Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Słowa, które zapadają w pamięć
Autor Wiadomość
batou 
Moderator


Pomógł: 55 razy
Wiek: 41
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 11315
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2007-08-28, 20:11   

Dzięki SzuKaj :piwko: Pewnie i tak kupię sobie "papier", ale doceniam :)
_________________
"Bo poza tym, że gubisz włoski to jesteś całkiem ślicznym facetem."

 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2008-03-15, 10:51   

"Jeśłi dostajesz od życia same cytryny, zacznij wyrabiać lemoniadę"
"Przygoda z owcą" HM
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
bercik_w 
Gryzipiórek


Dołączył: 19 Wrz 2006
Posty: 294
Wysłany: 2008-03-15, 12:28   

"Kumplom mozna wybaczyc,ale (...) nie zaszkodzi ich zlikwidować" Andrzej Pilipiuk - Kroniki Jakuba Wedrowycza :)

PS ma ktos 5 tom? :) wiem ze nie ten dzial :)
_________________
Niejeden woli sie nie jeba... zajeba... i miec.
Aktualnie oddaje się pracy więc bywam tu rzadziej :(

JEŚLI WAŻNA SPRAWA TO PROSZE O PW, BO PRZEGLĄDAM TYLKO "STAŁE" WĄTKI!

 
 
 
Kamila 
Dziejopis


Pomogła: 6 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 09 Sie 2006
Posty: 3959
Wysłany: 2008-06-16, 21:14   

-JAK SIĘ NAZYWA TO UCZUCIE W GŁOWIE UCZUCIE TĘSKNEGO ŻALU ŻE RZECZY SĄ TAKIE JAKIE NAJWYRAZNIEJ SĄ?

-chyba smutek panie,a teraz...

-JESTEM ZASMUTKOWANY.


"Mort" T. Pratchett
_________________

 
 
blue 
Bajarz


Pomogła: 1 raz
Wiek: 41
Dołączyła: 24 Paź 2008
Posty: 1168
Skąd: Warmia
Wysłany: 2008-10-25, 22:34   

Cytat:
Kurwa to kobieta obracająca kobiecymi aktywami w pewnej określonej sytuacji rynkowej. Twoje królowe wyższych sfer, twoje księżne Monako obracają nimi w innych warunkach. Seksualna moralność nie istnieje. To wyrażenie jest oksymoronem. Kobiety muszą przetrwać.

Brazylia John Updike

Cytat:
Co pozostaje człowiekowi, któremu prawie nic już nie pozostało? Jak usprawiedliwić swoje żałosne półistnienie półtrupa? Po co żyć? Nie wiedziałem tego wtedy, nie wiem i teraz. Mimo to, jak Pawka Korczagin, nie chcę umierać przed śmiercią. Będę żyć do ostatniej chwili. Będę walczyć. Powoli naciskając klawisze komputera, stawiam literę za literą. Starannie wykuwam swój bagnet - książkę. Wiem, że dostałem prawo do jednego tylko uderzenia, drugiej szansy nie będzie. Staram się, bardzo mocno się staram. Wiem: bagnet uderza celnie. Bagnet to wspaniała rzecz, niezawodna.

Białe na czarnym Ruben Gonzales Gallego

W ciągu ostatnich trzech miesięcy te słowa najbardziej zapadły mi w pamięć.
_________________
Uwaga na niewypały literackie. Ich autorzy niebezpieczni są jeszcze po latach. [S. J. Lec]
 
 
 
Sharin 
Wierszokleta
Kosmogonik


Wiek: 40
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 450
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-11-16, 22:47   

"Wielkość to chwilowe przeżycie. Nigdy nie jest racjonalna. Poniekąd zależy od mitotwórczej wyobraźni rodzaju ludzkiego. Człowiek przeżywający wielkość musi czuć mit, w którym istnieje. Musi odbijać to, co nań pada. I musi umieć śmiać się z siebie. Tylko tak wyzwoli się z wiary we własne aspiracje. Śmiech jest wszystkim, co pozwala mu się poruszać wewnątrz siebie. Bez śmiechu nawet chwilowa wielkość zniszczy człowieka”.
[Frank Herbert „Diuna"]

„Usiadłem na pościeli i rozmyślałem o tym, jakież to ciekawe figle płata człowiekowi jego własny umysł: oto nie mając żadnej bratniej duszy na pokładzie, w obliczu naglącej konieczności, niejako rozdwoiłem się w marzeniu sennym, aby uczynić zadość potrzebie”.
[Stanisław Lew „Dzienniki Gwiazdowe”]

„Mamy do dyspozycji taki maleńki odcinek czasu, ale przez to, że nie wiemy, co było przed nim i co będzie potem, a nawet czy w ogóle istnieje jakieś „potem”, sprawia, że jest porównywalny z nieskończonością. Przynajmniej według naszego doświadczenia. Potencjalnie zaczyna się i kończy nicością. Dlatego nasza niewiedza czyni nas w pewnym sensie porównywalnymi z bogami. To jest doświadczenie, które na małą skalę czyni nas interesującymi i nawet godnymi szacunku w oczach każdego, również nieśmiertelnych istot”.
[Jarosław Grzędowicz „Księga Jesiennych Demonów"]

„No i co? Mogę być idiotem, ale przecież przez cały czas chciałem robić dobrze, a marzenia to marzenia, nie? Co tam jeszcze będzie, to zawsze mogę popatrzeć w tył i powiedzieć, że przynajmniej nie było nudno.
Czy nie mam racji?”.

[Winston Groom „Forest Gump"]

“W każdej chwili powinniśmy być gotowi na niespodzianki pogody”.
[Paulo Coelho „Alchemik”]
 
 
 
zuraw 
Dziejopis
#13


Pomógł: 10 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 2163
Skąd: Toruń
Wysłany: 2009-03-28, 21:40   

Cytat:
Los Ami (hiszp?.) - Umrę śmiejąc się
_________________
Własna niemoc jest tak niebezpieczna jak cudza przemoc.. Stanisław Jerzy Lec
 
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2009-07-26, 20:21   

"Myślę, że miłość to rzadka rzecz na tym Świecie. Jeżeli wydaje ci się, że z tą Dziewczyną to jest właśnie to, wal każdego, kto spróbuje cię powstrzymać, i wal ich Reguły. Ryzykuj i rób, co potrafisz, i nie daj się przyłapać. A jak cię przyłapią, zrób to znowu."
James Frey - Milion małych kawałków
 
 
irytek 
Nieśmiałek


Wiek: 43
Dołączyła: 05 Paź 2009
Posty: 40
Wysłany: 2009-10-05, 07:46   

Łóżko krzyczy z bólu. Skrzypi i jęczy, lecz tylko mnie dobiega jego skarga. Boże, to ogłuszające. "Dlaczego świat tego nie słyszy?" – myślę. W ciągu kilku chwil wielokrotnie zadaję to pytanie. "Ponieważ go to nie obchodzi" – stwierdzam w końcu i wiem, że mam rację. To tak, jakbym został wybrany. Ale wybrany do czego?
Odpowiedź jest prosta.
Ż e b y m n i e o b c h o d z i ł o .

Posłaniec - Markus Zusak.
 
 
drNo_
Nieśmiałek

Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 46
Wysłany: 2009-11-09, 20:38   

Taki wyobcowany i wyodrębniony wracam również z roboty, cicho i pogrążony w głębokiej medytacji wędruję ulicami, mijam tramwaje i samochody, i przechodniów, w obłoku książek, które dzisiaj znalazłem i niosę w teczce do domu, tak oto zatopiony w marzeniach przechodzę na zielonym świetle, nawet o tym nie wiedząc, nie wpadam na słupy latarń ani na ludzi, tylko idę i cuchnę piwem i brudem, lecz uśmiecham się, bo w teczce niosę książki, po których sie spodziewam, że wieczorem dowiem się z nich czegoś o samym sobie, czego jeszcze nie wiem.

Zbyt głośna samotność - Bohumil Hrabal
_________________
Święty Marcin pije wino, wodę pozostawia młynom.
Romain Rolland: Colas Breugnon
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2009-11-09, 20:59   

Uważał, że lekarze mają czasem skłonność do wyciągania wniosków bez pokrycia i dlatego o wiele za szybko się poddają albo za dużo czasu poświęcają na zbadanie, co pacjentowi dolega, żeby później zastosować odpowiednie leczenie. Oczywiście wszystko zgadza się z tym, czego uczą podręczniki, ale problemem jest to, że pacjent może umrzeć, a lekarze nadal dyskutują. W najgorszym razie lekarz może dojść do wniosku, że ma do czynienia z przypadkiem beznadziejnym, i przerwać leczenie.

Larsson Stieg - Zamek z piasku ktory runal
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
RobinOfSherwood
Dziejopis
Troll Jeżynowy


Pomógł: 6 razy
Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2912
Wysłany: 2010-01-13, 22:20   

a dokopałem się i do tematu ;)

"Alkohol i pieniądze, przeklęte pieniądze, które demoralizują ludzi, odbierają sens życiu, a przecież wszystko i tak kończy się śmiercią"

Guillaume Musso - Potem...
_________________
Żyje się dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Ważne, by ich nie przegapić.
Maciej Kozłowski
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2010-02-19, 21:12   

"Kiedy myślę o wszystkim, co mi się przydarzyło, nie mogę pozbyć się wrażenia, że jakieś tajemnicze przeznaczenie splata nici naszego życia, mając bardzo jasną wizję przyszłości i nie biorąc pod uwagę naszych pragnień ani naszych planów."
Matilde Asensi

Niby oczywiste a jednak nie do końca.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Jelsky 
Bajarz
syn marnotrawny


Pomógł: 1 raz
Wiek: 40
Dołączył: 12 Mar 2007
Posty: 1290
Skąd: W-wa
Wysłany: 2011-11-06, 12:19   

Garść cytatów z Zachodniej krainy Burroughsa. Książkę czytałem już dawno, zapisałem wtedy kilka fragmentów. Oto one :)

"Wszystko co opowiada się po stronie programów kosmicznych, eksploracji kosmosu, symulacji warunków kosmicznych, eksploracji przestrzeni wewnętrznej czy poszerzania świadomości może liczyć na nasze poparcie. Wszystko co zmierza w przeciwnym kierunku, wyeliminujemy". (36)

"Ludzkiego problemu nie można rozwiązać, nie porzucając ludzkiej perspektywy. Nadzieję na przetrwanie może dać tylko radykalna zmiana szachownicy i figur". (38)


"Znacznie ciekawsze perspektywy otwierają się przed przeszczepami międzygatunkowymi. Powiedzmy: mózg szympansa w ludzkim ciele. Niehamowany przez liczne blokady emocjonalne, usatwicznie wpajane ludziom przez zainteresowane strony, taki szympans mógłby okazać się supergeniuszem, inaczej mówiąc, mógłby urzeczywistnić sporą część ludzkiego potencjału". (54)

"Człowiek jest bowiem rzeczywiście produktem końcowym. Nie dlatego, że homo sap stanowi szczyt doskonałości, na którego widok sam Bóg wyznaje bojaźliwie: „Nic lepszego nie potrafię stworzyć!” , ale dlatego, że człowiek jest nieudanym eksperymentem, który ugrzązł w biologicznym ślepym zaułku i w nieunikniony sposób dąży do zagłady". (57)

"PRZEZNACZENIE paraduje w atomowej koszulce z krótkim rękawem, połyskując w ciemnościach". (79)

"Stwórzmy pierwszego szczura złożonego w całości z wirusów, to skuteczniejsze – zamiast wszystkich tych złożonych narządów mamy same komórki, niezróżnicowaną strukturę. Zamiast próbować utrzymywać szczura przy życiu, postaramy się utrzymać przy życiu komórki rakowe. Zamiast próbować utrzymać pacjenta przy życiu, podtrzymamy przy życiu jego śmierć. Jeśli zdoła stać się śmiercią, nie będzie mógł umrzeć". (81)

"Twoja śmierć zawsze jest z tobą. Nie musisz się uganiać i jej szukać". (149)

"Wielkie czarne koty wychłeptują drogę mleczną". (220)

"Według przestankowej teorii ewolucji, jeśli zachwiana zostaje równowaga, stosunkowo szybko pojawiają się mutacje. Ryby przeniesione do zupełnie nowego, innego środowiska, już po kilku pokoleniach ujawniły szereg zmian biologicznych. Kiedy jednak przeniesiono więcej ryb, ich pierwotna forma powróciła. Zmiany występują w odpowiedzi na drastyczne zachwianie równowagi w małej izolowanej grupie. Wszystkie izolowane grupy nieuchronnie asymilują się w dominującym jednolitym środowisku". (240)

"Nie zdobędziesz prawdziwej odwagi, dopóki nie stracisz odwagi. Musisz ją stracić podle, całkowicie… podwinąć ogon i czmychnąć. Żadna euforia nie może się równać z odzyskaną odwagą. Dlatego prawie zawsze jest to odwaga zgubna. […]
Nigdy nie walcz z lękiem twarzą w twarz. Wszystkie te bzdury o wzięciu się w garść, a im mocniej ciągniesz, tym jest gorzej. Wpuść lęk do środka i bacznie mu się przyjrzyj. Jaki ma kszałt? Jakiego jest koloru? Niech lęk obmuje cię od środka". (305)
 
 
niewaznekto
Dziejopis
Straszna Ktośka


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Lip 2007
Posty: 3009
Wysłany: 2011-12-28, 10:28   

z goodreadsa

“In the case of good books, the point is not to see how many of them you can get through, but rather how many can get through to you.”
— Mortimer J. Adler
_________________

Wciąż niepewni siebie, siebie niewiadomi
Pytać wciąż będziemy, pytać po kryjomu

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group