Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę zamierzasz przeczytać ?
Autor Wiadomość
Xys
Wierszokleta

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 578
Skąd: Superbia
Wysłany: 2015-11-12, 23:23   

Nie wiem co dokladnie planujesz czytac, ale w temacie polecam A question of honor. The Kosciuszko Squadron. Forgotten Heroes (...)
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2015-11-12, 23:30   

ale trafiłeś :) to jest właśnie ta książka, za którą się zabieram jak tylko Sławek ją skończy czytać :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-11-13, 18:57   

Podpisuję się - też czytałam i jest super :)
_________________
:dora:
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2015-11-20, 22:21   

Poddaję się. Wycofuję "Cienioryt" Piskorskiegi i "Trafny wybór" Rowling z książek które zamierzalam przeczytać, bo nie dam rady przebrnąć...
_________________

 
 
Dora 
Znikopis


Pomogła: 7 razy
Wiek: 31
Dołączyła: 14 Sie 2007
Posty: 5405
Skąd: Katowice
Wysłany: 2015-11-24, 19:12   

"Trafny wybór" jest super, tylko na początku duża ilość bohaterów, którzy się mylą jeden z drugim może zniechęcać. Ale warto przebrnąć, jak jeszcze masz trochę samozaparcia ;)
_________________
:dora:
 
 
Fatty 
Bajarz

Dołączyła: 21 Mar 2009
Posty: 1364
Wysłany: 2015-11-25, 22:35   

Bylam już w okolicach 120 strony, zrobiłam przerwę na bardziej zajmujące lektury, wróciłam i ... totalnie nie pamiętam co czytałam wcześniej, więc jakby co znów musze zacząć od początku.
_________________

 
 
dareczka12
Brudnopis

Dołączył: 10 Mar 2016
Posty: 1
Wysłany: 2016-03-10, 12:19   

Pani Brovary, Anna Karenina
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-10, 12:37   

Chodzę wokół "Cudzoziemca w Olondrii" jak okół zgniłego jaja, szczególnie, że nie mogę znaleźć w bibliotece, więc trzeba będzie kupić. A chciałabym a boję się że będzie kiszka. Ktoś coś?
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-10, 18:16   

Postanowiłam przeczytać całego Kresa - wreszcie, patrząc na te książki i mając blokadę - wreszcie znowu i od nowa. Zaczęłam oczywiście od "Prawo Sępów" - 2 tomy i jeśli przebrnę - to wezmę dalej. Strasznie się obawiałam, że po tylu latach - straci swój urok ten autor i jego książki będą się wydawać trochę dziecinne. W końcu młody był jak to pisał i to dawno temu było. A jednak - zaskoczyłam. Może na tle tego co teraz czytamy- nowszego z bardziej rozbudowanymi światami (o warsztacie językowym autora nie wspominam)- wydaje się płytkie i takie "dla małolatów". Ale jednak zaskoczyłam i chcę przeczytać wszystkie inne prace Kresa - bo nie pamiętam czy prócz tych sępich tematów czytałam coś innego wtedy. Mam nadzieję, że facet trochę się poprawił i że nie tylko na wadze ;)

Poza tym czytałam książki faceta, który nazywa się Vincent V. Severski - trzy tomy duże - chyba "Nielegalni", "Niezniszczalni", "Niewierni" - czy jakoś tak. Dla mnie super książki i chciałabym usłyszeć, czy ktoś z Was je czytał i opinie, bo ja jestem naprawdę pod wrażeniem.
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-10, 18:39   

Cytat:

Poza tym czytałam książki faceta, który nazywa się Vincent V. Severski - trzy tomy duże - chyba "Nielegalni", "Niezniszczalni", "Niewierni" - czy jakoś tak. Dla mnie super książki i chciałabym usłyszeć, czy ktoś z Was je czytał i opinie, bo ja jestem naprawdę pod wrażeniem.

Znam jego syna, liczy się? :D


Gościu (ojciec, nie syn) jest byłym szpiegiem, więc tak sobie dumam, że jego książki mogą mieć sens :mysli: To są bardziej kryminały czy sensacje, właściwie?
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-10, 18:55   

W zasadzie jedno i drugie. Pierwszy tom trochę męczy w 1/4, bo zupełnie nie rozumiemy kto jest kto ( w każdym razie czytelnik, który jest przygotowany na podstawowe dyktando: ten - dobry, ten zły, a ten jest przyjacielem dobrego etc.) Tu tak nie ma. Trzeba się naprawdę ogarnąc czytając i trochę myśleć. Ale przede wszystkim to wygląda prawie jak dokument. Facet bardzo dobrze pisze. Może porównanie tych trzech tomów z tomami Larssona - to za dużo - choć te też mają coś ok 800 stron każdy ;) . Wielowątkowość, sporo postaci głównych, sporo miejsc akcji. Przez to, że akcja dzieje się w zasadzie w naszych czasach - niekiedy zapominamy, że to powieść. Mnie te książki polecono i nawet wciśnięto te tomiszcza pod pachę i nie zawiodłam się. Oby więcej w Polsce takich książek rodzimych autorów, bo do tej pory nic podobnego nie czytałam napisanego współcześnie i polskim piórem. Szczególnie, że udało mu się opisywać zmiany w rządach i pisze prawdę o tym bajzlu, który uprawiają koleje władze. Jeszcze rok temu marzyłam, by napisał kolejny tom- ale teraz już wiem, że tego co się teraz dzieje - nie da się normalnie opisać ;)
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-03-10, 19:07   

Cytat:
( w każdym razie czytelnik, który jest przygotowany na podstawowe dyktando: ten - dobry, ten zły, a ten jest przyjacielem dobrego etc.) Tu tak nie ma.

Teraz to ty mnie zainteresowałaś :D Aż zerknę, jak skończę z Wrightem (jeszcze 3 i 1/3 tomu ;) )
_________________
Silva hevsum
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-10, 19:22   

Nieźle przedstawia cała sytuację służb specjalnych - jak naprawdę polskie służby były traktowane kilka lat temu i co się z nimi potem działo - i współpracę ze Szwedami, Rosjanami , Izraelem, Anglikami i nawet Ameryką (oczywiście piszę o służbach tych państw). Prawdę mówiąc - te książki otworzyły mi oczy na wiele spraw, które się dzieją wokół nas. Pomijając cały wątek sensacyjno-kryminalny (czy jak go zwać) - to sama obserwacja czytelnika - w jaki sposób się to wszystko dzieje, kto z kim i dlaczego... dla mnie naprawdę to była zupełnie nowa wiedza, a teraz obserwując sceny polityczne w tzw rilu- nagle widzę to czego nie widziałam wcześniej.
_________________
 
 
madziaro 
Znikopis
fiefiórka


Pomogła: 8 razy
Wiek: 42
Dołączyła: 29 Sty 2007
Posty: 9908
Skąd: Jaworzno/Petawawa, ON
Wysłany: 2016-03-11, 17:55   

też mnie to zaciekawiło, spróbuję gdzieś to dorwać :)
_________________
Nie wszystko złoto, co się świeci,
Nie każdy chłop z widłami to Posejdon.
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-03-12, 21:21   

Mój małżonek - z lekką niechęcią to wziął - bo go "zmuszają" - no i wiedząc ode mnie, że przez pierwszych 100 stron będzie miał kociokwik -"kto jest kim" - a potem się poukłada powoli - przetrzymał - i teraz bardzo chwali te książki i autora. Poleca wszystkim. :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group