Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaką książkę zamierzasz przeczytać ?
Autor Wiadomość
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-17, 08:28   

A ja jestem w trakcie Skóry Kathe Koji. Jakoś zawsze było słychać tutaj o tej książce (albo tylko tak mi się wydaje), a nigdy się na nią nie porwałem. Jestem w jakiejś 1/5 książki ale już mogę powiedzieć, że takiej dawki niepokoju już dawno w książce nie spotkałem (co tylko potęguje sposób w jaki to zostało napisane). Na razie nie żałuję, że się za to w końcu zabralem, no ale to dopiero początek ;)
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-04-17, 21:01   

I poleciałeś... głowę bym dała, ze czytałam coś tej autorki, ale po tej "lekkiej przerwie od neta"- ściągania, oglądania i czytania takich form, - zapomniałam co to jest, ale dzięki za polecenie, bo naprawę tę autorkę kompletnie zapomniałam, a nikt mi nie wymienił, gdy pytałam gdzieś tam :*
_________________
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-17, 21:31   

Dosyć znane jest chyba jeszcze "Zero" Koji.
O "Skórze" gdzieś coś słyszałem, że miarą genialności tej książki jest to, że ją przeczytawszy masz chęć nigdy więcej jej już nie wziąć do ręki (podobno tak rozjeżdżająca mózg :P )

No ale to do weryfikacji, na razie ma na to zadatki :)
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-04-17, 21:46   

Ja kiedyś dawno temu czytałam taką książkę, która ma to do siebie, ze nigdy więcej nie chcesz tego łapy wziąć... i Pamiętam jakąś rozmowę z Dorcią i z Batou u mnie w domu - powiedzieli mi o dziwnym autorze/ czy autorce - ekscytowali się treścią jakiejś książki - nagle okazało się, że ja to znam, czytałam z 10 lat przed nimi (góra siedem), choć myśleli, że to nowość na polską skalę. I to właśnie coś o czym nie chcę wspominac, ale może to jednak to: Facet w jakiejś własnej schizo, zamienił się w wieeelkieego damskiego cycka?
_________________
 
 
sirion 
Administrator

Pomógł: 7 razy
Wiek: 33
Dołączył: 25 Sie 2006
Posty: 2736
Skąd: Łódź
Wysłany: 2016-04-17, 21:56   

O ile łapię o co chodzi w "Skórze" to jest to o przekraczaniu kolejnych barier i zatracaniu się przy tworzeniu przez bohaterkę (Tess) kolejnych, coraz dalej posuniętych form sztuki. O damskim cycku za wiele w tej książce (jeszcze) nie było :P
_________________
mateuszdomanski at hotmail.com
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-04-17, 22:23   

Wydawało mnie, że się Oni (dorcia i batou) mówili o Koji - ale mogę się mylić - coś podobnie wtedy szokującego mogło to być. (sporo lat upłynęło od czasu, gdy o tym rozmawialiśmy... w zasadzie wtedy, gdy Dorcia i Adaś się poznali, a to będzie....yyyyy................no wtedy miała coś 15-16 lat, a teraz??? Nie będę kobiecie wyliczać :P
_________________
 
 
Hadrianka 
Znikopis


Pomogła: 18 razy
Wiek: 35
Dołączyła: 07 Wrz 2006
Posty: 7364
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-04-18, 06:43   

Cytat:
ja jestem w trakcie Skóry Kathe Koji. Jakoś zawsze było słychać tutaj o tej książce (albo tylko tak mi się wydaje), a nigdy się na nią nie porwałem. Jestem w jakiejś 1/5 książki ale już mogę powiedzieć, że takiej dawki niepokoju już dawno w książce nie spotkałem (co tylko potęguje sposób w jaki to zostało napisane). Na razie nie żałuję, że się za to w końcu zabralem, no ale to dopiero początek ;)

To na pewno ja mówiłam :)


Ja zamierzam przeczytać "Luna to surowa pani", tylko najpierw muszę skończyć "Count to Eschaton", a co skończę tom, to nie mogę się oderwać i zaczynam kolejny :D
_________________
Silva hevsum
 
 
 
MadMill 
Bajarz
Bucek


Pomógł: 1 raz
Wiek: 37
Dołączył: 07 Maj 2008
Posty: 1881
Skąd: Wawa
Wysłany: 2016-05-19, 19:51   

Zamierzam przeczytać TO jak tylko się ukarze :P
_________________
 
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2016-05-20, 23:50   

Znalazłam jakiś taki... chyba to się blog nazywa, gdzie facet poleca książki fantazy, które trzeba znać. I nie pojedyńcze, ale całe cykle. Porwałam się na to - potraktowałam jako wyzwanie, ale przede wszystkim - wiem co czytać - mam plan! :) A w takim momencie zero pustki w głowie i przegrzebywania półek bibliotecznych :)

Jestem w 4 tomie Glena Cooka "Czarna kompania" i już jestem wciągnięta bardzo, choć początek mnie lekko wkurzał - może dlatego, że przeszłam lekka ręką z poprzedniego cyklu, który był jednak "delikatniejszej treści" i mniej "brutal" ;)
_________________
 
 
Kipol 
Nieśmiałek

Wiek: 84
Dołączył: 25 Lip 2007
Posty: 26
Skąd: Mała Sycylia
Wysłany: 2016-05-21, 20:31   

Dopiero pierwszy tom, ale całkiem niezłe się zaczęło; oto "Czerwony rycerz" - Miles'a Cameron'a...
Fantasy o dużych aspiracjach.
_________________
Chcesz znać historię?Nie korzystaj z angielskojęzycznych źródeł...
 
 
bio 
Brudnopis

Wiek: 61
Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 8
Skąd: Nadwilże
Wysłany: 2016-06-01, 14:01   

W cycka to się zamienił bohater mini powieści Philipa Rotha. Nie trudno zgadnąć, że jej tytuł to Pierś. Co do zamiarów czytelniczych to czekam cierpliwie na trzecią część Cixin Liu Death's End. Angielski przekład ma być we wrześniu dopiero.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group