 2006 roku seria poświęcona nowym nurtom i trendom literackim współczesnej szeroko rozumianej literatury fantastycznej, nadrealizmu, nurtowi New Weird i realizmu magicznego. W serii prezentowani są wybitni współcześni pisarze, którzy debiutowali w ciągu ubiegłego pięciolecia, pisarze, którzy otrzymali nominacje lub nagrody krytyków (Hal Duncan, Ian R. MacLeod, Jeff VanderMeer i inni) oraz najnowsze wyróżniające się utwory współczesnej fantastyki. New Weird to nowy gatunek literacki przeżywający obecnie gwałtowny rozwój. U jego podstaw leży idea, która nakazuje by literatura wykraczała poza schematy gatunku, w którym jest pisana. Autorzy przełamują bariery odgraniczających poszczególne gatunki literackie, mieszają konwencje, metody i narzędzia literackie.

Fantastyka - Wydanie Specjalnie 4/2009 ukaże się na rynku w najbliższy poniedziałek 19 listopada.

W serii Uczta Wyobraźni ukazało się do dzisiaj 11 tytułów (Wieki Światła. Ian R. MacLeod, Welin. Hal Duncan, Atrament. Hal Duncan, Dom Burz. Ian R. MacLeod, Akwaforta. K.J. Bishop, Ślepowidzenie. Peter Watts, Accelerando. Charles Stross, Viriconium. M.John Harrison, Opowieści sieroty:W ogrodzie Nocy. Catherynne M. Valente, Podziemia Veniss. Jeff VanderMeer oraz Listy z Hadesu.Punktown. Jeffrey Thomas. Na początku listopada ukaże się drugi, ostatni tom Opowieści sieroty.

Żródło: mag.com.pl

Prawdopodobnie w tej notce jest błąd o to pismo ukaże się już w najbliższy poniedziałek 19 października. Wnioskuję z tego, że 19 listopada to czwartek ;-)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-10-16, 23:08   

Ale czasopisma raczej ukazują się w czwartki...?
_________________
Silva hevsum
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-10-17, 12:58   

Zobaczymy. To jest to Wydanie Specjalne, które nie ukazuje się co miesiąc. Ja w poniedziałek wybiorę się poszukać. W każdym razie błąd w tej notce jest ewidentny. No i kupię to na bank, bo pisarze z UW to pierwsza liga. Szczególnie mnie interesuje ten tekst Bishop.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2009-10-18, 22:04   

tutaj http://esensja.pl/ksiazka...st.html?id=8360 napisali, że ukaże się na rynku w najbliższy poniedziałek 19 października, czyli jutro ;)
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2009-10-22, 23:56   

no i czy ktoś znalazł już tą Fantastykę - Wydanie specjalne?
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-10-23, 08:07   

Były problemy z dystrybucją, ale jest to już podobno w kioskach. Ja jeszcze nie kupiłem, bo nie bardzo miałem kiedy latać w tym tygodniu, ale myślę, ze nie będzie teraz kłopotu z zakupem :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-20, 08:08   

nie wiem jak bylo to w pazdzierniku ale wlasnie przed chwila zakupilam sobie w kiosku ;) moze to mial byc 19 listopada? ;)

poczytam w domku to powiem co mysle ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2009-11-20, 08:12   

Jest już od dawna. Mnie zostało do przeczytania tylko ostatnie opowiadanie Duncana. Z wcześniejszych najlepsze jest to Strossa.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-20, 08:18   

kiosk mam po drodze gdzie moge obejrzec co wyszlo ;) a poczytam w domku :)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2009-11-20, 08:20   

jak zwykle do mnie nie dotarło :| ale może będzie wersja e ;)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group