Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki film ostatnio widziałeś?
Autor Wiadomość
Ruda_J 
Grafoman


Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 82
Wysłany: 2015-06-15, 06:06   

Obejrzeliśmy Życie od kuchni, z Catheriną Zetą-Jones.
Całkiem miła komedia romantyczna.
_________________
Klikamy w brzunio:
http://www.pah.org.pl/pajacyk
 
 
Ruda_J 
Grafoman


Wiek: 33
Dołączyła: 17 Lis 2013
Posty: 82
Wysłany: 2015-06-22, 18:35   

To jeszcze dorzucę
http://www.filmweb.pl/fil...noc-2008-453743

Jeszcze dalej, niż Północ.

Pokochałam francuskie komedie :D
_________________
Klikamy w brzunio:
http://www.pah.org.pl/pajacyk
 
 
Kipol 
Nieśmiałek

Wiek: 84
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 26
Skąd: Mała Sycylia
Wysłany: 2015-07-29, 00:13   

madziaro napisał/a:
Bruja napisał/a:
madziaro napisał/a:
znaczy "Furious 7" widzieliście?


Nie, patrzyliśmy na "Fury" z Bradem Pittem.

A Mad do Hobbita planuje jednak podchodzić. Ja się srogo nawale w trakcie winem i jakoś to przetrwam. Chociaż trzy flachy na "dwójkę" to było wciąż mało x.x


a te 7 furie były fajne, jeśli się lubi filmy o szybkich samochodach ;]

"Hobbit 3" to niestety taki film o niczym, bardzo mnie ta seria zawiodła, zwłaszcza po "Władcy pierścienia" i pierwszej części "Hobbita".
Mam do Was pytanie - czy Wam tez Legolas teraz jakiś dziwny się wydawał z pyska? Aż musiałam sprawdzić i upewniać się kilka razy czy to na pewno ten sam aktor. Ja wiem, że parę lat minęło i się Orlando Bloom posunął ;) , ale miałam wrażenie, że charakteryzacja była jakaś nie teges

"Fury' to film z bajkowymi scenami batalistycznymi i jako takie półSF ogląda się bezmyślnie i lekko.
Z serii 7 wyścigówek obejrzałem 1 i dwójeczki nie dałem już rady, za dużo bzdurek...
a z 3 części "Hobbita" właśnie trójeczka była najlepsza dzięki hufcom Daina i Jego jakże rzeczowej przemowie...i nawet ludzie z drewnianymi widłami uszli w tłoku.
A Legolas jak to elf, wymagać za dużo nie trzeba...Nie mnie oceniać urodę Orlando...
Obejrzałem za to sfilmowane komiksy i z tych kilkudziesięciu filmików tylko Ultron się nie popisał choć Czarna Wdowa jak zwykle olśniewająca. Wolę jednak Sokolicę i Storm.
Z seriali ... trudny wybór bo jest i Flash i Scorpion i ...trochę ich jest, ale postawię na Impersonalni.
Nieco nieskładne to podsumowanie, ale pisanie jedną ręką, na leżąco, jest bardzo niewygodne... :mrgreen:
_________________
Chcesz znać historię?Nie korzystaj z angielskojęzycznych źródeł...
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-08-28, 09:38   

“Buntownik z wyboru”. Jak dla mnie fantastyczny film, polecam :)
Wcześniej oglądaliśmy też „Prestiż” – mnie znudził, nie wciągnął kompletnie. Tak gdzieś od połowy czekałam niecierpliwie aż się skończy :P
_________________
:dora:
 
 
salat 
Dziejopis


Pomógł: 2 razy
Wiek: 35
Dołączył: 29 Sie 2006
Posty: 2817
Wysłany: 2015-08-31, 21:09   

Mały Książę
Mi się osobiście bardzo podobało. Jak dla mnie jest to film dla dorosłych - dzieci niestety nie zrozumieją całości.

Ocena sałata:6/6
_________________
Marzenia, które nigdy się nie spełniły… I nigdy się nie spełnią. Obraz powoli blednie lecz nie znika. Oczy powoli zaczynają dostrzegać świat. Ociężały umysł budzi się. Światełko w tunelu… Śmierć?
 
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2016-01-04, 08:23   

Star Wars! :D

Przed filmem: najmojszy, fan Star Wars obawia się, że ja - zielona w temacie (orientuje się tylko w postaciach bo wystawiam zabawki z filmu na allegro) i nie lubiąca tego typu filmów- usnę.

Po filmie: najmojszy rozczarowany, że "doopy nie urwało" bo oczekiwania mial wieksze, a mnie ignorantce, bardzo się podobało :D Taki prosty, przyjemny film, a te maszyny latające fajnie zasuwają :D
_________________

 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-01-27, 00:37   

Fatty napisał/a:
Star Wars! :D
Taki prosty, przyjemny film, a te maszyny latające fajnie zasuwają :D

rotfl rotfl rotfl
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-14, 09:52   

Ja obejrzałam kolejne dwa filmy gościa, który się zwie Sanjay Leela Bhansali, a zwykliśmy go nazywac po prostu Panem Od Ładnych Filmów. Tylko "ładne" nie oddaje skali. Facet robi filmy, które są po prostu arcydziełami sztuki filmowej. Każdy kadr jest dopracowany w najmniejszych szczegółach, ani przez moment kompozycja nie jest przypadkowa, kostiumy są cudowne, aktorzy wspaniali i po porostu, kurna, dobra jest w każdym tym filmie na kilka innych produkcji. Jak nie kilkanaście.
Jego filmy dzieją się "kiedyś" i "gdzieś" - epoki i klimat mieszane są dowolnie dla uzyskania najlepszego efektu, niektóre są bardzo teatralne (inne niekoniecznie). Jak w wielu filmach indyjskich, ale u niego do rozmiarów monumentalnych, bohaterki urywają dupę.

Wcześniej widziałam "Guzaarish" - film o facecie, który jest sparaliżowany od szyi w dół i walczy o eutanazję. Temat ciężki i film też ciężki (Bhansali robi ciężkie filmy) i po prostu kurna piękny:

To jest kadr z filmu, kadr, który niczym nie wyróżnia się na tle innych kadrów.

Nagle okazało się w ogóle, że hindusi robią dobre filmy i to dobre nie w swojej konwencji (jak np. Om Shanti Om, które jest produkcją na światowym poziomie, ale filmem bolly o filmach bolly) - ale po prostu urywające dupę przepiękne dramaty. [w Guzaarish są chyba tylko dwie piosenki]

Teraz w weekend widziałam jeszcze piękniejszy (a myślałam, że to niemożliwe) - Goliyon Ki Raasleela Ram-Leela, który jest hinduską wariacją na temat Romea i Julii. Rzecz się dzieje we wsi, gdzie wszyscy handlują bronią, podzielonej między dwie rodziny. Resztę mniej więcej znacie ;) Jest dużo radosnego strzelania, tańczenia, śpiewania, demoniczna Pani Babcia (boss jednej z rodzin), szalona gówna bohaterka i dwie rozsądne szwagierki. I niesamowicie gówniany lokalny Romeo (postacie beznadziejnych facetów też Bhansaliemu wychodzą rewelacyjnie)

Obejrzałam też mniej wizualnie widowiskowy (co nie znaczy że nie zrobiony z dbałością o każdy szczegół) - bo utrzymany w bardziej stonowanych kolorach "BLACK" - o głuchoniewidomej dziewczynce i jej nauczycielu, który pozwolił jej funkcjonować w społeczeństwie, ale później choruje na Alzheimera i role poniekąd się odwracają. Wyciskacz łez, chociaż ma sporo fajnych elementów komediowych.

Ogółem jak komuś nieobojętne jak film *wygląda* w sensie kostiumów, scenografii i zdjęć - to niech ogląda. I jak lubi popatrzeć na ładne panie, to też ;) (ładnych panów też jest sporo, ale panie ładniejsze i jest ich więcej)



Widziałam też jakieś 30 minut Zielonej Latarni, ale okazałam się zbyt słaba, żeby obejrzeć całość :(
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-15, 18:41   

sorki - sprawdziłam, ale nie dla mnie :bezsilny:
_________________
 
 
zurmik 
Dalekopis
przemądrzały bufon


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 15 Lut 2009
Posty: 782
Skąd: Superbia
Wysłany: 2016-03-18, 23:23   

Zupełnie nie rozumiem fenomenu filmu "Donnie Darko". Ktoś, coś?
_________________
pajk napisał/a:
Bez rymów wszystko sie robi poważne smiertelnie i tragiczne bufoniasto nadente jak zurmik :)
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-31, 21:03   

salat napisał/a:
Mały Książę
Mi się osobiście bardzo podobało. Jak dla mnie jest to film dla dorosłych - dzieci niestety nie zrozumieją całości.

Ocena sałata:6/6


A wiesz, że chyba ten film przegapiłam. :bezsilny: Ale po Twojej ocenie - poszukam go i na pewno zobaczę.
I jeszcze - ksiązka jest lekturą w szkole, tylko nie pamiętam czy koniec podstawówki czy początek gimnazjum - bo moje już to przerabiały w szkole, więc chyba mogą ze mną oglądać ;)
_________________
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-31, 21:09   

Dora napisał/a:

Wcześniej oglądaliśmy też „Prestiż” – mnie znudził, nie wciągnął kompletnie. Tak gdzieś od połowy czekałam niecierpliwie aż się skończy :P


A ja sobie usnęłam radośnie podczas tego filmu (wyciągnąwszy się razem z kotą na kanapie) i nawet nie w połowie filmu, ale chyba w 1/3 i obudzono mnie jak się skończył :P rotfl
_________________
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-13, 21:29   

A ja jak byłem ignorantem jeśli chodzi o kino, tak i niestety pozostałem.

Co prawda, trochę się za siebie wziąłem w tej kwestii nieco nadrobiłem, ale i tak słabiutko :/

Ale! ostatnio wpadł mi w ręce Cwał Zanussiego, Przesłuchanie z Jandą i kilka fimów Almodovara. W ogóle ostatnio stałem się wielkim fanem Jandy :)
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
Ostatnio zmieniony przez sirion 2016-04-14, 08:19, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-04-13, 23:05   

No!! To się chwali, bo w dzisiejszych czasach jakieś trolle opłacane piszą w necie, że Janda: "co to w ogóle za aktorka", "komunistyczne popłuczyny", "szmata komunistyczna" - naprawdę i nie jest to ironia. Cytuję to co widziałam na jej temat w necie. Cieszę się, że zobaczyłeś to , co warto zobaczyć, bo boję się o to, co się z nami dzieje i ile jeszcze ludzi da się tak zmanipulować, by uwierzyć, że wszystkie legendy tego kraju można opluć i wdeptać w błoto. A Janda jest jedną z takich ikon-legend wręcz - z tamtych czasów.
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2016-04-14, 04:37   

bo Neferko ja nauczyłam się jednego bardzo bardzo dawno temu - nie czytam komentarzy pod artykułami i jakoś spokojniej mi się żyje. Bo niestety anonimowe trollowanie na każdy temat, byle bardziej chamsko, ma się w komentarzach bardzo dobrze :(
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group