Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moda na niemodne imiona
Autor Wiadomość
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-07-16, 21:15   

ślicznie :)
Szczególnie Macius mi sie podoba , bo to imię ostatnio wyszło z uzycia :)
_________________
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2007-07-16, 21:59   

Fajne :)
A mnie się przypomniała moja koleżanka - Noemi.

PS. A co powiecie na imię Julianna? Nie Julia, ale Julianna właśnie.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Marcin79 
Brudnopis

Wiek: 44
Dołączył: 07 Lip 2007
Posty: 10
Skąd: Nysa
Wysłany: 2007-07-16, 23:07   

W szkole gdzie pracują trafiło sie kilka dziewcząt z nietypowymi imionami, najbardziej w pamięci utkwiły mi: Olimpia i Samuela.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-07-16, 23:58   

Olimpię juz znam ale Samueli jakoś nie spotkałam do tej pory :mysli:
a dziś zdaje sie obchodził imieniny Dzierżysław - znałam kiedys kogoś o tym imieniu ;)
_________________
 
 
morwen 
Krótkopis


Wiek: 34
Dołączyła: 20 Lip 2007
Posty: 189
Wysłany: 2007-08-14, 04:17   

na poczcie /zdarzenie autentyczne/
imię? - Władysław
nazwisko? - Jagiełło
imię żony? - Jadwiga
co pan sobie :mad: - [facet wyciąga dowód a tam jak nic: Władysław Jagiełło] rotfl

u mnie w szkole jest Nawojka i Jurand

a mój brat nadał imię memu Kelvarowi (no nie mogłam się na nic zdecydować :wstydnis: ):
brat: będzie Gustaw albo Hipolit
mama: Hipolit? a on taki malutki...
brat: to będzie Hipcio hihi


a jak wam się podobają typowo słowiańskie imiona? bo takie to właściwie są na wymarciu (po starych książkach można czasem znaleźć) no bo przecież głupio mówić o typowo polskich imionach: te, które za takie uważamy to też imiona 'z importu' - zalewu chrześcijaństwa, za kilkaset lat taka julia, czy inna oliwia może być uważana za imię 'polskie' :?
_________________
Żyję. To jeszcze nie koniec walki. Walkę kończy śmierć, każda inna rzecz walkę jedynie przerywa. Nauczyli mnie tego w Kaer Morhen.
 
 
 
Lolka 
Gryzipiórek


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 229
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2007-08-19, 22:36   

ja mialam kolezanke Jagode, Malwine, smaczne imiona ;)

kurcze ostatnio wyczytalam gdzies jakies fajne imie, chyba nawet w slowniku polsko-lacinskim [tam byl na koncu spis imion] [wiem wiem, bije na dekiel mi juz] - ale skleroza nie boli, nie pamietam ehh... :-/
 
 
Myszor 
Dziejopis
Zła Mysza


Pomogła: 4 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 12 Lut 2007
Posty: 4689
Skąd: Bieszczady
Wysłany: 2007-08-19, 23:18   

Jagody w klasie miałam dwie. Znam jescze Różę jedną.
_________________
"Nic łatwiejszego niż zmienić kobietę przeciętną w wyjątkową. Wystarczy ją pokochać."
Sauvajon
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-11-02, 18:19   

Fajnie było sobie to wszystko poczytać. Mam serdeczną psiapsiółę Kornelię(wołam na nią Kora), która teraz mieszka w Birmingham. Niedawno została matką małego Mateusza. Chciała nazwać go Kacper, ale jej wyperswadowałam pisząc: "Kacper...mi się z kacem kojarzy".
Mnie nazwał ś.p. ojciec nadając mi imiona po swoich babkach Agnieszce i Barbarze. O ile wiem która to Basia tak kim była moja imienniczka to nie wie moja 73 letnia ciocia.

Rodzeństwo mam ładnie nazwane bo brat nosi na imię Paweł(kiedy się mamy pytali co się urodzi to odpowiadała:Paweł) oraz Kingę Patrycję. Właściwie to miała nosić jako pierwsze Patrycja...tata szczęśliwy pojechał oznajmić, że ma córcię. Babcia się pyta jak ją będą wołać. Tata:Pat, Patunia. I babcia dokończyła:...łopatunia".

Paweł kiedyś kolegował się z pewnym Gracjanem. Mama się zachwycała tym imieniem...bo ono takie piękne. Mój dziadek ze strony mamy miał jakieś dziwne upodbania co do imion. Mama miała być Cecylią i skończyło się na Annie Franciszce(babcia postawiła na swoim). Z kolei młodsza o 10 lat siostra mamy uniknęła losu bycia Kryspiną dzięki mojej mamie, która zagroziła, że jak nie będzie Martą Małgorzatą to nie będzie lulać. Czasem groźba jest konieczna;)

Rośnie w mojej rodzinie kolejne pokolenie. Kuzyn nazwał: Emil, Kamil i Gabriela. Brat: Jakub, Dominik i Natalia a siostra ma Mateusza. Jeszcze by wypatrzeć można Macieja, jeszcze jedną Natalię.

Co do mało spotykanych imion, to na fali popularności Na dobre i na złe moja sąsiadka może pochwalić się wnuczką Amelią, ale woła na nią Ania.
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
kamka 
Skryba


Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 402
Skąd: Casablanca
Wysłany: 2007-11-03, 15:34   

Amelka to teraz bardzo popularne imię. Chyba właśnie po tym serialu, albo po "Amelii".
I jeszcze Julka (też chyba po "Na dobre..."). U mojej córci (Adrianka) w przedszkolu w jednej tylko grupie jest 5 Julek :mrgreen:
Ma też kolegę Martina, jest Staś, Jasiów już zaczyna być coraz więcej, bo jest ich kilku.

A moja kuzynka wymyśliła dla swojego jeszcze nie narodzonego dziecka imię Natan. Może jeszcze zmieni?
_________________

 
 
angie 
Dalekopis


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 14 Mar 2007
Posty: 865
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2007-11-05, 16:12   

Nie wiem, czy już było o tym imieniu...
Kuzynka dała synkowi na imię Ziemowit :bosh: :blee:
Dodam, że zarówno ona, jak i jej mąż są po historii, ale żeby tak od razu na dziecko przenosić :/
To mój synek chyba będzie miał na imię Etanol lol
 
 
kamka 
Skryba


Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 402
Skąd: Casablanca
Wysłany: 2007-11-05, 17:57   

a ja znam jednego Ziemowita, mówią na niego Ziemek ;)

Moja szwagierka dała na imie synkowi Maks :mrgreen: że jest mały więc wszyscy mówia Maksiu :mrgreen: trochę mi sie to psim imieniem kojarzy

i jeszcze taka ciekawostka :) moja prababcia miała na imię Tekla
_________________

 
 
zaba 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 1211
Wysłany: 2007-11-05, 18:18   

Moja koleżanka ma córkę o imieniu Łucja, które bardzo mi się podoba. U mnie w rodzinie bo dziadku ze strony mamy już jest dwoch małych Wiktorów. Natomiast nie sądzę, żeby po dziadku ze strony taty ktoś nazwał dziecko, bo dziadek był Marceli :mrgreen: Podoba mi się jeszcze imię Cecylia, ale jak je ładnie zdrabniać? Aha, i jeszcze Konstancja-Dumas się kłania :) i też problem jak je zdrabniać jakby się chciało tak nazwać córkę?
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-11-05, 20:16   

Konstancja?Kostka, Kosteczka, Kostucha...jest wiele możliwości. Ewentualnie Gnatka, Piszczelka... :bag: :bag: :bag:
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
zaba 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 47
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 1211
Wysłany: 2007-11-05, 20:22   

Envie napisał/a:
Konstancja?Kostka, Kosteczka, Kostucha...jest wiele możliwości. Ewentualnie Gnatka, Piszczelka... :bag: :bag: :bag:


lol co nie zmienia faktu, że pełne imię jest bardzo ładne :mrgreen:
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-11-05, 20:28   

Pełne imię jest zdecydowanie bardzo ładne. Kiedyś zetknęłam się z małżeństwem, które nazwało córkę Józefina. Najbardziej im się podoba pełne brzmienie, zdrabniają na Józefinkę. Nie ma żadnej Józki, Ziutki itd.
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group