Strona Główna Fahrenheit 451
rozmowy o książkach, muzyce, filmie i... wszystkim innym

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Kieślowski
Autor Wiadomość
weronik 
Bajarz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 12 Wrz 2007
Posty: 1125
Skąd: Bollywood
Wysłany: 2007-09-15, 12:31   

Bardzo cenię tworczość Krzysztofa Kieślowkiego i żąłuję, że nie będzie mi dane zaobaczyć jak on by wyreżyserował trylogię: Niebo, Piekło, Czyściec .
<Niebo i Piekło wyreżyserowane przez innych twórców podabało mi się, ale czegoś mi w nich zabrakło ;-) >

Kieślowski w kinie to dla mnie przede wszystkich trylogia kolorów :) oraz mój ulubiony film "Podwójne życie Weroniki" <już wiecie skąd mój nick :mrgreen: choć na upartego można by było dopiąć książke "Weronika postanawia umrzeć" Coelho :mrgreen: też pasuje ;-) >

Oprócz wspomnianych wyzęj filmów miałąm przyjemność widzieć dawno <wiec słabo pamiętam - przydałoby się odświeżyc :mrgreen: > Amatora, Przypadek, Siedem kobiet w różnym wieku - ten ostatni zrobił na mnie wielkie wrazenie :mrgreen: no i oczwiscie Dekalog - a największe wrażenie- krótki film o zabijaniu.

Co do "Podwójnego życia Weroniki"wydaję mi się że jest to film o intuicji, przeczuciach o tym, że ludzie często zapominają o swojej duszy.
Ja lubie zawsze interpretować film na kilka sposobów.
Podwójne życie Weroniki może okazać się filmem o reinkarnacji, o równoległych światach poetycko przedstawionych przez Kieślowskiego :mrgreen:
Może Weronique była kiedyś Weronik?
Może obydwie pochodzą od jednego wyższego Ja? itp.
Tylko niech nikt nie waży się pisać, że odleciałam ;-) :mrgreen:
 
 
Nefra
Znikopis


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 23 Lis 2006
Posty: 10914
Skąd: z Matrixa
Wysłany: 2007-09-15, 21:29   

nie odleciałas - dokładnie tak samo odczuwam ten film i jest w nim coś takiego, ze nawet nie mam ochoty tego interpretowac - to tak jakby "dotknięcie boga" zostało nagle ujawnione światu, a dlaczego, skąd i w jaki sposób... to juz nie nam... malutkim.
Niesamowoty obraz po prostu, który daje niesamowite odczucia, takie bardziej instynktowne i intuicyjne własnie. :)
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Link do Shoutbox

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group