Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Naruto
Autor Wiadomość
Alucard 
Krótkopis


Wiek: 40
Dołączył: 30 Sty 2007
Posty: 102
Skąd: Gdańśk
Wysłany: 2007-04-22, 16:09   Naruto



Na pierwszy ogień hit od dłuższego czasu..anime które może dorównać a może już dorównało Dragonbolowi i nie tylko pod względem długości :)
Zacznijmy jednak od początku - bohaterem jest nastoletni ninja - Uzumaki Naruto, który mieszka w jednej z ukrytych wiosek ninja - Osadzie Liścia (Konoha village). Cóż niby nie jest żadnym niezwykłym chłopcem więc czemu wszyscy go unikają?? żeby odpowiedzieć na to pytanie należy cofnąć sie o jakieś 12lat - wówczas to potężny Lisi Demon nawiedził ziemie i przywódca Konoha (Czwarty Hokage) pokonał go wiążąc jego moc w ciele nowonarodzonego dziecka - właśnie Naruta. Dlatego właśnie wszyscy go unikają - bo Lisi Demon winny był śmierci wielu ludzi w tym Czwartego Hokage.
Marzeniem Naruta jest więc sprawienie by ludzie w wiosce zaakceptowali go oraz zostanie Hokage. Stara się więc byś silniejszym. Zaczyna zdobywać przyjaciół - pojawia się Sakura (wielka miłość Naruta) oraz Sasuke - jego największy rywal - razem tworzą 3 osobowy zespół, pod wodzą Kakashiego Hatake (zwanego Copy Ninja Kakashi - a to za sprawą Sharingana - oka dzięki któremu jest w stanie skopiować każdą technikę). I tak leci życie - nasi bohaterowie wykonują misję..ćwiczą..ale przecież nie może się obejść bez czarnego charakteru - pojawia się Orichimaru - dużo by o nim opowiadać - wystarczy powiedzieć że wynalazł technikę dzięki której może być nieśmiertleny - ale tylko jego dusza i mósi co jakiś czas zmieniać ciała - a teraz upatrzył sobie..Sasuke (dlatego że Sasuke jako spadkobierca klanu Uchika posiada także zdolność Sharingana - jest to tzw Blood Lines - który posiada jego klan oraz Kakashi). I zaczyna się prawdziwa akcja. Orichimaru z pomocą ninja z Sand Village atakuje Konoha - zabija Hokage, nie udaje mu się jednak porwać Sasuke. Cóż..Sasuke zaślepiony możliwością zdobycia wielkiej siły sam wkońcu przystaje do Orochimaru - od teraz Naruto i przyjaciele żyją jedynie by odbić Sasuke.
Jest to może w wielkim skrócie przedstawiona fabuła..ale żeby opisać całość pewnie by mi godziny nie starczyło :) A ja mam was zachęcić a nie zniechęcić..pozatym nie może być za dużo spoilerów. A teraz troche o świecie:każdy kraj ma swoja osadę ninja..
* · The Earth Country - Hidden Village of Rock
* · The Fire Country - Hidden Village of Leaf
* · The Grass Country - Hidden Village of Grass
* · The Lightning Country - Hidden Village of Cloud
* · The Rain Country - Hidden Village of Rain
* · The Sound (Rice) Country - Hidden Village of Sound
* · The Wave Country - Hidden Village of Wave
* · The Water Country - Hidden Village of Mist
I jak to bywa toczą ze sobą wojny - do tego są właśnie powołani ninja..
Fabuła - wciąga jak każda telenowela :) poznajemy życie nie tylko głownego bohatera ale także jego równieśników jak i przeciwników. Walki są ciekawe i prowadzone w sposób efektowny :) Nie ma to jak wykonany przez Naruto Harem no Jutsu :)Walki czasem może i trwaja po 5 odcinków ale to już nie Dragonball :P postacie jak i świat są dopracowane i kreska jest niezła..w dodatku fabuła nie nudzi i z zapartym tchem czeka się na kolejne odcinki..nie jest ani zbyt skomplikowana fabuła ani zbyt płytka jest taka aby w sam razem zatrzymać widza przy ekranie :) Jedynym mankamentem jak dla mnie były zapychacze które pojawiły się koło odcinka hmm..160 i trwały do końca czyli do odcinka 220 - nic nie wprowadzały do fabuły no ale były..ciężko było przez nie przejść..ale na szczęście od 15 lutego mamy już Naruto Shippuuden i tu akcja rusza z kopyta no i mamy starszego Naruto..no ale dość trzeba obejrzeć i przekonać sie samemu..bo wierzcie mi wciągnie was jak wenezuelska telenowela :] nie no żart - wg mnie jedna z ciekawszych serii i godna polecenia - oczywiście jeśli ktoś lubi bo nie każdy musi lubieć opowieści o ninja :)
Moja ocena:
9,5 na 10 :)
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2007-04-23, 14:19   

O! Ale ocena! Ja bym nie dała ąż tyle, ale faktycznie, lubię Naruto ;P W każdym raixe mange ma cała (z tego co się ukazało w Polsce)
_________________
Silva hevsum
 
 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2007-05-01, 18:32   

Oprocz magi i anime sa rowniez filmy...
Naruto Movie 1 z 2004r , Movie 2 z 2005r i Movie 3 z 2006r

Movie 3 pojawil sie jako wydanie hardsub grupy dattebayo 2 dni temu ... napisy pewnie niedlugo na www.animesub.info
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-05-20, 22:12   

Ha ha spodobał mi się Naruto jestem już przy 53 odcinku i nie mam zamiaru przerywać.
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
joe alex 
Dalekopis


Pomógł: 5 razy
Wiek: 33
Dołączył: 20 Cze 2007
Posty: 931
Wysłany: 2007-09-12, 19:31   

Ostatnio kolega Dał mi Naruto Shippuden - i muszę powiedzieć że bardzo mi się spodobało :)
Nie oglądałem 1 serii ale i tak można się bez problemu rozeznać co i jak :) A poczucie humoru - boskie ;)
 
 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-09-12, 21:36   

No zgadzam sie ale przynajmniej się wie o co chodzi w 2 jak sie jedynkę oglądało.
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-03-18, 23:04   

Kochani, mam dylemata i poprosze o opinie.

Nie oglądałam nigdy tych seriali ze skosnookimi bo mnie z butów wyrzuca jak widze te kipskie animacje... (prosze nie komentowac mojej opinii bo nie w tym rzecz)

Ale... moje dziecko zachwyciło sie Naruto i mnie molestuje od 2 tygodni bym mu... no... zakupiła ;)

I teraz dylemat: czy to jest coś warte, ciekawe, fajne?
Bo mam wrazenie ze to sa kolejne Pokemony - czyli gościu którego jedynym celem jest za wszelką cene pokonac wszystkich i zwycięzyc w jakimś wymaginowanym wyścigu do "wielkości" stosując popularną "mordoplastykę"???

Nie chce mi sie oglądac strasznej liczby odcinkow animacji które naprawde żle na mnie działają, by wyrobić sobie własne zdanie - zdaje sie więc na Wasze opinie.
_________________
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-03-18, 23:18   

Kurcze... no ja osobiście Naruto nie trawię kompletnie, ale to z powodu mojego uczulenia na "animowane" poczucie humoru Azjatów. Mnie się nawet GTO nie specjalnie przez to podoba :bag: Spróbuj może obejrzeć kilka odcinków i sama się przekonaj

Jeśli o mnie chodzi to mogę z czystym sumieniem polecić inne anime - Wolf's Rain. To takie przygodowe anime z ciekawą historią i drugim dnem.
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-03-19, 13:26   

A ja bym poleciła, z tym, że manga ma bodaj klauzulę od 14, czy 15 roku życia (wybacz, ze nie ruszę się, żeby spojrzeć na półkę) no i wedle mnie to nie jest jakoś specjalnie zawyżone (z tym, że to jeszcze od indywidualnych kwestii zależy ;) ). Ja tam japońskie poczucie humoru uwielbiam (koreańskie zresztą też, chociaż jest pokrętne) i generalnie Naruto bardzo mi się podoba, ot taka rozrywkowa historyjka, gdzieniegdzie przemycająca coś wartościowego ;) może nie jest to specjalna głębia, ale żadnego nihilizmu nie promuje ;) Jak się dzieciakowi podoba, to zakupić nie zaszkodzi (z tym, ze to spory wydatek, na razie chyba ze 24 tomy wyszły, a to seria otwarta ;) ). Niczego złego nie powinien z tej mangi wyciągnąć.


batou napisał/a:
Wolf's Rain

Mam mangę... chętnie odsprzedam. Delikatnie rzecz ujmując mnie nie poruszyła. Ale może anime jest inne.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-04-02, 18:39   

szukałam szukałam ...bo chodzi mi o odcinki w wersji polskojęzycznej - z lektorem zdaje sie ze nie ma, tylko dub i to uznany za kiepski, do którego jeszcze doszła cenzura - ale wziąwszy pod uwage ze moje małe tez bedzie to ogladac - to moze i dobrze ;)

Nie wiecie gdzie to mozna kupic? I czy w ogóle mozna?
Bo jak patrze na jakośc tych odcików, które oni oglądają na Youtubie to chyba warto by choc oczy trochę oszczędzic .
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2008-04-02, 18:49   

Masz na myśli mangę? Najtaniej wyjdzie chyba w wydawnictwie.
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2008-04-02, 19:06   

Asia - serial :) czy manga moze byc z polskim lektorem albo dubbingiem? :mysli:
_________________
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2008-04-02, 19:48   

Nefra napisał/a:
Asia - serial :) czy manga moze byc z polskim lektorem albo dubbingiem? :mysli:

jeśli będzie w wersji czytanej ;)
 
 
 
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-04-02, 20:22   

Aaaaaaaaaaaa ludzie :Oo: Przecież Nefi cały czas pisze o anime, a nie o mandze :bag: Temat jest nawet o anime, a nie o mandze :bag:

Poszukam jutro na w pracy necie (z domu z moim łączem ciężko).
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
necro 
Administrator
Mistrz Straszenia


Pomógł: 18 razy
Wiek: 109
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 2699
Skąd: f451
Wysłany: 2008-04-03, 22:20   

Jesli bedziesz miala Nefra problem z tym znalezieniem zawsze moge sie poswiecic i nagrac z Jetix ... oni chyba to tam w kolko puszczaja z dubbingiem podejrzewam ... to juz jako ostatnia deska ratunku :D
_________________
"- Nie wiedziałem, że wszyscy przeszliście na buddyzm i mówicie językiem ciasteczek szczęścia."

Hamilton Peter F

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group