Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Moda na niemodne imiona
Autor Wiadomość
Nieznany 
Dalekopis


Pomógł: 3 razy
Wiek: 49
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 912
Skąd: Nieznany Świat
Wysłany: 2007-11-05, 22:31   

Umnie nie jest tak źle... to znaczy - babcia była Pelagia. :bosh: Ale druga juz była Franciszka. :) Dziadkowie: Staszek i Michał. Mama to Marysia (siostra Alberta i Ryśka) a śp. tato był Szczepanem :bag: (bratem Zośki lol ).

A ja jestem Tomasz Maciej Albert :mrgreen: brat Bernadetty. :twisted:

I ją nie odmieniaja tylko Benia, mówia też Bernadka i Beńka.


Jedna z moich kuzynek ma na imię Bogusława (a może Bogumiła? nigdy nie pamiętam rotfl )

Nie mam w rodzinie zbyt wielu dziwnych imion. Natomiast wyjątkowo podoba mi się imię Urban. lol Urbanek... Urbaś... a w święta mówiłbym na niego Urbi et Orbi rotfl
_________________
"- Jesteś szczęśliwy z wygranej? - zapytałem. [...]
- To nie to zwycięstwo, co dawniej, panie. Dawniej, to się zwyciężało. Sto lat temu zwycięzcy pozwalano ściąć głowę pokonanego. Wtedy sztuka cieszyła się prawdziwym szacunkiem."
 
 
 
angie 
Dalekopis


Pomogła: 5 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 14 Mar 2007
Posty: 865
Skąd: okolice Poznania
Wysłany: 2007-11-05, 22:35   

Envie napisał/a:
Konstancja?Kostka, Kosteczka, Kostucha...jest wiele możliwości. Ewentualnie Gnatka, Piszczelka... :bag: :bag: :bag:


Najbardziej podoba mi się Kostucha lol

Nieznany napisał/a:
Umnie nie jest tak źle... to znaczy - babcia była Pelagia. :bosh:

Moja prababcia to miała dopiero imię: Petronela :bag:
 
 
zaba 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 1211
Wysłany: 2007-11-05, 22:47   

angie, mnie najbardziej rozśmieszyła Gnatka :mrgreen:

A, i jeszcze zapomniałam napisać, że mam babcię o inieniu Genowefa :)
 
 
Envie 
Skryba


Wiek: 40
Dołączyła: 13 Paź 2007
Posty: 321
Skąd: Świdnik
Wysłany: 2007-11-05, 22:52   

U mnie w rodzinie nie ma jakiś tam cudów. Babcie: Helena i Katarzyna, dziadki: Kazimierz i Stanisław.Prababcie: Marianna, Agata, Apolonia, Barbara, Pradziadki: Kajetan, Paweł, Stanisław. Ciotki: Marta i uwaga: siostry ojca to Józefa i Władysława. Wujki: Mieczysław, Roman i Zbigniew.

Jak słyszę imię Apolonia to od razu mam przed oczami babcię Frani Maj z serialu "Niania". :lol: :lol: :lol:

Mój siostrzeniec miał się zwać Franciszkiem(już bym Stasia wolała, bo Staśki to fajne chłopaki :-D )...ale matka szwagra zadziałała :mrgreen:

Miałam w szkole plastyczkę o imieniu Gertruda, która swoją córkę nazwała Klementyna
_________________
Czy patrzysz uważnie?
 
 
 
tygryska 
Fotomajster
pregowana



Pomogła: 9 razy
Wiek: 61
Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12655
Skąd: z tej samej bajki
Wysłany: 2007-11-05, 23:48   

jedna babcie mam o ciekawym imieniu tzn. mialam bo babcia nie zyje juz - Regina i nawet mi sie to imie podoba
_________________
kot tez czlowiek tylko ma ogon, futerko i jest madrzejszy...
 
 
 
Nika 
Skryba


Wiek: 42
Dołączyła: 03 Paź 2007
Posty: 418
Skąd: Nibylandia
Wysłany: 2007-11-06, 13:36   

U mnie w rodzinie nie ma chyba wydziwiania z imionami
Sama jestem Dominika Lucja Solange :-P ...
ale za to w okolicy ... byla dziewczyna mojego kuzyna miala na imie Cyryla - dokad jej nie poznalam, to nie wiedzialam nawet, ze istnieje zenska forma tego imienia. A jesli chodzi o znajomych - poznalam przez kolezanke dziewczyne Maje - samo w sobie imie jest fajne - tyle, ze ona miala na dodatek na nazwisko Pszczolka :mrgreen: widzialam nawet ten przyklad gdzies na stronie ze smiesznymi nazwiskami. :mrgreen: Dziewczynie w szkole nie bylo za wesolo, szczegolnie kiedy odczytywali liste obecnosci :mrgreen:
_________________
LuStErEcZkO PoWiEdZ PrZeCiE ...
 
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-11-06, 19:02   

moja prababcia - Leonarda :)

reszta miala raczej normalne imiona ;)
_________________
...
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-11-07, 00:50   

Nieznany napisał/a:
Umnie nie jest tak źle... to znaczy - babcia była Pelagia.

:piwko:
hmmm... może jesteśmy kuzynostwem? :>

Nieznany napisał/a:
Ale druga juz była Franciszka. :)


U mnie : Seweryna, ale nie trawiła tego imienia i kazała sie przyjaciołom nazywac: Ania :D

Nieznany napisał/a:
Dziadkowie: Staszek i Michał.


Pradziadka miałam Michała - podobno bardzo fajny chłop z niego był ;) - w pewien sposob na jego cześć mój synek nosi to imię :)

Nieznany napisał/a:
Mama to Marysia (siostra Alberta i Ryśka) a śp. tato był Szczepanem :bag: (bratem Zośki lol ).


Marysią miała byc moja córeczka, która jest...eee... Michałem rotfl
Natomiast mama to Janina i dopiero pisząc to uświadomiłam sobie ze jest to juz zapomniane i nietypowe imię. W odróznieniu od Taty i dziadka - Józefa :hihi: I tak przegladając wstecz rodzinę za Twoim przykładem, uświadamiam sobie, ze mój chrzestny _ Henryk - to też baaardzo nietypowo na dziś miał na imię, a dwie moje chrzestne ( dlaczego dwie - to juz inna bajka) to Teresa i Wiesława - też zupełnie niespotykane dziś rotfl .

Aaa... jeszcze mam ciotkę Krystynę i wuja Marka :hihi: zdaje sie ze Marek tez sie robi nietypowe... i miałam wujka Zenona, a moje siostry to: Violetta, Agnieszka i Marzena - ktoś dziś daje jeszcze takie imiona? Ewa tez chyba wyszła z uzycia? :> rotfl

Zdaje sie ze mam w rodzince same nietypowe... dopsz ze młode pokolenie ma juz "normalne" imiona: Adrian, Olivia, Olimpia, Oskar, Sara, Viktoria, Olivier rotfl bosz... co ja za brednie po nocy pisze... moi synkowie to Michał i Aleksander, a mąz Andrzej ... i tu wrócilam na ziemię :P
_________________
Ostatnio zmieniony przez Nefra 2007-11-07, 19:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2007-11-07, 01:31   

Hmmm, moja rodzina raczej z takich normalnych rotfl tylko Władysławów sporo jakoś :)

zaczynamy od pradziadków i prababciów (lol)
Władysław i Kazimiera z jednej strony, od strony taty Władysław i nie pamiętam prawdziwej prababci imienia, zmarła zaraz po tym jak się mój tata urodził, za to druga żona pradziadka, którą uwielbiałam, miała na imię Wiktoria - po niej moja córka będzie miała drugie imię :) . Niestety babcia zmarła w tamtym roku 5 dni przed moim wylotem z Polski do Kanady, kiedy byłam na wczasach październik - listopad :(

Babcie i dziadkowie:
od strony mamy: Władysława w zdrobnieniu Dzina (moja ulubiona babcia) i Augustyn czyli Gustek (nie miałam niestety okazji poznać)
od strony taty: Helena i Stanisław

Rodzice:
Dorota i Krzysztof

Brat Grzegorz + dwóch przyszywanych - Bartosz i Artur
siostry tylko przyszywane: Anna i Katarzyna

Wujkowie:
Marek i Jakub od strony mamy (z żonami Zofią, Jolantą, Katarzyną i Małgorzatą lol - tak, obydwaj mieli po dwie żony), i Jacek od strony taty z żoną Barbarą

Ciocia jest tylko jedna - Joanna (to imię mnie prześladuje lol , ale je bardzo lubię, dlatego też takie mam trzecie, a właściwie to drugie imię)

hmmm, kuzynostwo:
Tomasz, Ewa, Michał, Marcin, Paweł, Piotr, Jarosław, Krzysztof, Tomasz i Katarzyna

Ja sama Magdalena z mężem Sławomirem
no i jeszcze poprzez małżeństwo doszli mi teściowie Henryk i Teresa, i szwagier Marcin

ale się rozpisałam... jak zwykle rotfl
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-11-07, 01:39   

hehe...miałam ciotkę Wiktorię - siostra mej babci Seweryny...strasznie cudna kobieta byla - w górach mieszkała i tam do niej jeżdziłam z kumpelstwem wszelakim :P Popieram takie imie - nawet pierwsze moze być bo moja ciotka cudną kobietą była i imie piękne jest :)
A Kazimierę i Władysława tez miałam wsród ciotko-wujów jako małzeństwo ;)

I nagle mi uświadomiłas że Sławomir tez w tej chwili jako imię na wymarciu... a tyle ich swego czasu było... :-|
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2007-11-07, 02:19   

Wiktoria też będzie przy okazji dlatego, że znaczy co znaczy, i w dodatku kojarzy się z piękną piosenką Dżemu :) . Ale pierwszym imieniem będzie Kamila - to imię jakoś zawsze mi się podobało, a jak powiedziałam o nim mamie, to się okazało, że moja babcia Dzinka ma tak na drugie - czyli wszystko się zgadza :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
kamka 
Skryba


Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 402
Skąd: Casablanca
Wysłany: 2007-11-07, 18:24   

o jak miło, komuś się moje imię podoba ;)

Ja sie jeszcze spotkałam z takimi imionami: Rolland, Sybilla, Józefina. Rolland mi sie bardzo nie podoba. ://
_________________

 
 
zaba 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 10 Sie 2006
Posty: 1211
Wysłany: 2007-11-07, 18:53   

Rodzeństwo mojej mamy: Marian, Stanisław, Teresa, Irena, Elżbieta, Zofia
Bracia taty:Zbigniew i Mieczysław
Te imiona teraz rzadko się spotyka, ale Elżbieta i Zofia bardzo mi się podobają.
Kuzynostwa nie wymienie, bo u nas w rodzinie każdy ma przynajmniej 3 dzieci, więc sporo ich jest :)
Moja matkachrzestna(Zofia)jest bliźniaczką(z wujem Stanisławem)i sama urodziła bliźniaki.Do tej pory w moim pokoleniu nikt nie ma bliźniąt, tak się zastanawiam czy na mnie nie padnie :)
 
 
Lolka 
Gryzipiórek


Wiek: 36
Dołączyła: 07 Kwi 2007
Posty: 229
Skąd: Bełchatów
Wysłany: 2007-11-13, 14:19   

a moja siostra jak bedzie miala dziecko - syna, to chce go nazwać OKTAWIAN :boze: - bedzie mi sie z naszym samochodem kojarzyl - bede chrzestna, ale jak zdrobnic jego imie - Oktuś, Skoduś yhhh 8)
 
 
ene 
Znikopis
eee.. ne!


Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 6580
Wysłany: 2007-11-13, 19:25   

...
_________________
...
Ostatnio zmieniony przez ene 2016-01-03, 20:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group