Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Antywirus?
Autor Wiadomość
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2007-05-05, 10:40   

ech greg tez chcialam symanteca polecic...ale .. no wlasnie nie ma darmowej wersji ;)
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
pragne 
Dalekopis
Magda


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 770
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-05, 11:07   

piwko3 napisał/a:

Do tego - niezależnie działający - "Spybot search & destroy" - także darmowy, i także zupełnie przyzwoity. Wszystkie szpiegi i trojany - out.

Także programiki czyszczące - np. rejestr systemu oraz wszelkie błędy i duble - to także ważne...

i wystarczy - żadnego problemu nigdy nie miałem :)


Czy te rzeczy zajmują dużo miejsca? I spowalniają neta? (bo jeśli tak to ja dziękuję i tak mój ledwo zipie ... A jeśli nie, to poproszę namiary :)
Tatusiowi stanowczym tonem PRZYPOMNIAŁAM, że dostałam od Niego i Mamy laptopa za dobre ukończenie studiów i jest on MÓJ. Do czasu nie miałam nic przeciw, do czasu kiedy 2 razy po 15 minutach przebywania z komputerem sam na sam załapał mi jakieś wirusy. Od tego czasu komputer jest mój. Nie zamierzam zakładać hasła, bo nie w tym jest sens. Nie jesteśmy 10 letnimi dziećmi i jeśli ktoś o coś poprosi to ma być spełnione. To tak jak może sobie nie wiem co leżeć gdziekolwiek w domu, np. pieniądze czy list, nawet otwarty i nikt nie ruszy jeśli nie jest jego :) Poza tym mama raz na 3 miesiące usiądzie na 15 minut i wyszukuje jakieś nazwy roślinek i jak się je pielęgnuje, więc nie będę nic hasłować. TO nie akademin, żeby się bać że współlokatorka coś zmaluje. W naszym domu po prostu obowiązuje zasada zaufania. Czasem 'ktoś' jest zbyt nadgorliwy i chce kogoś uszczęśliwić na siłę 'dbając' o jego komputer, ale szybko zostaje poinformowany o panujących zasadach :p
Wracając do meritum - mój komputer - co oznacza, że nie należy przychodzić i grzebać w nim, czyścić mi Bóg wie co, co chwila robić defragmentacje, oczyszczanie dysku i przywracanie systemu, bo to jest MÓJ komputer i ja sama o niego dbam. Po interwencji i wsparciu mamy tatuś przestał w ogóle do niego podchodzić :p Ja Mu w TV nie grzebię, ale jeśli bardzo PRAGNIE to mogę i zobaczymy czy będzie szczęśliwy ... Mój komputer, Jego TV. Basta :-D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jRyXtrWd_p8
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-05-05, 11:23   

widac kto w domku rzadzi ;)
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
pragne 
Dalekopis
Magda


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 770
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-05, 12:02   

Mama oczywiście rotfl lol :-D
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jRyXtrWd_p8
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-05-05, 13:46   

pragne napisał/a:
Czy te rzeczy zajmują dużo miejsca? I spowalniają neta? (bo jeśli tak to ja dziękuję i tak mój ledwo zipie ... A jeśli nie, to poproszę namiary


Miejsca zajmują niewiele, ale jeżeli antywir pracuje w trybie ciągłym, sprawdzając i ochraniając odwiedzane w danym momencie witryny internetowe, czy pocztę internetową - to tak, oczywiście - spowalnia.

Zawsze jednak - np. kiedy mamy wiedzę, że dana witryna jest bezpieczna, możemy antywir wyłączyć (nie polecam)

strona producenta:

http://www.avast.com/index.html

"Spybot search & destoy" - program nie pracuje "w tle", co jest naprawdę bardzo ważne, gdyż pozwala na uniknięcie "kolizji" z antywirem :) Za to możemy wykryć i usunąć szpiegi i trojany - naprawdę skutecznie.

strona domowa:

http://www.spybot.info/

Obydwa programy - tzn. Avast oraz Spybot są dostępne w wielu wersjach językowych i są bardzo przyjazne w obsłudze.

pragne napisał/a:
Wracając do meritum - mój komputer - co oznacza, że nie należy przychodzić i grzebać w nim, czyścić mi Bóg wie co, co chwila robić defragmentacje, oczyszczanie dysku i przywracanie systemu, bo to jest MÓJ komputer i ja sama o niego dbam


Jasne :P Nie trzeba co chwilę robić defragmentacji i przywracania systemu, ale warto czyścić np. tymczasowe pliki internetowe, wogóle temporary files, historię, cookies, itp.
Jest to tym bardziej istotne w przypadku używania IE (czego nie polecam).

Ja np. używam (skutecznie):

EasyCleaner 2.0.6. 380 - pobrać można z wielu miejsc, np.:

http://www.idg.pl/ftp/pc_...80.Build.7.html

i... wystarcza :)

T_I_L_L napisał/a:
Przed chwila zainstalowalem cos co sie nazywa AntiVir PersonalEdition Classic i... wszystko mi przestalo dzialac :| chyab zrezygnuje z tych antywirusow i zostane przy samych firewallac i antyspyware itp. :/


Kiedyś testowałem... skutki były raczej złe :/
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Artemis Entreri 
Wierszokleta


Pomógł: 1 raz
Wiek: 33
Dołączył: 31 Sty 2007
Posty: 577
Wysłany: 2007-05-05, 13:53   

T_I_L_L napisał/a:
hmm moze moze :) bede musial cos o tym poszukac :) Moim zdaniem najwazniejsze w dobrym antywiusie jest to zeby mozna bylo go czesto aktualizowac. i zeby nie zamulal systemu. (Jak ś.p. kaspersky) Bloby milo tez gdyby byl darmowy ;)


Ja mam F-Secure Anti-Virus Client Security aktualizuje się sam i raczej nie zmula systemu.
_________________
Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych.

Napoleon
 
 
 
pragne 
Dalekopis
Magda


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 770
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-05, 13:56   

Piwko3 - zaczynam sobie ściągać "Spybot search & destoy" i EasyCleaner 2.0.6. 380 :)
Avasta mam :) Zobaczymy czy się uda .. Często czyszczę cookies, historię, pliki tymczasowe :) itp. Defragmentację, fakt, robię rzadko, 1) jak mi się przypomni, 2) jak jestem dłużej w domu i wiem, że nie będę korzystać z komputera
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jRyXtrWd_p8
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-05-05, 14:03   

Pragne - ale pamiętaj, że zmieniając oprogramowanie antywirowe na inne, należy pozbyć się skutecznie poprzedniego, nawet jeżeli oznacza to ręczne grzebanie w rejestrze sytemu :) np. gdy nie wszystko się uda automatem odinstalować.

Jest to naprawdę ważne :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-05-05, 14:06   

Artemis Entreri napisał/a:
Ja mam F-Secure Anti-Virus Client Security aktualizuje się sam i raczej nie zmula systemu.
ale licencja kosztuje 139 zl :(

Cytat:
Pragne - ale pamiętaj, że zmieniając oprogramowanie antywirowe na inne, należy pozbyć się skutecznie poprzedniego, nawet jeżeli oznacza to ręczne grzebanie w rejestrze sytemu :) np. gdy nie wszystko się uda automatem odinstalować.

Jest to naprawdę ważne :)

Chodzi o to zeby antywirusy nie 'gryzly' sie miedzy soba, tzn zeby jeden nie postrzegal bazy wirusow drugiego jako wirusa :)
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
pragne 
Dalekopis
Magda


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 770
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-05, 14:38   

Piwko3 - antywira nie zmieniam :) Zainstalowałam tego easycleanera :) i właśnie pozbywam się tego i owego z systemu :)
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jRyXtrWd_p8
 
 
Krzyho 
Dziejopis
Moderator


Pomógł: 20 razy
Dołączył: 11 Sie 2006
Posty: 3224
Skąd: P-w
Wysłany: 2007-05-05, 22:39   

Ja również używam avast! od dłuższego już czasu i mogę go pochwalić za szybkość działania i częstość aktualizacji (że darmowy, to już było powyżej).
Jednak uważam że sam program antywirusowy to za mało aby się skutecznie zabezpieczyć od wszelkiej maści szkodników sieciowych.
Dlatego oprócz Zapory systemowej XP mam jeszcze Kerio Personal Firewall, wspomnianego już Spybot-SD łącznie z działającym non-stop Rezydentem Spybot-SD, a wspomagam się jeszcze przez CCleaner i Spyware Doctor i czuję się pewnie i bezpiecznie :) . Od ponad 1,5 roku nie miałem żadnych "gości" na kompie (tyle czasu działa mój obecny system).
Ale również przydaje się czasami kopia rejestru, dwa razy już przywracałem rejestr jak mi "znikała" Zapora systemowa po instalacji jakiegoś oprogramowania.
 
 
 
pragne 
Dalekopis
Magda


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 26 Sty 2007
Posty: 770
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-06, 12:12   

Słyszałam O kerio .. mój znajomy programista używa ... Może trzeba się jeszcze zabezpieczyć? :>
Podsumowując, mam:
Avasta,
Spybot search & destoy i
EasyCleanera ...
ściągać Kerio czy nie ściągać ...
_________________
https://www.youtube.com/watch?v=jRyXtrWd_p8
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-05-06, 12:20   

Easy Cleaner to tylko taki 'odkurzacz', sprzata smieci z dysku.

Ja teraz zabezpieczam swoj komputerek takimi oto cudenkami:

Kerio Personal Firewall (fajny program, darmowy i blokuje absolutnie wszystko co ma byc
zablokowane)
Kaspersky Interrnet Security (niestety juz go nie zaktualizuje)
SpyBlocker (blokuje jakies spyware, reklamy, ciasteczka itp)
PeerGuardian (coby moj osiol mogl bezpiecznie egzystowac)

chyba tyle, wiecej nie pamietam ;)

I kurde nie wiem czy instalowac jakiegos innego antyvira, bo co sie na jakiegos skusze to mi sie system sypie :/ Chyba pozostane przy tym nieaktualizowanym Kasperskym i bede sie modlil o spokoj :D
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
jacek 
Znikopis


Pomógł: 7 razy
Wiek: 58
Dołączył: 10 Sie 2006
Posty: 17304
Wysłany: 2007-05-06, 12:43   

T_I_L_L napisał/a:
I kurde nie wiem czy instalowac jakiegos innego antyvira, bo co sie na jakiegos skusze to mi sie system sypie


Może w rejestrze systemu są nadal jakieś wpisy związane z Kasperskym? Żaden "odkurzacz" nie czyści sytemu całkowicie. Czasami trzeba jeszcze "pogmerać" w rejestrze ręcznie :)
_________________
"Bóg także był autorem: jego proza to mężczyzna, jego poezja to kobieta" - Napoleon Bonaparte.
 
 
Grzechu 
Wierszokleta


Pomógł: 10 razy
Wiek: 40
Dołączył: 09 Sie 2006
Posty: 638
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2007-05-06, 12:47   

Nie nie to raczej byla wina niewspolgrania tego antywirusa z moim komputerkiem, zaczely sie wylaczac jakies uslugi internwetowe, system zaczal szalec, grafika sie sama zmieniala. net mi rozlaczalo. Osiol sie chowal do stajni ;D i co uruchomilem system to jak sie zaladowalo wsyzstko to mi sie resetowal :|

dziekuje za taka ochrone :p
_________________
Ironia. Królowa Polaków.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group